Skocz do zawartości

Astra G 1.6 16v instalacja HHO


Gość Astra Man

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to bym nie montował czegoś co nie ma certyfikatu w aucie. Czemu? Raz bo może auto zepsuć/spalić/rozwalić a dwa to że w razie wypadku i ubezpieczyciel i prokuratura mogą siąść ci na tyłku.

Nie wiem jakie atesty musi mieć łożysko czy śruba ale elektryka czy elektronika, nawet ta do 60V DC musi mieć...

 

Send with Tapatalk...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elektryka ma. Kazdy kawalek czesc skladowa ma. Czyli kabel zlaczka, przekaznik, wlacznik itd. Ten tylko generator HHO zrobiony w piwnicy nie bedzie mial. \W swietle paraw nie musi miec by zagoscic w aucie. Nie jest to system zasilajacy bezposrednio silnik. Niejako ma jedynie jakby odswieżac powietrze i nieco je wzbogacac. Nioe jest to glowne zrodlo zasilania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas świat rodzimej motoryzacji obiegają kolejne, cudowne pomysły. Widać ciągle jest zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania. Astra Man - czekamy na relację z montażu i użytkowania. Może tym razem stanie się w końcu cud?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to cud jak swego czasu ktoś puścił w sieć możliwość instalacji klimatyzacji na ogniwach Peltiera i krążyło to jakiś czas. Potem jednak ktoś policzył ich wydajność i zapotrzebowanie na prąd i czar prysł, bo wydajność w takim zastosowaniu zerowa a pobór mocy jak średnie miasto. Jest na yt kanał na którym obalają takie tematy w praktyce i już rozprawili się z autem na wodę. Polecam zapaleńcom


Zresztą temat przerabiany przez Pogromców mitów:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały osprzęt dostałem na przetestowanie - na pewno to zrobię. Nie chodzi mi nawet o to czy będzie spalał więcej czy mniej. Samo zastosowanie czegoś innego jest dla mnie ciekawe. Z jakim rezultatem, to się dopiero okaże.

Zadam jeszcze raz to pytanie. Czy ktoś z Was zamontował sobie takie coś w aucie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Astra Man

Witam

Zainstalowałem osprzęt. Troszkę mi to zajęło, no ale udało się.

Wyniki spalania:

Auto chodziło na HHO dwa pełne baki. Średnie spalanie bez instalacji wynosiło 9,3 l / 100km, z instalacją 10,4 l / 100km.

Żeby zrobić miejsce na zbiornik wymontowałem obudowę filtra powietrza i zastąpiłem oryginalny filtr stożkowym. Na działającej instalacji osiągów lepszych nie widze. Wydaje mi się, że od momentu wymontowania oryginalnego filtra z przewodami doprowadzającymi auto z instalacją lub bez chodzi mniej płynnie.

Jeszcze przed montażem instalacji miałem od dłuższego czasu problem z mieszanką - check engine, błędy p0130 i p0110 i informacja o ubogiej mieszance paliwa. Producent instalacji zaleca montaż na sondzie emulatora oszukującego jej odczyty. Nie mogę go zamontować gdyż walczę z odkręceniem sondy - nie chce urwać łba. Dodatkowo nie wiem czy w/w błędy mają wpływ na pracę instalacji - czy przy prawidłowej pracy silniki i zamontowanym emulatorem wyniki byłyby inne.

Tak czy inaczej sprawdzę to jak mi się uda usunąć przyczynę występowania błędów i wtedy spróbuję jeszcze raz z emulatorem lub bez.

Na dzień dzisiejszy jeżdżę bez włączonej instalacji HHO.

Pozdrawiam i proszę o pomoc z w/w błędami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności