Skocz do zawartości

Spalanie w Signum


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos mi wytlumaczy dlaczego przy nagrzanym silniku i na postoju moje spalanie chwilowe nigdy nie spadlo pnizej 0,9l/h ? Jak wlacze klime to w zaleznosci od intensywnosci dzialania mam 1.2-1.5l/h denerwuje mnie to okropnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość PałaszD

Automat, czy manual? Jak masz klimę, to włączona jest sprężarka, co obciąża silnik = większe spalanie.

U mnie w automacie silnik na biegu D (przy wciśniętym hamulcu)też pokazuje ok 1,2 l na 100km, ale jak wrzucę na N (neutral) to spada do 0,6.

Inna kwestia, to pytanie, czy wyświetla to na rozgrzanym już silniku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz klimę, to włączona jest sprężarka, co obciąża silnik = większe spalanie.

Inna kwestia, to pytanie, czy wyświetla to na rozgrzanym już silniku...

 

przy nagrzanym silniku i na postoju moje spalanie chwilowe nigdy nie spadlo pnizej 0,9l/h ? Jak wlacze klime to w zaleznosci od intensywnosci dzialania mam 1.2-1.5l/h

 

U mnie komputer pokazuje dużo mniej. Średnie spalanie z miasta mam ok. 7,4 a faktycznie z tankowań wychodzi ok. 8,2 czyli przekłamuje o 0,8. Może u Ciebie jest bardziej rzeczywiste wskazanie albo nawet zawyżone ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrzany silnk, wylaczona klima, manual zawsze 0,9 i nic mniej;/ Wydaje mi sie, ze komp zawyza spalanie ale nie dam reki uciac. Poprostu wiem, ze tutaj na forum pisalismy ju o tym i nikt nie ial 0,9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrzany silnk, wylaczona klima, manual zawsze 0,9 i nic mniej;/ Wydaje mi sie, ze komp zawyza spalanie ale nie dam reki uciac. Poprostu wiem, ze tutaj na forum pisalismy ju o tym i nikt nie ial 0,9

 

 

No dobra, komputer komputerem ale ile Ci faktycznie pali ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z ciekawosci resetowalem spalanie przy wjezdzie na S3 w szczecinie. po przejechaniu odcinka do Gorzowa wlkp. z predkoscia 130km/h na tempomacie i z wlaczona klima spalanie wg. kompa wynioslo 7.1L przy V6 mysle ze to smiech na sali. dodam ze przy wczesniejszych pomiarach na realne zuzycie wyszlo ze komp zaniza ok. 0.5 litra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa ok 5.0 przy spokojnej jezdzie, a miasto z 9.0 tez przy spokojnej. Co myslicie o chip tunningu czy pozwala on zredukowac spalanie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa ok 5.0 przy spokojnej jezdzie, a miasto z 9.0 tez przy spokojnej.

 

Myślę, że tragedii nie masz. Jakie odcinki robisz w mieście ? Ja jeżdżę dziennie do pracy 2 x 11 km do tego wypady na zakupy i spalanie ( klima w cieplejsze dni ) ok. 8,2 l/100. Może jeździsz krótkie odcinki i silnik się nie nagrzewa i stąd takie spalanie. W trasie masz ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności