Skocz do zawartości

Golf IV 1.6, klima, 4 drzwi proszę o Wasze opinie


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Bardzo Was proszę o opinie poniższej sztuki, znajomy jest bardzo mocno zainteresowany zakupem i chcemy zaraz po niego podjechać, ale co dwie głowy to nie jedna i chętnie zapoznam się z Waszymi sugestiami do tej konkretnej jednej sztuki

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5425502338#4fe196bff2

 

 

Z podziękowaniem za Wasze opinie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generlanei sa silniki 100 konne 8 zaworowe i 105 konne 16 zaworowe. Te peirwsze jak to bywa w miare nie awaryjne choc mowia ze slabawe- bez werwy a te drugie maja dwa paski rozrzadu i troszke czesciej sie psują. Ja bym wolał 1.8 tez 16 zaworowy jesi juz albo 2.0 no chyba ze 1.8T. Jak zdorowy i nie malowany ze wszystkich stron to czemu nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz silnik 1,6 do mocarzy nie należy jak Wesoły pisze, ale też z trwałością problemów nie było, chyba że był mocno katowany, warto też zwrócić uwagę na to czy nie ma gdzieś śladów rudej, bo zwłaszcza przednie błotniki jakoś dziwnie szybko się sypią. Jakość wnętrza jest wiekowa choć kolory trochę ponure ale tu chodzi o trwałość. Myślę że warty obejrzenia, sprawdzenia bo zdjęcia mogą odbiegać od rzeczywistości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sceptycznie .Ktos ma rok auto,wymienił rozrzad i sprzedaje?Brak tez zdjec fotela kierowc(moze przypadek)ale z boku wyglada na zniszczony.Z przodu cos robione ale na 100% nie jestem pewiem.

Ogólnie golfy w tej cenie w Polsce to trupy.Szukałem dla siebie,dla kumpla i zarówno ja i kumpel zrezygnowalismy z tej marki ze wzgledu na nadmierne wyeksploatowane egzemplarze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odpuściliśmy Golfa gdyż znaleźliśmy AUDI ze Szczecina A4 w kombi z silnikiem 1.6 (101 KM) znajomy jest już po słowie. Całość wygląda obiecująco

 

http://olx.pl/oferta/audi-a4-avant-sprzedam-CID5-IDadXIT.html#2e529b9896

 

Jedyne obawy mamy o kolor spalin rozgrzanego silnika, że są one bardziej białe niż bezbarwne oraz że dość mocno tą wodą pluje.

 

Co do Golfa co prawda nie byliśmy go odwiedzić, ale miałem te same obawy co mk5, przejrzałem Archiwum aukcji kolegi sprzedającego, przejrzałem jego posty na forum i po prostu zdecydowaliśmy się odrzucić ofertę.

 

Dziękuje Wam za Wasze dotychczasowe opinie. Na pewno nie omieszkam poinformować o dalszym losie. Mi się A4 podobała, lekkie mankamenty ale udało nam się zejść z ceną i myślę, że są szansę na finalizację aukcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi ogólnie duzo lepsze wykonanie od golfa.Mankamentem jest aluminiowe zawieszenie,ale te auta jezeli nie bite nie rdzewieją.Z zdjec nic praktycznie nie widac, ale pozytywne jest to ze nie handlarz i od 9 lat u jednego wł.Mozna zapytac co b yło robione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielowahacz przód komplet został wymieniony. Widać to pod kołem, tył nie czuć jeszcze nic niepokojącego. A powiedz mi odnośnie tego białego dymu czy to może być jakiś poważniejszy objaw czy po prostu ten typ tak ma ?

 

Podczas jazdy silnik pracował równo, fajnie moim zdaniem jak na 1.6 całkiem zwinnie. Właściciel praktycznie o wszystkich wymianach opowiadał, tak jak wspomniałeś ma go 9 lat i to się zgadza z dokumentami. W jednym miejscu nadkole grubość lakieru 400 um, reszta blach po 140-180 um.

 

Pod kolektorem ssącym w tej okrągłej obudowie wirnik dolotowy ma jedną łopatkę ukruszoną. Kwestia wymiany, właściciel nie zdążył. Sprzegło zrobione, olej co 10k wymienia rozrząd pompa wody też zrobiona i świezy przegląd.

 

Troszkę dymi z wlewu oleju ale to w sumie normalka (jest to bardziej dymek niż dym) Auto ma realne ok. 230 tys km. Moim zdaniem fajny egzemplarz i właściciel rozsądnie podchodzący do sprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było zapytac jakiej marki były załozone wahacze i pompa,to w pewnym stopniu obrazuje kto jak serwisuje auto-no chyba ze robił na sprzedaz.Nie znam az tak dokładnie silników ale duze ilosci białego dymu o ile to nia para moze sugerowac np UPG,ale w tych silnikach padają bardzo rzadko.Przebieg trudno ocenic,tarcza sprzegła wytrzyma bez problemu i 400tys, a moze i wczesniej wykonczyc.Woda z tłumika u sąsiada tez leci i nic sie nie dzieje,tym bym sie nie przejmował.

My zawsze sprawdzamy wylot rury wydechowej czy nie ma sadzy.

Pewnie nadkole robione a wiadomo ze auto ma swoje lata wiec tez to nie problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audi dość często końcowe tłumiki miały środek z nierdzewki stąd dość sporo i wody się kondensuje, zaleta to to że w mojej b-3 wykręcone 350 tkm i gdyby nie autobus MPK dalej by hulała, a tłumiki od 1990 do 2014 roku fabryczne były.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności