Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 Szarpanie podczas ruszania na zimnym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam problem z corsiną, od dłuższego czasu przy ruszaniu strasznie szarpie silnikiem (tak jak by podskakiwał), zauważyłem że tylko jak jest zimny, czyli jak odpalam go rano lub po długim postoju.

Dodam że:
Czy silnik jest gorący czy też zimny obroty na biegu jałowym są ok.
Gdy odpalam silnik rano i jest na biegu jałowym mogę sobie płynnie regulować gazem i nic się nie dzieje, po prostu działa poprawnie.
Nie zapala się check
Odczyt błędów nic nie wykazał
Jak już ruszę i zmieniam biegi na drugi, trzeci itd. to przyśpiesza bardzo dobrze to znaczy nic nie szarpie (nie podskakuje)
W ogóle jak już ruszę to mogę jechać nawet na pierwszym biegu i nic się nie dzieje.
Problem tylko przy ruszaniu występuje po zagrzaniu się silnika problem znika.

Konsultowałem to z mechanikiem iż myślałem że może to coś ze sprzęgłem ale stwierdził że nie ma takiej możliwości skoro po kilku min jest ok.

Zaproponował podmianę czujnika temp silnika. ( zakupiłem i bez zmian)
Świece (Nowe bez zmian)
Postawił na EGR - ale w moim silniku go nie ma.

To co jeszcze obstawia to że cewki zapłonowe ale to już takie wróżenie, a Ja bym nie chciał już jak wiecie dużo wtopić $
kurcze może ktoś z was miał taki problem?

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Według opisu masz LPG

Nie, nie mam i nigdy w tym aucie nie było LPG, nie mam pojęcia czemu na opisie tak jest zaraz postaram się to zmienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może był jakiś problem z parametrami pracy silnika i sterownik wyuczył sie złej mapy.Teraz dobrze by było zresetować wartości wyuczone a wcześniej wyczyścić przepustnicę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może był jakiś problem z parametrami pracy silnika i sterownik wyuczył sie złej mapy.Teraz dobrze by było zresetować wartości wyuczone a wcześniej wyczyścić przepustnicę.

Powiem tak , kiedyś już czyściłem przepustnicę, bo lekko falowały obroty, ale tak delikatnie i wyczytałem że to może być właśnie zabrudzona przepustnica, kojarzę że robiłem to według czyjegoś opisu w necie, tzn wykręcenie 2 śrubek odpięcie wężyka i wyczyszczenia, rzeczywiście była brudna, ale miękka szczoteczka do zębów i polerowanie, wiem że wyczyściłem ją bardzo dokładnie z całego osadu praktycznie na lusterko.

Pamiętam że było tam coś napisane w stylu odpiąć akumulator, potem uruchomić silnik i tak na wolnych do zagrzani się i uruchomienia wentylatora i tak robiłem, ale to tak jak już pisałem było to trochę temu i już nie jestem w stanie stwierdzić czy ta usterka już była czy nie..

 

Dziękuje za sugestię, aczkolwiek wątpię żeby to było to..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo moze też być problem z twoim Twinportem.Ale to trzeba by ściągnąć kolektor ssący i oglądnąć klapki czy czasem nie mają wyrobionych łozyskowań .

Warto też sprawdzić programem jakie są czasy wtrysku na zimnym czy nie zalewa.Dla tego pisałem o resecie wartości wyuczonych bo o ile się orientuję to na zimnym do póki nie są odczytywane parametry sond sterownik korzysta z mapy.Jeżeli długi czas był jednak problem z czujnikiem to te mapy na zimnym są złe.

Ale może też być problem z innym czujnikiem który się kończy ale jest na granicy poprawnych parametrów.

Jest trochę szukania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo moze też być problem z twoim Twinportem.Ale to trzeba by ściągnąć kolektor ssący i oglądnąć klapki czy czasem nie mają wyrobionych łozyskowań .

Warto też sprawdzić programem jakie są czasy wtrysku na zimnym czy nie zalewa.Dla tego pisałem o resecie wartości wyuczonych bo o ile się orientuję to na zimnym do póki nie są odczytywane parametry sond sterownik korzysta z mapy.Jeżeli długi czas był jednak problem z czujnikiem to te mapy na zimnym są złe.

Ale może też być problem z innym czujnikiem który się kończy ale jest na granicy poprawnych parametrów.

Jest trochę szukania.

Moja wersja to ta 75KM, twinport miały chyba 80KM (ale nie jestem pewny)

 

Tak podpytałem tego swojego machera czy może byc problem z tą mapą, ale on mówił że w tych autach i silnikach to nie..

A o jakim czujniku kolega myśli?

 

I jeszcze pytanie odnośnie tego resetu mapy, czy można to zrobić tak jak pisałem tzn. rozpiąć kleme aku na noc potem uruchomić silnik na biegu jałowym do włączenia się wentylatora?

 

Czy potrzebny komputer?

 

Bo średnio mi się chce wierzyć w to że mapa się zresetuje jak aku będzie odpięty nawet przez tydzień.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nie wywali błędu to nie wiadomo jakie czujniki zaczynają nawalać.Czasem nawet pomiar nic wykazuje a w pewnych okolicznościach potrafią świrować.

 

http://forum.opel24.com/topic/65342-adaptacja-przepustnicy/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam takie same objawy jak Bartek_86. Wszystko identycznie.Szarpanie tylko przy ruszaniu na zimnym silniku. Jak ruszę z mocniejszym gazem to jakby mniej szarpało.Wydaje mi się że jest to wina sprzęgła bo czuć jakby w jednym momencie przy puszczaniu go zaczyna szarpać a po całkowitym puszczeniu już nie.Czyściłem przepustnicę, wymieniłem świece i nic. Jakby ktoś znalazł rozwiązanie to proszę o poradę. Może sprzęgło się nierówno ściera a po rozgrzaniu zmienia właściwości☺.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności