Skocz do zawartości

Ciśnienie w układzie chłodzenia


Gość mariusz4553

Rekomendowane odpowiedzi

JElsi sie robi cisnienie w ukladzie jest sykniecie konkretne pryz odkrecaniu korka to co ci ludzi eglupio wymyslaja jakies wymiany korkow itp sprawy. moze dziure wywiercic w tym korku to cisnienia nie bedzie co??

 

Tu już przesadzasz.Miałem podobny przypadek w mojej Felicji.Zapchał się korek od koncentratu G12. Szkoda że wyrzuciłem to zdjęcie.Ale pokazałbym ci jak pięknie było zaklejone.Ale wcześniej kupiłem nowy i okazał się bubel.Miał upuszczać ciśnienie przy max 1.1 a puszczał dopiero przy 2.5.Też miałem zdjęcie jakie węże były napuchnięte.Kupiłem następny i ten z kolei puszczał przy 0.8.Wyczyściłem więc stary(dało się go rozebrać) i było to 5 lat temu a córka na nim do tej pory jeździ.

Czy pojeździłaby na tym z ciśnieniem 2.5?

 

Nie wiem dla czego zapowietrza się u innych.Może za szybko zalewają i powietrze w trakcie wlewania płynu nie zdąży uciec a potem się bąbel przemieszcza i nie da się go łatwo wywalić.Powodów może być mnóstwo

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość mariusz4553

Dziś zobaczyłem dziwną rzecz na moim korku, otóż brak jednego zaworka ( pokazane na foto tego górnego zaworka jest dziura , wziąłem z neta zdj zeby pokazac jakiego zaworka brak ) Czy on mógł sie urwać i wpaść gdzieś ? I moze to właśnie coś blokuje ?

 

http://img19.staticclassifieds.com/images_tablicapl/278741991_2_1000x700_oryginalny-korek-do-zbiornika-plynu-wyrownawczego-opel-astra-f-dodaj-zdjecia.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to jest zaworek podciśnieniowy dopuszczający powietrze do układu.ale masz w tym miejscu dziurę czy jest zaklejone?

Wymień korek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz4553

To prawdopodobnie wyleciało i mogło wlecieć do obiegu, czy takie zapchanie może powodować moje objawy ?? I gdzie najprawdopodobniej mógł sie zapchać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć jeszcze raz ten korek i zobaczysz że nie masz w zbiorniczku tak wielkiej średnicy węża aby tak duże kółko wpadło do obiegu.Może być na dnie zbiorniczka i ewentualnie przytykać któryś wąż do niego wpięty.No chyba że się rozleciało na drobne kawałeczki.

Albo go w ogóle nie było od kupna auta.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to możesz mieć problem.Zostaje ci spuścić płyn i odpiąć węża od elementu do którego jest wpięty.Może się tam zatrzymał na wlocie jeżeli śr.jest mniejsza..Zostaje szukanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności