Skocz do zawartości

Zgasiłem i nie odpala Meriva 1.3 CDTI POMOCY!


Gość gonzo 1983

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gonzo 1983

Witam ponownie, auto było dzisiaj na komputerze ale żadnych błędów nie ma a świeci się serwis i check engine.Gość powiedział że to musi być uszkodzenie mechaniczne a ciśnienia nie jest wstanie sprawdzić skoro auto nie jest uruchomione.Nie mam pojecia gdzie dalej szukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Witam ponownie, auto było dzisiaj na komputerze ale żadnych błędów nie ma a świeci się serwis i check engine.Gość powiedział że to musi być uszkodzenie mechaniczne a ciśnienia nie jest wstanie sprawdzić skoro auto nie jest uruchomione.Nie mam pojecia gdzie dalej szukać.
to co pisze Kicaj musi byc bład jeżeli jest Check i MIL .. albo zawiozłeś do faceta, który sie na tym nie zna .. albo ma odczyt tylko z modułu silnika na swoim sprzęcie .. a bład pochodzi z innego modułu .. innego wytłumaczenia nie ma. Znajdź kogos z OpComem to wiecej znajdzie niż ten twój mechanik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gonzo 1983

Witam, wreszcie znalazłem normalnego gościa z odpowiednim programem i wyszło że jest zbyt niskie napięcie dochodzące do alternatora.Więc w poniedziałek rano mechanik będzie kukał krok po kroku co i jak.Najgorsze u nas pod domem grasuje kuna i może ona coś nawywijala.A zauważyłem w swoim innym aucie ze lazi po silniku bo są poodbijane lapy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonzo - to pilnuj: przewodów gumowych układu chłodzenia, przewodów elektrycznych (wiązek) do czujników silnika i wiązek elektrycznych w komorze silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie.Sprawa wygląda następująco-podłączyłem Merivę pod kompa w serwisie Boscha i świecąca kontrolka silnika i serwis jest wynikiem zbyt małego napięcia dochodzącego do alternatora.Nie jest to zapisane w kompie auta jako błąd tylko gościu sprawdzał po kolei parametry jakie wyszly po podłączeniu pod jego sprzęt.Dodam że żadnego błędu nie ma.Bylem jedynie na diagnostyce w tym serwisie bo ceny za roboczogodzinę tam są straszne.Mam pytanie-czy przy zbyt niskim napięciu przy wejściu do alternatora może auto kręcić ale nie odpalić?I czy zbyt niskie napięcie może być spowodowane np.słabą masą albo zasniedziałą?Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodam że żadnego błędu nie ma
z tego co wiem nie ma takiej możliwości, aby świeciły się kontrolki check i MIL i nie było błedów .. uważam, ze powinieneś podłączyć auto do porządnego sprzętu .. tj tech2 lub opcom .. a nie do uniwersalnych testerów, być może one czegoś nie wyłapują .. nie wiem.

 

 

Mam pytanie-czy przy zbyt niskim napięciu przy wejściu do alternatora może auto kręcić ale nie odpalić?
wg. mnie nie .. jezeli kręci rozrusznik i napięcie jest ok .. to powinien odpalić .. przecież do odpalenia nie potrzebujesz alternatora. Miałem walnięty alternator .. naładowałem akumulator i samochód pojechał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do kumatego elektryka samochodowego, oni mają swoje sprzęty do sprawdzania elektryki auta. A błąd na pewno jakiś jest, skoro pali check, tylko interfejs niezgodny i nie wykrywa. Jedna wizyta w ASO Opla i będziesz wiedział co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie.Dzisiaj odebrałem Merivę z serwisu Boscha i nie uwierzyłem-okazało się że wszystko w silniku działa jak należy ale rozrząd jest przestawiony a mianowicie dwie górne blokady na wałkach wchodzą a dolna ma przesunięcie.Aż nie wierzyłem i powiem szczerze że była to ostatnia rzecz jaką bym podejrzewał.Dziwne że auto po zmianie rozrządu normalnie śmigało więc nie mam pojęcia jak łańcuch mógłby przeskoczyć lub coś w tym stylu.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności