Skocz do zawartości
menelki

Meriva A: pali bezpieczniki prawych pozycyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam wielki problem z instalacją elektryczną w mojej Merivie: jest jakieś zwarcie/przeciążenie w obwodzie prawych świateł postojowych. W celu diagnozy potrzebowałbym Waszej pomocy:

1.którędy biegnie wiązka prawych postojowych w merivie, od przodu do tyłu auta - do lamp. Czy wiązka biegnie gdzieś w okolicach wlewu paliwa? Pytam, bo miałem przerabiany wlew lpg i biorę pod uwagę, że może monter przewiercił jakiś kabel?

2. gdzie wiązka zbiega się w komorze silnika?

3. gdzie mogę znaleźć schemat instalacji elektrycznej w Merivie?

4. Czy uszkodzony przekaźnik świateł pozycyjnych może powodować zwarcie w instalacji? Pytam na wyrost, ponieważ nie znam szczegółów instalacji elektr. świateł, więc nie wiem jaki tam jest przekaźnik. A że przekaźniki są w dość trudno dostępnym miejscu, to wolę zapytać , zanim coś rozgrzebię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tył masz w przelotce na lewym słupku.Tam lubią sie przewody łamać

d5fbd6d8.jpg

Edytowane przez adam1954

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba nie to, bo świateł nie ma w klapie.

W tej przelotce z tego co wiem, są kable do:

- wycieraczki

-grzania tylnej szyby

- otwierania klapy/centralnego zamka.

Tylne światła prawe oraz oświetlenie tablicy rej. ( na tym samym obwodzie) i ich okablowanie jest w "budzie" pojazdu. Ptanie tylko jak to biegnie, bo widzę tylko kawałek przewodu za lampami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O kurde przepraszam że wprowadzam w bład. Fakt światła są na słupku .Wiązka idzie lewym progiem do tego słupka.

Edytowane przez adam1954

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A orientujesz się, czy wiązka idzie w okolicach klapki wlewu paliwa? Tam miałem wiercone, więc może tam jest jakaś awaria?

Ewentualnie, idąc dalej....

jak wiązka idzie w komorze silnika?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy klapce jest wiązka od centralnego zamka.Natomiast powiem ci że teraz nie pamiętam dokładnie ale wiązka od lamp idzie w dół zaraz od lampy.Musiłałbyś sobie zdjąć lampę tylko 4 śrubki i zobaczysz wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi