Skocz do zawartości

Spalanie w Signum


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

tankuje tylko na BP DIESEL ULTIMATE (ma lepszego kopa)

Ja też mam takie odczucia.

A co do spalania to ostatnio w mieście miałem 7,8 l/100 km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Średnie zużycie paliwa w moim Zygmuncie po przejechaniu ok 45 tys km w/g wskazań komputera to 6,2 l/100km z tendencją malejącą, od ostatniego zerowania kompa (przebyty dystans ok 4 tys km) wskazania są na poziomie 5,8 l/100km.

Generalnie:

- na trasie zużycie waha się w granicach 5-5,5 l

- w mieście: ok 6-6,5 l,

dodam, że raczej wolno nie jeżdżę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem signum 1.9 150KM od kilku dni i w temacie spalania mam lekka zalamke

 

Wszystkie wartosci podaje przy mega "zamulajacej" i oszczednej jezdzie bez unikania szybkich przyspieszen, ktora jest do mnie nie podobna:

 

trasa - 5,5 l predkosc 90-105km/h

miasto - jak na razye wychodzi mi 8.9 l

 

Zalamany jestem dlatego, ze wartosci te sa dla mnie ogromne jak na taka jazde. Jest to moj pierwszy diesel, wiec moze kilka wskazowek jak takim dieslem jezdzic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem... Jeżdziłem jak emeryt...

ale wymieniłem filtry wszystkie, rozrząd i przez jakiś czas jak już autko się rozgrzało przeciągałem go na biegach do 4 - 4,5 tysiąca obrotów... możliwie że filtr cząstek stałych masz zapchany i jeśli jeździsz na krótkich dystansach na zimnym silniku to tyle będzie palił... taki mi powiedział pewien koleś... zrobiłem jak mi powiedział i w końcu spalanie jest do przyjęcia bo przed tym na baku zrobiłem 630 kilometrów przy jeździe jak emeryt...

 

Spróbuj! Może poskutkuje i u Ciebie.

 

Poza tym jeśli chodzi o przyspieszanie to lepiej szybciej rozpędzić się np. do 120 km/h nie patrząc na spalanie chwilowe i ująć gazu utrzymując prędkość niż przyspieszać powolutku do tej prędkości, że maluchy Cię wyprzedzają.

 

Takie moje zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelvc

Jestem posiadaczem signum 1.9 150KM od kilku dni i w temacie spalania mam lekka zalamke

 

Wszystkie wartosci podaje przy mega "zamulajacej" i oszczednej jezdzie bez unikania szybkich przyspieszen, ktora jest do mnie nie podobna:

 

trasa - 5,5 l predkosc 90-105km/h

miasto - jak na razye wychodzi mi 8.9 l

 

Zalamany jestem dlatego, ze wartosci te sa dla mnie ogromne jak na taka jazde. Jest to moj pierwszy diesel, wiec moze kilka wskazowek jak takim dieslem jezdzic?

 

jak na moje oko masz ok ,moze na trasie troszke za duzo ,co do przyspieszen ,piszesz ze unikasz szybkich.Zredukuj bieg przyciśnij,na pewno bedzie lepiej ,nie zamulaj silnika ,po zmianie rozrzadu mi pali tyle samo ,wiec to chyba nie ma znaczenia,no chyba ze byl przestawiony o ząb ,to teraz auto powinno palić mniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Jestem posiadaczem signum 1.9 150KM od kilku dni i w temacie spalania mam lekka zalamke

 

Wszystkie wartosci podaje przy mega "zamulajacej" i oszczednej jezdzie bez unikania szybkich przyspieszen, ktora jest do mnie nie podobna:

 

trasa - 5,5 l predkosc 90-105km/h

miasto - jak na razye wychodzi mi 8.9 l

 

Zalamany jestem dlatego, ze wartosci te sa dla mnie ogromne jak na taka jazde. Jest to moj pierwszy diesel, wiec moze kilka wskazowek jak takim dieslem jezdzic?

Ten silnik nie lubi emeryckiej jazdy (jak każdy silnik diesla ze zmienną geometrią łopatek) do takiej jazdy nadaje się silnik SDI, po rozgrzaniu silnika musisz dać mu w pędzel aby turbina swoje popracowała (jechałem z Łodzi-nie szczypałem się z gazem-jak mogłem dawałem na liczniku 140 km- średnia na kompie wyszła 6.0-po kalkulacji że komp zaniża spalanie wychodzi 6.5 l/100 :wesoly: )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinnus

Ja mam 1,9 150 z końca 2007 od 2 tygodni testuje spalanie zauważe że na zewnątrz temp poniżej 0 w dzień. Miasto około 7,5-8 dynamiczna jazda do 3000tyś obrotów na 3 i 4 . Trasa ale nie żadna daleka około 100km w jedna strone ,podrodze troche skrzyżowań i TIRów spalanie spadło do 6l/100km i w 4 osoby dorosłe.Spalanie sprawdzałem tankując pod korek i zauważyłem że komp zawyża średnie spalanie .Z tankowania pod korek wyliczam ok 0.5- 0.8 mniej niż komp podaje.

A co do ekonomicznej jazdy, wolne przyspieszanie wcale nie oznacza mniejszego spalania,należy osiągnąć jak najszybciej prędkośc "przelotową" tzn taką jaką chcemy się ciągle poruszać .

 

Przepraszam że się troche wymądrzam

Edytowane przez zbyszek670
scaliłem posty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Z tankowania pod korek wyliczam ok 0.5- 0.8 mniej niż komp podaje.

Mnie komp zaniża 0,5 litra/100 km.

A co do ekonomicznej jazdy, wolne przyspieszanie wcale nie oznacza mniejszego spalania,należy osiągnąć jak najszybciej prędkośc "przelotową" tzn taką jaką chcemy się ciągle poruszać .

 

Przepraszam że się troche wymądrzam

 

Zgadzam się w zupełności z Tobą :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności