Skocz do zawartości

Problem z parującymi szybani podczas deszczu w astrze F :(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Polecam włożyć na jakiś czas pod wycieraczki zwykłe gazety. Papier gazetowy świetnie pochłania wilgoć z wnętrza pojazdu. Napewno troche pomoże.

 

Filtr kabinowy wymienić a nie wyrzucić. Żal 20 zł ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na podsuwany mi przez 3 różnych fachowców trop że nagrzewnica może być przeciekająca i wtedy paruje szyba tak że nic nie pomaga - tworzy się tłusty film na szybie, którego nawet szmatką ciężko się usuwa a nawiew nic nie pomaga?

 

znacie takie przypadki? Jak to zdiagnozować nie demontując połowy kabiny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacie takie przypadki? Jak to zdiagnozować nie demontując połowy kabiny?

Jeśli nagrzewnica była by nie szczelna to musiał dolewać co jakiś czas płynu do zbiorniczka wyrównawczego, po prostu kiedy ucieka płyn to jest go mało w zbiorniczku! jeśli nie masz takich problemów to wszystko ok! a skoro lała by nagrzewnica to pod środkową częścią deski rozdzielczej było by mokro (wilgotno). Co do filtra przeciwpyłkowego wymienia się go co roku szczególnie przed okresem jesienno-zimowym :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź, wymienię filtr i muszę popracować nad szczelnością tego całego ustrojstwa przy podszybiu które mam dosyć mocno rozbebeszone ... muszę też doszukać się gdzie właściwie mam ten filtr - tam czy za schowkiem pasażera, bo zrozumiałem z wypowiedzi Waszych że może być tu lub tu... pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mnie szlak trafia na to parowanie szyb,filtr wymieniony,żona szybe przednią natarła szomponem i dzisiaj jedziemy na dworze nie pad sucho a w samochodzie szyby boczne i tylnia paruje nawet troche przednia też,czytam wszystkie odpowiedzi i posty i nie wiem co mam zrobic.Poradżcie bo tu zima tuż tuż i jak tu bedzie jeżdzić samochodem jak bedą szyby zaparowane,a mnie jeszcze nastraszyli że w zime mogą mi jeszcze szyby wewnątrz zamarzać ach strach pomyśleć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.koledzy proponowałbym sprawdzić jeszcze czy nie jest zamknięty dopływ powietrza z zewnątrz tzw. obieg zamkniety. u mnie zaciąl się silniczek w pozycji obiegu zamkniętego ibyla tragedia. tylko lekko popadało lub było wilgotno i nawet wycieranie szyb nie pomagało. odblokowałem silniczek izapomniałem że miałem taki problem. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności