Skocz do zawartości

Niedziałająca turbina


Gość tomekpi93

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomekpi93

Witam, mam problem ponieważ w trasie wysiadła mi turbina. Jest to sprawa nietypowa ponieważ turbina działała normalnie. Po kilkuminutowym postoju na stacji po odpaleniu po prostu już nie działała. Nie było wcześniej żadnych objawów takich jak utrata mocy czy niebieski lub ciemny dym z tłumika. Na odcinku ok 100km tylko raz dolałem około 1l oleju( wcześniej był w normie) Później po przejechaniu jakiś 60km nie musiałem uzupełniać oleju. Sprawa jest nietypowa. Znajomy mówił że miał tak w przypadku nieszczelności w turbinie (konieczna regeneracja), mechanik który zajmuje się turbinami mówił że może być problem z cięgnęm, lub zapchanym układem wydechowym. W miejscu katalizatora mam spawy, więc był prawdopodobnie wycięty. Ma ktoś jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość VanDerWoestijn

Nie jestem pewien jak jest u Ciebie, ale kiedyś miałem podobne objawy w VW Passacie B5. Pierwsze diagnozy - turbo. Okazało się, że ciśnieniowy przepływomierz powietrza. Kupiłem używany i do dzisiaj jeździ znajomy, a na liczniku ponad 400tkm :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VanDerWoestijn

Ja śmiem twierdzić, że jest. Posiadam Corse C 1.7 CDTI i u mnie ten element występuje. Sprawdź dokładnie, bo jeśli przepłwomierz powoduje problem to jego cena wynosi jakies 15% ceny regeneracji turbo. Przy filtrze do powietrza jest taka puszka z wkładem wyglądającym jak "chip". Jeśli masz kogoś komu samochód działa dobrze zalecam sprawdzić przepinając na chwilę lub podpiąć pod komputer, ale nie jestem pewien czy będą parametry ww. elementu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAF to przeplywomierz powietrza. ALe co to jest i co ktos mial na mysli piszac cisnieniowy przeplywomierz powietrza to nie wiem i napewno takiego czagos nie ma. Nie wprowadzajmy ludzi w błąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość VanDerWoestijn

Super! Bardzo się cieszę, że udało się pomóc i sprawa została załatwiona - jak myślę - tanio.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VanDerWoestijn

Dobrze, racja, ale objaw podczas dodawania gazu jest identyczny jak przy niedziałającej turbosprężarce, a nie każdy ma wiedzę mechaniczną i stwierdzi co to może być. Jak mnie się to przytrafiło to też stawiałem na turbo i załamywałem ręce z powodu cen turbin, a 150 zł i 10 minit mojego czasu załatwiło sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności