Skocz do zawartości

1.9 CDTI 120koni brak mocy na niskich obrotach


Gość Shadowzap

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Shadowzap

Witam, zakupiłem zafirę 4 miesiące temu. Z niemiec bezpośrednio od pierwszego właściciela gdzie była serwisowana w ASO. Auto jest użytkowane od 3 miesięcy 80% miasto. Od miesiąca auto na niskich obrotach po prostu nie miało mocy oraz zaczęło głośniej chodzić. Myślałem na początku że to wina DPF. Po dłuższym namyśle zdecydowałem się na usunięcie ponieważ głównie jeźdżę po mieście i są to przeważnie krótkie i częste odcinki. Więc filtr nie miał jak się wypalać. Ale jeździłem na wyższych obrotach ze względu na filtr.Po usunięciu DPF silnik zaczął cichutko chodzić jak przedtem. Lecz nadal pozostał brak mocy na niskich obrotach. Gdy ją kupiłem to na powrocie z Niemiec nawet przy 1500 obrotów miało już kopa. Pan z zakładu powiedział że turbina jest do regulacji. Ale gdy powiedziałem że wcześniej normalnie chodziła tylko jak zaczęła po mieście jeździć to pojawił się problem to powiedział że może sterownik się zaciął w turbinie.

- Silnik nie kopci

- odpala bez problemu

- pompa paliwowa sprawna

- turbina ma odpowiednie doładowanie

- Silnik pracuje równo

- komputer nie wykazał ani jednego błędu.

- czasami jak się odpali samochód to świeci kontrolka z samochodem i z kluczykiem na żółto ale po sekundzie gaśnie.

 

Zamierzałem już wyciągać turbine, ale poczytałem że może być wina zapchanego EGR. Co o tym sądzicie? Silnik jest w bardzo dobrym stanie co widać na załączniku że dostał gratis od fabryki. Nie było chipowane ale był plan żeby lekko podkręcić..

 

post-45939-0-26408900-1423147619_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Shadowzap

nie wiem dokładnie. Opel jest z 2006 roku. Wyczyściłem dzisiaj EGR o ile można tak nazwać ponieważ nie był zapchany...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

zdejmij osłonę silnika i zajrzyj w przestrzeń obok świec żarowych. Gdy silnik jest dtj to będzie tam takie cięgno pomiędzy każdym z cylindrów (cięgno od klap wirowych). Wpisz w wyszukiwarkę internetową "klapy wirowe 1.9 cdti" to od razu zrozumiesz o co nam chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Shadowzap

Nie obejdzie się bez mechanika. Samemu boje się tam grzebać.


Silnik mam Z19DT, EGR nie był zasyfiony ale te rurki co trzymają EGR już lekko były. Na zdjęciu dużo bardziej widać niż na żywo. Poza tym, po lekkim wyczyszczeniu EGR był moim zdaniem ciągle otwarty. Nie był na pewno szczelny ponieważ przepuszczał moje całe powietrze. Może to oznaczać że kochany EGR zakończył swój żywot? Przebieg auta to 218k i nigdy nie był wymieniany. Tylko dlaczego komputer nic nie chce pokazać?

post-45939-0-32851300-1423233249_thumb.jpg

post-45939-0-33325700-1423233254_thumb.jpg

post-45939-0-00341700-1423233260_thumb.jpg

Edytowane przez Shadowzap

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej to albo zaślepić EGR (na forum/ w necie znajdziesz jak to zrobić samemu) albo podmienić na dobry by sprawdzić.

bo wygląda że to on szwankuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacaTouran

Auto trzeba zlogować na drodze, a nie na chybił trafił naprawiać, zaślepiać itd.

Zloguj na drodze doładowanie (zadane, obecne), zrób testy wykonawcze zaworu EGR, zmierz wysterowanie podcisnienia z vacum.

Jak uda Ci się to zrobić to podaj na forum to pomogę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hamowni widać że dół siedzi...

Jeśli to nie klapy wirowe to albo doładowanie późno wstaje albo coś z recylkulacją nie działa...

Boostsensor zawsze warto wyczyścić a egr często zaślepić...

 

Edytowane przez kicaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Shadowzap

witam wszystkich, tutaj kolega z tym samym silnikiem miał bardzo podobny problem. U mnie też przy gaszeniu auta czasami trzęsie. http://forum.opel24.com/topic/38715-brak-mocy-do-2000-obr-19-cdti/

Zamówię dzisiaj na allegro zaślepki i jak przyjdą to wszystko dokładnie jeszcze raz wyczyszczę i założę. Oraz zdam relacje ;)

Edytowane przez Shadowzap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności