Skocz do zawartości

Spalanie w Signum


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie macie spalanie jak stoicie na swiatlach na luzie? Bo ja np mam ok 0,9-1,5l/h a jak sie rozpedze i wrzuce luz to mam 0 .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość zbyszek670

A jakie macie spalanie jak stoicie na swiatlach na luzie? Bo ja np mam ok 0,9-1,5l/h a jak sie rozpedze i wrzuce luz to mam 0 .

To masz trochę inne wskazania :niepewny: ja po odpaleniu zimnego silnika mam 1,1-1,4 l/h po rozgrzaniu komp wskazuje mi na wolnych obrotach 0,6-0,8 l/h-wskazania bez klimy a na klimie 0,8-1,1 l/h natomiast jak jadę i puszczam gaz nie zrzucając z biegu pokazuje 0,0 natomiast na luzie pokazuje wskazania zużycia paliwa jak wcześniej pisałem. Średnie spalanie na dystansie 8 tyś kilometrów BC wyświetla mi 6,6 l/100km po skalkulowaniu że komp zaniża spalanie wyszło mi 7,1 l/100km. :SMILE:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie spalanie jak stoicie na swiatlach na luzie? Bo ja np mam ok 0,9-1,5l/h

 

Na zimnym mam podobnie jak Zbyszek, po rozgrzaniu po dojeździe do pracy (ok. 15 min. po mieście przy temp. 0*C) 0,3-0,4 l/h :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tu nowy ale forum znam już od 2 lat :)W końcu trzeba przestać tylko czytać i zacząć sie udzielać :D

 

Primo muszę przyznać brawa ze ładna nową szatę graficzną.

 

Wracając do tematu,zgadzam sie w 100% z tym co napisał zbyszek670. To auto nie lubi emeryckiej jazdy. W moim przypadku, Signum 1,9 CDTI 150KM, mniej pali na 3 w okolicach 2300 obrtów niż na 4 w okolicach 1700. O ile wierzyć kompowi :) Muszę przyznać, że mnie to trochę zaskoczyło, bo zawsze uważałem, że diesle mniej palą na niskich obtorach. Tak przynajmniej było w moim poprzednim oplu (Astra 1,7 DTI 75 KM) no ale aktualne auto waży 1600 kg więc to może ma jakieś znazenie.

Wracając stricte do spalania to zimą "znaczek" pali średnio 7l/100. Robię dziennie 50km głównie po mieście, wiec wydaje mi sie że jak na taką moc i masę to bardzo fajny wynik.:D

Jeżeli chodzi o trasę, to niestety nie miałem okazji go nigdzie dalej przegonić. Najdalej Kraków,więc ode mnie to jakieś 100km. Przy prędkości 120km palił 5,2l, co mnie zaskoczyło:) przy 140km już 6,5l, przy 170km/h miód sie skończył i było ponad 8l. Jadąc na tempomacie spalanie jest mniejsze jakieś 0,3l. Tyle tyko, że są to chwilowe spalania i to z kompa więc nie chcąc nikogo wprowadzić w błąd nie wiem ileby spalił w trasie tak na 100%. Tak czy owak jestem zadowolony.

Zimny silnik na postoju, w aktualnych warunkach 0.8-1.1 l, jak sie nagrzeje 0.4-0.5l Po wrzuceniu na luz i w przypadku hamowania silnikiem 0,0literka :D ,ale jak hamuje normalnie to potrafi pokazać chwilowe spalanie nawet i 3l.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzcie panowie o co chodzi z moim spalaniem :) filtry wszystkie wymienione, rozrzad z pompa wody rowniez, olej jak najbardziej... ???

Panowie, pomozcie Moje signum po rozgrzaniu komp pokazuje spalanie 0,9-1.1 . Posluchalem sie Waszych rad i juz go tak nie zamulam, docieram w miare szybko ale bez przesady do rzadanej predkosci po miescie do predkosci 60-70km/h i srednie spalanie wychodzi mi 8.5 ale tak sie nie da jezdzic na dluzsza mete...Ponadto przy chamowaniu komp czasami wrecz wariuje, nie naciskam gazu a chwile spalanie rosnie...Czy

Edytowane przez zbyszek670
scaliłem posty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Panowie, pomozcie Moje signum po rozgrzaniu komp pokazuje spalanie 0,9-1.1

Mnie tak pokazuje jak jest ciepło a klimatyzacja jest włączona - wskazania na biegu jałowym.

 

Posluchalem sie Waszych rad i juz go tak nie zamulam, docieram w miare szybko ale bez przesady do rzadanej predkosci po miescie do predkosci 60-70km/h i srednie spalanie wychodzi mi 8.5 ale tak sie nie da jezdzic na dluzsza mete.

A może zrobisz test w faktycznym spalaniu - do tankuj do pełna zrób około 200-300 km. albo wyjeździj pół zbiornika i zatankuj ponownie do pełna na tej samej stacji (najlepiej z tego samego dystrybutora) i przelicz faktyczne zużycie paliwa, bo to że piszesz pali mi 8,5 l/100 to trochę mało danych - jakie odcinki pokonujesz, na jakim dystansie masz pokazane średnie zużycie (moje na dystansie 8 tys. jest 7,1 - faktyczne a nie ze wskazania kompa)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie samochod pali tyle ile pokazuje komputer. Najbardziej wkrurza mnie fakt, ze przy goracym silniku na luzie auto pali 0,9l/h a nie jak u Was 0,3-0,4l/h Czekam na przykladowe przyczyny !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chwila moment panowie

 

0,6 L/h na cieplym silniku, 0.9 l/h na zimny na jalowym biegu

 

to ze samochod przy hamowaniu nie pali nic jest normalne musi pokazywac 0,0 ;)

 

trasa 5,7 litra predkosci 130-140 miasto 7,2-7,5 ;) nie jest zle!

 

to ze diesel pali wiecej na niskich obrotach niz na tych zdziebko wyzszych jest normalne, sprawnosc tego silnika jest wtedy wyzsza (moment rosnie :)) wiadomo do pewnych wartosci

 

ja nie schodze ponizej 2k rpm podczas jazdy na cieplym silniku, trzymam go w tych okolicach, jest OK, nie wiem jak z klima bo nie sprawdzalem jeszcze kupilem go w zimie :D

 

jezdzac 1300 rpm sam sobie robisz kuku, wlasciwie dwumasie, tak jak strzelajac ze sprzegla ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BartekNiko

witam,jestem posiadaczem signuma 1,9 CDTI od ponad miesiąca i u mnie wygląda to tak:

Trasa Wejherowo Inowrocław, cała obwodnica tempomat 160 km/h, cała trasa tam i z powrotem 5,9 z wyliczeń tankowania (komputer 6,3)

Miasto 7-8 litrów, a muszę się przyznać że nie mam ciężkiej nogi. To mój pierwszy diesel i myślałem że będzie lepiej ale nie jest źle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1,9 CDTI 150HP, 2006r. automat. Pali różnie... przeważnie jeżdżę w trasie i wtedy spalanie wychodzi ok 6,5 a 7 litrów, a to dlatego, że mam ciężką nogę... kiedyś z ciekawości jechałem oszczędnie przez 200km i spalanie spadło do 5,5 litra, ale co z tego jak zamula się EGR.

Po mieście spalanie ok 7 a 8 litrów.

w sumie nie patrzę aż tak bardzo, bo mając pod nogą te 150HP to raczej nie oszczędności mi w głowie :)

Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Signum - ja jestem najszczęśliwszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności