Skocz do zawartości

Pomoc przy zakupie zafiry


Gość matiii92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim ze względu że jestem całkowicie nowym użytkownikiem chciałbym się przedstawić i przeprosić za głupie pytania i błędy jakie mogę popełniać w użytkowaniu forum . Nazywam się Mateusz pochodze z woj łódzkiego z Piotrkowa Trybunalskiego . Dotychczas jeździłem bardziej sportowymi autami - obecnie bmw cabrio - ale nadszedł ten czas kiedy trzeba pomyśleć o zmianie auta na bardziej rodzinne gdyż w drodze już kolejny członek rodziny.

Od pewnego czasu tak właśnie siedzę i przeglądam aukcje z różnym autami .

Moje oczekiwania to najlepiej : 7 miejsc ,benzyna + lpg, i dość duży bagażnik

Pierwsze na co się natknąłem to renault escape fajne dość autko ale siedzenia dodatkowe są składane tylko w pół ewentualnie można je wyjąć ale trzeba mieć miejsce w domu na przechowywanie gdzie u mnie z tym jest średnio .

Więc zacząłem szukać dalej i właśnie natknąłem się na Opla zafirę . Od razu plus za dodatkowe siedzenia składane w podłogę . Ogólnie autko mi się z zewnątrz podoba . Ale zupełnie nie miałem wcześcniej z takimi autami do czynienia .

I teraz wychodzę z prośbą do użytkowników "ze stażem" żeby dać mi jakieś porady opinie czy te auta się sprawdzają jako auto rodzinne. Jakiego silniku najbardziej szukać . Czy te dodatkowe siedzenia to w ogóle przydatne ? komfort jest jakiś na nich ? itp .

Do zagospodarowania miałbym ok 10-13 tys zł

Dziękuje i pozdrawiam Mateusz

Edytowane przez matiii92

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z16XE lub Z18XE.

Kumpel ma taki jak ja czyli Z16XE i nie narzeka.Co do reszty to dobry przegląd i podpięcie do komputera aby upewnić sie że pozespoły są sprawnę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że lepszą opcją będzie 1,8 - coś takiego jak tu - http://allegro.pl/opel-zafira-1-8-gaz-sekwencja-klima-i6251725094.html

Może nie koniecznie akurat ten egzemplarz, bo check świeci ale oglądnąć ze specem warto.


Albo to autko - tylko że sprowadzony i LPG do montażu. - http://allegro.pl/show_item.php?item=6229430376

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że ładniej autko wygląda jak go nie szpeci wlew na blasze czy w zderzaku, lepiej go zamontować pod klapką beni.

Sam mam zamiar tak zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZA ogólnie jest fajnym autem, funkcjonalnym. Osobiscie jestem rozczarowany dynamiką tego auta. Jezdziłem oczywiscie z najbardziej optymalnym silnikem 1.8 125km.

Zuzycie lpg nie duze jak na gabaryty auta. Przy zakupie trzeba uwazac pod wzgledem elektronicznym(ecu dosc wadliwe-umieszczone w fatalnym miejscu na silnku) Niektóre silniki lubia zuzywac olej w duzych ilosciach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce na koło zapasowe znajduje się pod bagażnikiem, od dołu auta. Jest podwieszane, śruba mocująca jest w bagażniku. W miejsce koła montuje się zazwyczaj butlę lpg.

Ps. Której generacji Zosi szukasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co kolego nie mam konkretnego zdania która generacje tak jak pisałem będę miłą ok 10 tys na auto i chciałbym coś za to kupić

 

a co powiecie o tych silnikach 2,0 albo 2,2 ? bo też widziałem co prawda w 10 tys raczej nie kupie ale warto zapytać :)

Edytowane przez matiii92

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpelAdama

Ja nie wiem, czy te auta rodzinne są tak naprawdę takie przyjazne rodzinie. Każdy, kogo znam, kto posiada Zafirę, Scenica czy innego Picaaso, nie wyrabia się z naprawami i jeździ z rozklekotanym zawieszeniem. To chyba niezbyt bezpieczne jak ma się dzieci, a jednak serwisowanie takich - ciężkich - jednak aut - kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności