Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 Szarpanie podczas ruszania na zimnym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Ale by szarpało na wszystkich biegach a to tylko przy pierwszych paru ruszeniach. Nawet jak jadę wolno na dwójce i prawie się zatrzymam i zmienię na pierwszy to nie szarpnie.Pytam jakby miał ktoś podobnie i to naprawił.Tak nie będę wymieniał połowy silnika i robił cuda bo to może być wina sprzęgła albo jakaś drobnostka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przepraszam wiem że nie jest napisane. Proszę o poradę osoby która miała ten problem i sobie z tym poradziła i wie w czym tkwi problem.Wielu pisało może to może tamto i tak reperuje i nic☺. Odpowietrzanie siłowniķa wysprzeglika to rada i domniemanie czy miałeś identyczny problem i tak sobie poradziłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wszyscy muszą mieć identyczne przypadki?Wiesz że auto które posiadasz ma elektronikę.Wszystkim steruje sterownik silnika.Chcesz naprawiać je tak jak gaźnikowca jeszcze z kopułką i palcem rozdzielacza?Piszesz że masz problem przy zmianie biegów.Nie w trakcie jazdy.Więc pierwszym podejrzanym jest układ sprzęgłowy.Najtańszy sposób jaki ci na początek zaproponowałem to odpowietrzenie układu bo tam też nie ma linki jak w staruszkach.

Nie chcesz słuchać mojej rady? Nie musisz.Poczekaj co powiedzą inni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jimmi przeczytaj jeszcze raz - co masz napisane w tym temacie.

Masz objawy powietrza w układzie sprzęgła (na początku szarpie po czym wszystko ok).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że nie tylko Ja mam taki problem..
Jeżeli chodzi o odpowietrzenie sprzęgła to zapewne nic to nie da iż kiedyś robiłem jeszcze uszczelniacz wału od strony skrzyni i pamiętam że mechanik na koniec kazał mi pompować sprzęgłem iż chciał je odpowietrzyć.
Jak wymieniał uszczelniacz to musiał zdjąć też sprzęgło i koło zamachowe (nic nie mówił że sprzęgło jest już zmęczone) i je wykluczył.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli chodzi o odpowietrzenie sprzęgła to zapewne nic to nie da iż kiedyś robiłem jeszcze uszczelniacz wału od strony skrzyni i pamiętam że mechanik na koniec kazał mi pompować sprzęgłem iż chciał je odpowietrzyć.

 

I dopisz czy umiał je odpowietrzyć.A po drugie to dopisz że tobie nic nie dało.A zaręczysz że koledze nie pomoże?

 

 

 

Jak wymieniał uszczelniacz to musiał zdjąć też sprzęgło i koło zamachowe (nic nie mówił że sprzęgło jest już zmęczone) i je wykluczył.

 

Ja z tego nie wiele zrozumiałem.Ale jestem stary więc moze tak być.

Bo co ma wysprzęglik hydrauliczny do zmęczenia sprzegła. Ale ja jestem stary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I dopisz czy umiał je odpowietrzyć.A po drugie to dopisz że tobie nic nie dało.A zaręczysz że koledze nie pomoże?

 

 

 

 

Ja z tego nie wiele zrozumiałem.Ale jestem stary więc moze tak być.

Bo co ma wysprzęglik hydrauliczny do zmęczenia sprzegła. Ale ja jestem stary

 

Widzę że Pan jakiś agresywnie podchodzący do tematu w ogóle jakiś nie w nastroju, szkoda tylko, że przelewa to na forum.. ,czasem lepiej nic nie pisać.

Ale widzę, że niektórzy tak już mają - trudno.

Nigdzie się nie wymądrzałem! przecież napisałem, że "ZAPEWNE nic to nie da" a dokładniej nic nie dało w moim przypadku!

A kolega z tym samym problemem oczywiście może spróbować to zrobić!

To może Pan napisze jasno jak się odpowietrza wysprzęglik jeżeli uważa, że inny mechanik w tak prostym aucie jak corsa nie umiał tego zrobić?

 

A jeśli chodzi o to co pisałem na temat sprzęgła, to chodziło mi o to, że nie widział podstaw do wymiany go na nowe, nie było wytarte, nie cięło nitów itp. napisałem to dla tego, że kolega coś wspomniał o tarczy sprzęgła.

Tyle.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widzę że Pan jakiś agresywnie podchodzący do tematu w ogóle jakiś nie w nastroju, szkoda tylko, że przelewa to na forum

 

Gdzie ty w moim tekscie widzisz agresję?

 

 

 

 

Nigdzie się nie wymądrzałem! przecież napisałem,

 

Gdzie napisałem że się wymądrzasz?

 

 

 

A kolega z tym samym problemem oczywiście może spróbować to zrobić!

 

I tak trzymać.Kolega właśnie powinien spróbować bo na początek to była najtańsza opcja która może pomóc a na pewno nie zaszkodzi

 

 

 

To może Pan napisze jasno jak się odpowietrza wysprzęglik jeżeli uważa, że inny mechanik w tak prostym aucie jak corsa nie umiał tego zrobić?

 

W tak prostym aucie to zdziwiłbyś się że wielu mechaników nie ma cierpliwości aby tak prosta czynność wykonać dokładnie.

 

 

 

A jeśli chodzi o to co pisałem na temat sprzęgła, to chodziło mi o to, że nie widział podstaw do wymiany go na nowe, nie było wytarte, nie cięło nitów itp. napisałem to dla tego, że kolega coś wspomniał o tarczy sprzęgła.

 

No i teraz zrozumiałem.Ale staruchowi trzeba wyłożyć kawę na ławę.W prostym zdaniu. Poprzedniego tekstu nie umiałem zrozumieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności