Skocz do zawartości

Woda w bagazniku


Gość mariok25

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.12.2018 o 12:17, luceo2 napisał:

 

Masz może jakieś zdjęcia jak to wyglądało? u mnie też mokro w kuwecie po lewej stronie. Trochę boję się zrywać tą listwę w obawie że się złamie.

Mam też sparciałą uszczelkę pod anteną i zastanawiam się czy to też może być źródło wody

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, jazuu napisał:

Mam też sparciałą uszczelkę pod anteną i zastanawiam się czy to też może być źródło wody

A ile to roboty , przy dźwigniętej klapie zsunąć uszczelkę klapy , podważyć trochę podsufitkę i zobaczyć czy nie masz mokro wkoło anteny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, adam1954 napisał:

A ile to roboty , przy dźwigniętej klapie zsunąć uszczelkę klapy , podważyć trochę podsufitkę i zobaczyć czy nie masz mokro wkoło anteny? 

Roboty może i niewiele, ale aura za oknem niesprzyjająca, a garażu nie mam.

Tylko tak się zastanawiam, zawsze mokro jest od strony kierowcy, jeśli to by była uszczelka pod anteną to chyba lało by się na dwie strony.

Jak będzie cieplej to sprawdzę tą listwę dachową bo z tego co piszą na forum to najczęstsza przyczyna.

Szukałem jakiś zdjęć miejsca w którym dochodzi do przecieku w tym miejscu ale nie mogę nic znaleźć.

Edytowane przez jazuu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazuu - zdjęcia nie mam a mogłem zrobić i wrzucić foto na forum... ale to jakby pęknięcie miałem pod listwą w tym rowku co siedzi listwa centralnie na środku nad tą boczną tylną szybą, zresztą jeżeli masz akurat w tym miejscu jakieś pęknięcie blachy czy coś to zobaczysz bo to nie naturalnie wygląda...

 

Ja też mam sparciałą uszczelkę anteny, ale do głowy mi nie przyszło, że to może być jeden z powodów. Wydaje mi się, że podsufitka była by mokra może coś by kapało itp 

 

wydaje mi się, że u Ciebie winna będzie lewa lampa(uszczelka), albo właśnie jakieś pęknięcie pod listwą któryś kolega powyżej miał na końcu tej listwy ja miałem na wysokości środka małej szyby jak wyżej opisałem

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak , na początku się przejmowałem teraz mam to gdzieś. Moja mery z 2005 roku , też zauważyłem wilgoć pod kołem zapasowym. Podkładkę z maty wywaliłem , wywierciłem w jednej zaślepce otworek żeby woda ściekała i tyle. Zważywszy na to co się z drzwiami dzieje to prędzej mi drzwi odpadną niż zapas wyleci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązywanie problemów jest różne tak różne  jak różnorodność jest naszych charakterów, jeden wywierci dziurę w zaślepce a drugi znajdzie przyczynę i ją wyeliminuje i też ma to gdzieś

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, luceo2 napisał:

 

@luceo2 dzięki za odpowiedź, racja z tą anteną i rozwiązywaniem problemów, ja też wolę zlikwidować przyczynę niż leczyć dziurami w bagażniku.

A powiedz mi jeszcze jak tą listwę ściągnąć, złapać i ciągnąć do góry?

Nie połamie się, zaczepy się nie pozrywają? Mam ją po prostu odgiąć do góry i puść, zaczynać od strony klapy czy z przodu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazuu - u góry w tym temacie kilka postów wyżej masz fajnie opisane jak zdemontować listwę i rysunek ,który zamieścil adam1954

 

Ja listwę ściągałem kilka razy i ostatnio przy robocie właśnie jeden zaczep urwałem, ale wkleiłem go na silikonie i gra, po prostu trzeba to robić powoli i uważnie nie ma się co spieszyć a na pewno nic nie zerwiesz

 

raz wypiąłem listwę od tyłu , ale tylko z dwóch zaczepów bo chciałem odchylić i zerknąć czy z drugiej strony nie ma czasem tego pęknięcia o którym pisałem powyżej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Właśnie znalazłem przyczynę dostawania się wody do bagażnika w mojej merivie. Woda ściekała po lewy słupku i spływała na podłogę (jak to woda).  Przyczyną była nie harmonijka, nie uszczelka tylko fabryczny zgrzew blachy przez który woda dostawała się do środka słupka. Zgrzew znajduje się na łączeniu dachu z nadwoziem pomiędzy wejściem harmonijki w nadwozie a końcówką relingu. Łatwo to sprawdzić polewając to miejsce wodą z butelki, gdy druga osoba obserwuje słupek z którego trzeba odchylić wcześniej plastikową osłonę - widać jak woda kapie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marian Mańczyk
W dniu 31.12.2018 o 16:00, adam1954 napisał:

A ile to roboty , przy dźwigniętej klapie zsunąć uszczelkę klapy , podważyć trochę podsufitkę i zobaczyć czy nie masz mokro wkoło anteny?

Adam naj fachman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności