Skocz do zawartości

Uszkodzone obie sondy lambda ASTRA H 1,4 XEP


Gość tomacha22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomacha22

Witam - po niezależnej diagnozie w dwóch warsztatach stwierdzono w moim aucie ASTRA H 1,4 XEP - uszkodzone obie sondy lambda. Pierwsza przed katalizatorem musiała być wymieniania przez jakiegoś domorosłego mechanika - zostałam użyta sonda uniwersalna - i ktoś obciął fabryczną wtyczkę.

I tu prośba do szanownych kolegów czy ktoś może podać mi oznaczenia oryginału - obu sond ( domyslam się że chodzi o BOSCHA) oraz znaczenie poszczególnych żył w instalacji auta ( przy czym dwa bodajże są białe :( )

 

Podaję dane auta astra H 1,4 XEP 90km nr VIN W0L0AHL484519144 Z góry dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.e-ngk.pl/katalogi/sam2.php

 

Poszukaj tutaj.

 

http://www.bosch-automotive-catalog.com/pl/internet/ECAT/vehicle-info/-/vehicle/equip/OPE/813/9e0p7fp1jag7bn0h8kie51g1hf68kl2o

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem - wystarczy przeczytać co pisze na stronie tytułowej, następnie wybrać "silnik" i zjechać na "Układ zasilania paliwem, powietrzem" - ot i cała filozofia.

Z tego katalogu - http://ecat.autodevel.com/opel/catalog/models/1/ wybrać nr katalogowy części i porównać z katalogiem BOSCHa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość tomacha22

Panowie - zadzowniłem do opel shop - sprzedawca podał mi odpowiedniki sond DELPHI - zamówiłem - wczoraj założyłem jednak mam dalej błąd - P0135 czujnik 2 - i teraz nie wiem czy chodzi o górną sondę czy dolną - podejrzewam górną. Na szrocie udało mi się kupić gniazdo z kawałkiem instalacji - sugerując się poprzednią sondą - połączyłem przewody z zakupionym gniazdem tak jak napisał kolega wyżej.

Zastanawia mnie kolorystyka przewodów w instalacji samochodu - i tu moje pytanie - czy może ktoś z kolegów mógłby w swojej astrze sprawdzić kolory kabli i podać mi od lewej do prawej - chcę się upwnić że jest ok...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

Uszkodzony obwód grzałki 1 sondy.

 

 

 

Na szrocie udało mi się kupić gniazdo z kawałkiem instalacji - sugerując się poprzednią sondą - połączyłem przewody z zakupionym gniazdem tak jak napisał kolega wyżej.

 

I rozumiem pozmieniałeś kable w wiązce??Arkos ci podał kolory kabli abyś mógł ją pomierzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość tomacha22

Odświeżam temat. Okazało się że miałem błędnie podłączoną górną sondę (zamienione kable). W tej chwili po poprawnym podłączeniu - większość błędów zniknęła, nie zapala się check lecz mam błąd P0130. I tu moja prośba czy ktoś może mi podać oznaczenie oryginału sondy w tym aucie - niestety wydaje mi się że przez błędne podłączenie uszkodziłem górną sondę. Patrzyłem na allegro za używką w oryginale - ale mają one oznaczenia BZ lub BY i nie wiem która będzie właściwa. W obecnej sondzie po podłączeniu miernika ( czarny i masa akumulatora mam napięcie 0,42 V i stoi ) szary i masa - 0,36 i też nie zmienia się....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności