Skocz do zawartości

Pomoc przy zakupie zafiry


Gość matiii92

Rekomendowane odpowiedzi

Opel sintra obczaję dokładnie temat ale na pierwszy rzut oka już zafira wygrywa tym że ma fotele chowane w podłogę i nie zajmują miejsca z tyłu jak nie są używane . Wiem wiem w sintrze można je pewnie zdemontować i jeździć bez ale po pierwsze trzeba mieć miejsce żeby je przechowywać a druga po wyjęciu foteli w razie szybkiego przewozu 7 osób już nie można bo ich nie ma :D a w zafirze by były xd . Żeby nie było nie jestem przeciwny innym modelom wręcz przeciwnie bardzo dziękuje za podpowiedź i podsyłanie innych modeli ale jak narazie wydaje mi się że zafira zostaje na 1 miejscu .

 

A teraz jeszcze powiedzcie mi ilę trzeba dać za dość zadbaną zafirę A ?

 

1) przed liftem

2) po lifcie

 

Bo jak widzę na necie rozpiętość jest dość duża ogólnie od 3 do 15 tys zł

 

I jeszcze jedno pytanie ta wersja OPC to jest ala'sportowa wersja ? czy da się jakieś części karoserji (wizualne) z wersji opc założyć do zwykłej przed lub po liftowej ?


Co na przykład byście powiedzieli o takim egzemplarzu ?

http://otomoto.pl/oferta/opel-zafira-1-8-gaz-sekwencja-2002-rok-7-osobowa-zadbana-polecam-ID6yqw5P.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Co do ogłoszenia to przebieg autentyczny i widać to po tym jak jest zmęczone. Wytarty mieszek lewarka zmiany biegów, dziury w przyciskach klaksonu

 

 

 

chowane w podłogę i nie zajmują miejsca z tyłu jak nie są używane . Wiem wiem w sintrze można je pewnie zdemontować

 

W sintrze wystarczy że złożysz fotele trzeciego rzędu to wózek dziecięcy tylko podnosisz i wstawiasz.

Do tego zostanie jeszcze miejsce na dwie walizki.

A jadąc w siedem dorosłych osób pasażerowie trzeciego rzędu nie będą jechać z brodą między kolanami ( chyba że z zazdrości :-D )

 

Zobacz np tu http://allegro.pl/show_item.php?item=6268923246#thumb/2

Po naprawie progów - czyli słaby punk Sintr ogarnięty.

 

Napisz skąd jesteś to może ktoś z forumowiczów mieszka niedaleko aby pokazać wszystkie możliwości tego Opelka.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tam nie bardzo kogoś mamy z sintrą z forum. Najbliżej ma chyba Harnaś - z Bełchatowa.

Reszta ekipy w Łodzi, a ja teraz w innym miejscu pracuje - czyli też mi nie po drodze.

Jeżeli jesteś zdecydowany na zakup Zośki to znajdź w okolicy parę egzemplarzy i oglądnij.

Najlepiej z w miarę młodych roczników 2002 - 2005. oglądnąć kilka najlepiej z kimś kto zna się na oplach.

Czasem lepiej kupić gorzej wyglądający samochód ale w lepszej kondycji ogólnej i mechaniczno blacharskiej.

LPG za ok 2000 - 2500zł można zamontować we własnym zakresie.

Nie patrzeć na dodatkowe wyposażenie typu lepsze audio czy wszystkie szybki w prądzie ale jak już jest to wszystko ma być sprawne bo koszty w miarę szybko na naprawę rosną.

Nie można też zapomnieć o serwisie startowym po zakupie czyli oleje, płyny, rozrząd - chyba że sprzedający ma świeże faktury z wymiany.

Też można trafić na autko sprowadzone w nie najgorszym stanie.

Akurat ten egzemplarz Zosi co pokazałeś jakoś dziwnie zużyty jak na deklarowany przebieg w mojej firmie sprzedano kilka astr z przebiegiem ponad 350Tkm i środek był ładniejszy i mniej zużyty (a autka firmowe i wielu kierowców z nich korzystało).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem wcześniej wpisanej kwoty. Dopisałeś? ;)

Ja użytkuje ZA z 2004 1.8 już od ponad roku. Samochód był i jest zadbany, dzięki temu wdzięczny w serwisie i naprawach.

Przykładowe koszty:

- rozrząd kompletny contitech 350 pln

- sprężyny tylne D&D 150 pln

- przepływomierz VDO Siemens 550 pln

- około 4 litrów oleju

 

Miałem wcześniej BMW serii 7, E38 i powiem, że ZA przy 7er jest kosztowo niczym zabawka. Spalanie jeżdżąc spokojnie wynosi okolo 7.5-8 litrów PB na 100 km. Jako samochód rodzinny sprawdza się super, jako mini dostawczak również.

Przy pełnej obsadzie foteli zostaje bardzo mało miejsca z tyłu, na 2-3 plecaki po 25-30 litrów pojemności lub jedna duża torba.

Edytowane przez warzo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności