Skocz do zawartości

PROBLEM Z LPG


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam taki problem podczas jazdy na gazie kiedy z wysokich obrotów wyrzuci sie samochod na "luz" silnik gasnie.... :mrgreen: czy ktos wie co trzeba zrobic zeby tak sie nie dzialo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Na benzynie też tak się dzieje? Najpierw odczytaj błędy a później zobaczymy. Może musisz podjechać do gazownika, który zakładał ci instalację żeby wyregulował dopływ gazu i powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Na benzynie też tak się dzieje? Najpierw odczytaj błędy a później zobaczymy. Może musisz podjechać do gazownika, który zakładał ci instalację żeby wyregulował dopływ gazu i powietrza.

 

bylem u goscia ktory zakladal mi gaz i powiedzial mi ze tak musi byc i za na gazie na luzie sie nie jezdzi... na benzynie sie taj nie dzieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osuch_20, to nieprawda, troche gosc poszedl na latwizne

po prostu za mocno wdmuchiwane jest powietrze i dlatego gasnie

tez tak mialem

zdjalem chwytak powietrza i juz nie gasnie :mrgreen:

sprawdz to i wtedy powiedz temu "mechanikowi", ze sam to naprawiles, ale mu nie powiedz o co chodzi, niech sie sam zastanowi :wink:

 

jest jeszcze inna mozliwosc obejscia tego problemu, trzeba zaslepic w chwytaku powietrza wlot od frontu i zrobic dolot od dolu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda co napisał Peter, że tak nie ma prawa być. Ja swoją Astrę puszczę na luz i nie gaśnie. Dolot powietrza do filtra mam przerobiony przez gazowników od dołu.Połozona jest rura na kolektorze wydechowym i zasysa ciepłe powietrze z kolektora wydechowego. Podjedź do innego gazownika albo zobacz u kogoś kto też ma instalację gazową i sam przerób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam chwytu, dokleiłem izolacją rurę papierowo-aluminiową(jak od wentylacji), skierowałem ją tak, żeby powietrze brane było spod filtra powietrza, jak ręką odjął.

Generalnie: powietrze nie może być chwytane z przodu, bo wtedy na luzie jest go za dużo.

Jak stoisz, to nie gaśnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Generalnie: powietrze nie może być chwytane z przodu, bo wtedy na luzie jest go za dużo.

Jak stoisz, to nie gaśnie?

 

Jak stoje to nie gasnie. bede musial sobie przerobic ten wlot powietrza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Połozona jest rura na kolektorze wydechowym i zasysa ciepłe powietrze z kolektora wydechowego.

 

Co mechank to co innego. Kiedys mialem Fiata CC700. i po zainstalowaniu gazu, gazownk zdjal mi rure doprowadzajaca cieple powietrze znad kolektora (zostal krociec przy puszce filtra) a rure doprowadzajaca zimne powietrze zamknal biorac wkretarke i wkreta :mrgreen: (klapke ktora otwiera/zamyka sie w zaleznosci od temp przkrecil do puszki zamykajac dolot). I autko chodzilo super. palil na gazie od strzala, niezuwazalny spadek mocy (jesli w CC 700 mozemy mowic o mocy), spalanie przyzwoite.

 

Ja mysle ze to czy powietrze idzie cieple czy zimne do spalania, musi byc uwzglednione podczas regulacji instalki. Bo przeciez wraz z temp zmienia sie gestosc. i tak jak wszyscy pisza, ukryc gdzies dolot powietrza (zeby nie zdmuchiwalo plomienia) i wyregulowac mieszanke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej to zaprowadzić autko do gazownika, który nazywa siebie najlepszym w okolicy, a w rzeczywistości to o kant d... go rozbić i omijać z daleka. Ja jak zakładałem LPG to najpierw przeprowadziłem wywiad środowiskowy co jak i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności