Skocz do zawartości

PROBLEM Z LPG


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

a ja się pochwalę , iż u mnie w astrze 1,4 16v problem takowy nie występuje, kiedyś miałem takowe problemy, ale po remonciku instalki gazowej nie występuje a wlot powietrza oryginalnie zamontowany - nie przerabiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ja również mam przerobiony wlot, mianowicie guma jest ściągnięta i puszczona troche w dół, żeby nie brała powietrza z grila, bo wtedy jest go za dużo i auto gaśnie przy większej prędkości.

Mam jednak pytanie bo ostatnio dużo mi pali, kombinuje z gazownikami i dziś odłączyli mi przewód idący do puszki filtra powietrza. Jest to przewód sterujący termostatem który puszcza ciepłe bądź zimne powietrze.

Jeśli ten przewód jest zdjęty to rozumiem że leci zimne powietrze na silnik cały czas tak? a ciepłe już nie poleci bo termostat ciągle będzie puszczał zimne tak?

po tym zrobił mi regulacje i autko jeździ jak należy a ile pali to się okaże dopiero...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ze wtrace swoje 5gr

ale jak piszecie o tym zaslepianiu wlotu powietrza to mnie strzela miałem auto o 2 gazownikow i to samo mi robili zaslepiali cudowali az zrobili ze było ok na gazie tylko pojawił sie automatycznie problem z benią szarpanie mulenie kupiłem sobie ksiązke o gazie i poczytałem nie mowiac nic pojechałem do znajomego do aso gdzie zakładają firmowo gaz i utwierdził mnie w przekonaniu ze informacje z ksiązki sa prawdziwe

1. jezeli zakładasz w aso Opla gaz nie ma żadnych przeróbek wlotu powietrza

GAZ to zasilanie dodatkowe i jest dopiete do auta , instalacja gazowa nie poinna ingerowac w pierwotny stan techniczny samochodu zadnych przeróbek zaslepiania wlotu itd jedyna dopuszczalna opcja jest przekrecenie tego kolanka co bierze powietrze z grila i wsio zadne zaslepianie wyjmowanie przewodow cisnieniowych jak gazownik tak reguluje gaz OMIJJJAĆ go z daleka

ja trafiłem wkoncu na dobrego goscia od gazu i smiga jedyna opcja ktora zrobił to przekrecił kolanko o 90stopni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega dobrze mówi

ja wyczepiłem gumowy przewód spod grilla wstawiłem w niego kolanko do wody (plastikowe) i obróciłem w strone silnika.

auto nie gasnie na luzie tak do 80 km/h

nic wiecej nie robiłem

kolega ma zaslepiny przewód a ma jakąś dziure pod filtrem powietrza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guniak a mógłbyś podesłać zdjęcie jak to wygląda po takiej przeróbce bo też bym coś takiego u siebie wstawił bo obecnie mam po prostu odłączony przewód gumowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna opcja ktora zrobił to przekrecił kolanko o 90stopni

A dasz jakąś fotkę jak to wygląda, byłbym wdzięczny baaardzo

otworzysz maske po lewej stronie masz obudowe filtra z przodu jest taka gruba gumowa rura (kolanko)co łaczy sie z wlotem z grila (plastikowa rura) odpinasz ja przy wlocie do grila (kolank gumowy łacznik) i przekrecasz do gory lub w bok i wsio chodzi i to zeby

1 brał ciepłe powietrze i nie miał wdmuchu ze wnatrz prosta sprawa :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności