Skocz do zawartości

Spalanie w Signum


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jeśli chodzi o mojego Signuma 2,2,DTI 2003 to w Majówkę pobiłem rekord spalania.

Trasa Warszawa - Ruciane - Warszawa średnie spalanie 5,5 / 100km - jazda raczej spokojna, rzadko przekraczane 120km/h, ale i trochę stania w korkach.

 

na trasie Warszawa - Gdańsk przy średniej prędkości trasy 90km/h spalanie wyszło 6,1l/100km

 

Przy dłuższej jeździe na autostradzie powyżej 130 km/h potrafi łyknąć i 6,5l/h. Najgorzej idzie mu w mieście. Zimą potrafił wskazać i 8,7l, ale przy małych przebiegach i ciągle chłodnym silniku.

Generalnie średnie spalanie w jeździe mieszanej to 6,8 l.

 

Chyba powoli przyzwyczajam się do "ropniaka". Wcześniej miałem same "benzyniaki" więc i nogę mam raczej ciężką.

 

pozdrawiam Forumowiczów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a moj 1.9 CDTI 150KM pali 5.7 jak jest wszystko ok

dzis sprawdzalem na expresowce na 6 biegu przy 120 km/h palil srednio 11.6 na 100

:mrgreen:

sorki to jak to jest srednio ci pali 5.7 a na 6tce przy 120km/h pali ci 11.6?

cos tu jest nie tak

ten sam silnik w zafce 6tka ok 2250obr/min spalanie ok 6.5 litra 11.6 litra mi pali przy 160-180km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam wszystkich tych co chcą oszczędzać i nie oszczędzać.

Zapewne wszyscy by chcieli aby ich maszyna paliła jak naj mniej, ale każdy motor jest inny i będą jakieś rozbieżności na które czsami nie mamy wpływu.

Mój Sig 1,9 150KM średnio pali 6,2 do 6,7 w cyklu mieszanym według wskazań komputera na odcinku 4000 kilometrów w tym kilka dłuższych tras po 350 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1.9 150 KM

 

na trasie około 5,5-6litrów

na autostradzie (150-170) 6-7 litrów

w mieście (zakorkowany wrocław) 10-11 litrów

średnia na komputerku (4500 km) 8 litrów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam

Dopiero sie zalogowałem :)

Zakupiłem właśnie Signumke z silnikiem 2.2 benzynka 155KM

i właśnie sie zastanawiam ile spali :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

signum 2.2 benzynka direct w miescie nie wychodziwiecej niz 10l/100km a trasa zalezy od predkosci miedzy 7,5 a 8,5 literka

 

 

 

 

Grisha77

 

Model Opla : SIGNUM 2.2 Cosmo

LPG: Nie

Dołączył: 16 Cze 2008

Posty: 6

Skąd: Warszawa

 

Punkty zdobyte: 0

 

Wysłany: Wto Lip 15, 2008 18:48

U mnie przy 2.2 benzyna Cosmo w miescue pali 10l/100km, a w trasie to czasami nawet ok 6.8l/100km - jak jade na tempomacie a tak na ogol to ok 7.5

 

Tu masz kolego odpowiedź a ja to potwierdzam w swoim przypadku, bardzo fajny silniczek :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

U mnie jest Opel Signum 1,9 CDTI 150KM Cosmo i pali w cyklu mieszanym 7 literków z małym hakiem. A jak chcecie żeby wam wskazywał ile możecie jeszcze przejechać Km na tym paliwie to na konsoli środkowej wciskacie MAIN i tym dużym pokrętłem 2 razy w prawo i tam macie Range i jest podana ilość Km jaką możecie jeszcze przejechać bez tankowania. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam! Moje Signum 3.0 cdti w miescie spala okolo 9 litrow na trasie do 140km/h mieszcze sie spokojnie w 7 kiedys naprawde przy spokojnej jezdzie spalil mi 5.6 litra i nie sprawdzalem tego na komputerku lecz samemu bo pierwszym razem nie uwierzylem,ze taki silnik moze tylko tyle spalic.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam, świeżo zakupiłem moje pierwsze signum 1,9 cdti 150 km końcówka 2005 w automacie z niemiec, przebieg 97000 i tu mam wielkie wątpliwości a mianowicie pali mi przy naprawde oszczzednej jeździe około 9,5 - 10 L/100 km w mieście - szok :( jak dla mnie za dużo... zanim wybrałem model i markę itd... najpierw przeryłem wszystkie fora pod kątem spalania itp... wszędzie było napisane że około 6,5 - 7 - 7,5 maksymalnie a tu takie jaja (może to normalne?:(?) zawsze wzbraniałem się od automata ale była okazja...

 

pytanie pierwsze

 

1) czy to normalne spalanie

2) czy np. jeżlei auto sprowadza się z niemiec gdzie cały czas jeździło to na polskie realia należy przeprogramować komputer (gdzieś mi się to obiło o uszy... ale głowy nie daje)

3) co zrobić aby mniej paliło :)?:?:?:lol:? jeżdżę naprawdę ekonomicznie nie przekraczam 20000 obrotów na minutę...?

 

aha przesiadłem się z polo 1,4 tdi 2006 i fakt że będę więcej wydawał na olej był dla mnie akceptowalny ale aż tak?

 

z góry dzięki za poradę i odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

moje Signum 3,0 V6 CDTI z 2003 roku,z przebiegiem 210,000, pali w mieście 9,5-10 L.

Trasa- ok. 7 L.

Najmniej udało mi się spalić w trasie 5,5l/100 km przy prędkości 90 km/h ( trasa Kielce- Warszawa przy małym ruchu i jeżdzie na tempomacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności