Skocz do zawartości

opel astra j 1,4 turbo, czasami auto przechodzi w tryb awaryjny


Gość Sławekkw

Rekomendowane odpowiedzi

No i wisi... i powiewa.

Okolice 120kkm to przebieg, którego przeciętny Kowalski czy Nowak nie zrobi w czasie trwania gwarancji. A potem płacz i płać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobra, kończcie dywagacje, poczytałem sobie różnych teorii i chyba wystarczy.

Jeśli kolega ma sposobność, to powinien mieć dostęp do kanału lub podnośnika. Zdemontuj katalizator. Zajrzyj do gorącej muszli turbiny i zobacz, czy nie ma pęknięcia. Miałem kilka przypadków, każdorazowo P0299, każdorazowo na zimnym ok, na rozgrzanym tryb awaryjny. Każdorazowo tylko i wyłącznie auto z LPG - benzynowego ani jednego. W wypadku pęknięcia turbina niestety do wymiany.

Tak to wygląda - mam zdjęcie z jednego przypadku:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki pozdrawiam za dorade mam kanał ale będę mógł to zrobić dopiero za jakieś dwa tygodnie bo teraz nie ma mnie w domu i Wogole nie wiem czy sam to dam radę zrobić ale się zobaczy i esze takie małe pytanko to auto ma wogole intercooler?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że ma.

 

 

Nigdy nie spotkałem. Chyba, że takie mam szczęście na te z LPG.

 

Dobra, kończcie dywagacje, poczytałem sobie różnych teorii i chyba wystarczy.

Jeśli kolega ma sposobność, to powinien mieć dostęp do kanału lub podnośnika. Zdemontuj katalizator. Zajrzyj do gorącej muszli turbiny i zobacz, czy nie ma pęknięcia. Miałem kilka przypadków, każdorazowo P0299, każdorazowo na zimnym ok, na rozgrzanym tryb awaryjny. Każdorazowo tylko i wyłącznie auto z LPG - benzynowego ani jednego. W wypadku pęknięcia turbina niestety do wymiany.

Tak to wygląda - mam zdjęcie z jednego przypadku:

Ok obejrzałem fotki czyli to pęknięcie może być i u mnie tak? Dlatego auto nie ma mocy w upalne dni? Tylko dlaczego jak jest upał co metal się rozszerza czy jak?

Cześć a może być np. Ze intercooler nie chlodzi dostatecznie turbo i pęka??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cześć a może być np. Ze intercooler nie chlodzi dostatecznie turbo i pęka??

 

Według mnie jest jeszcze opcja że jest wadliwy odlew w tego typu turbinie.

Wiadomo to gdzie był robiony? Czy nie w Indiach albo w Chinach?

Czy utrzymali odpowiednie normy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo auto jest po czipie orginalny 120km.teraz 158 km. Mogło być tak że turbina nie była dostatecznie chlodzona przez intercooler i przez to pękła? Arek bardzo proszę o odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności