Skocz do zawartości

Spalanie w Signum


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :beer:

Signum 2.2DTI ...

 

Miasto = 7,8l/100km

Trasa = 5,9L/100km (5,1L/100km rekord)

................................(przepisowo :beer: )

 

Średnio = 6,1L/100km...

 

(wizyty na stacji potwierdzają wskazania kompa...)

 

- jestem zadowolony z wyników spalania...

(jak to mówi Jeremy Clarkson) mojego TATUSIOWOZU :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Silnik 3,2 benzyna oczywiście.

 

Miasto to w zależności od nastroju 13-17

Poza miastem jak jadę bez wyprzedzania to udaje się zejść do 8,4

A jak się uda trochę pocisnąć to coś koło 10

 

Ale nie przejmuję się tymi ilościami - autko 2003 r. kupione od pierwszego właściciela w 2007 r. za cenę niższą od wersji 1,9 o około 15 tyś. zł. taniej (oczywiście ze względu na wielkość silnika) dodatkowo na autko była wystawiona faktura to można było odliczyć coś tam około 5 tyś. zł. VAT.

 

Do tej pory wymieniłem tylko rozrząd elementy zawieszeń i hamulców za jakieś 3 tyś.

Oczywiście wszystko w koszty firmy.

 

Zrobiłem dopiero jakieś 40 tyś. km. to rachunek jest prosty mam jeszcze zapas żeby dokładać do każdych 5l. spalonych więcej na każde 100 km.

 

Nie muszę się martwić turbinami, dwumasami i nie wiem czym tam jeszcze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Signum Z18XE 2004

 

Miasto 9 - 13

Trasa 8 - 10

 

Mam ciężką nogę :beer:

 

Ostatnio ze względu na moją nie dyspozycyjność :) autem w trasie prowadziła moja kobita, 90-100 km/h 6,2l/100 Jak dla mnie wynik mile zaskakujący. Pozdrawiam oplomaniaków :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Signum 3,0 CDTI 177KM po 2500km przy jeżdzie mieszanej - miasto + dojazd dwupasem do pracy 25km spalanie 9,4 natomiast ta sama droga 670KM tyle że "po emerycku" wyszło 8,03l/100KM :wink:

Pozdro Krzysiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kupiłem Signumkę 3 miesiące temu, od tego czasu zrobiłem kilka tysięcy kilometrów, trochę po mieście, więcej na trasie i mogę się wreszcie wypowiedzieć co do spalania. Ogólnie - REWELACJA! Mam diesel 1.9, 120 KM i naprawdę jest to oszczędne auto:

spalanie:

trasa, średnio 90km/h, jazda spokojna, dwie osoby, mały bagaż - 5L / 100 :lol:]]

autostrada, średnio 130km/h, spokojnie - 6L / 100

autostrada, średnio 180km/h - 9,5 L / 100

miasto, średnio 7,5 - 8,5 L / 100

jak widać wyniki są powalające :lol: warto zauważyć, że komputer robi w jajo i pokazuje ok. 10% mniej, ale powyższe wyniki są przekalkulowane wg wielu pomiarów przy tankowaniu.

 

 

Pozdrawiam,

wentyl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam Wszystkich.

Czytając raporty spalania wprost niedowierzam... 6 litrów na 100 kilometrów, to chyba dla mojego nieosiąglany wynik. mi komputer pokazuje 8,5 i tyle wychodzi że pali, bo bak starczy na 700 kilometrów około. :oops: silnik to 1,9 CDTI 120 KM z grudnia 2007... zastanawiam się dlaczego aż tyle pali, skoro moje poprzednie autko Peugeot 206 2.0 HDI przy bardzo nieekonomicznej i szybkiej jeżdzie nigdy nie przekraczał 7,5 litra/100 km. :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności