Skocz do zawartości

Dziwny dzwięk silnika na luzie


Gość mariusz1415

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 416
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość mariusz1415

Bije się że wymiana popychaczy nie pomoże i wtopione 700zł...

Mierzyłem dwa popychacze dla pewności i tak wydmuchałem z tych dwóch olej i nie szło ich ścisnąć a po obruceniu wałem jak wałek nacisnął na te dwa popychacze 2 razy były luźne że szło palcami naciskać na dwigienke jest to normalne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydro ma być w miarę twarde.

Jeżeli jest luźne i da się łatwo ścisnąć to do wymiany.

Ale mowa jest o napełnionym olejem

Ale pisałem wcześniej aby sprawdzić .

Jak widzę nie słuchasz co się pisze.

http://www.zssplus.pl/transport/budowa/popychacze/popychacze09.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz1415

ArKos a powiedz mi jak będe wymieniał te popychacze to nic z nimi już nie musze robić? Wystarczy wyjąć z opakowania i zamontować w głowicy i tyle ?oleju ani nic nie trzeba tam dawać do środka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontujesz stare popychacze i wkładasz na ich miejsce nowe. Kolejność nowych nie ma znaczenia, ale już w przyszłości musisz oznaczyć który gdzie był jeśli będzie konieczny ich demontaż. Wyczysć szmatką otwór w którym znajdował się popychacz, posmaruj go delikatnie olejem, tak samo posmaruj boki popychacza (konkretnie te dwa przetłoczenia, bo one będą się stykać z gniazdem). Na koniec również posmaruj główkę popychacza. Przed odpaleniem wykonałbym kilka obrotów wałem, by upewnić się że żaden zawór nie jest podwieszony. Zamiast tego można po prostu poczekać by "siadły".

Kupując komplet hydro powinieneś dostać instrukcję. Po zapaleniu silnika będą głośno klepać, na załączonych obrazkach pokazano co robić jeśli będą głośno pracować (chodzi o utrzymywanie auta na wyższych obrotach, potem przerwa i tak ponownie jeśli nadal je słychać).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz1415

GTR dzięki,jutro popychacze dojdą do mnie bo brałem z autodoc i nie wiedziałem że oni z niemiec posyłają paczki, i biore się za wymiane jak to nie pomoże to nie wiem co może jeszcze stukać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popychacze po prostu się montuje, jak wyżej napisano kapnąć lekko oleju. Szanujące się firmy np. INA dostarczają popychacze zalane olejem. Badziewia firmy krzak z reguły są puste. Po montażu i pierwszym uruchomieniu może być chwilowy łomot, ale natychmiast powinien się wyciszyć - pozostanie cykanie niektórych popychaczy.

Jestem przeciwnikiem utrzymywania silnika na obrotach, aby popychacze się napełniły. Jeśli olej jest zimny, to po uruchomieniu ciśnienie jest maksymalne. Czy silnik pracuje na jałowym czy się go pałuje, czy trzyma na 3000obr to ciśnienie i tak jest maksymalne. Jaki jest tego sens?

Ja zawsze zostawiam silnik pyrkający na jałowym aż się zagrzeje do 90*C i wtedy kilka razy przegazówka. Z reguły po ok. minucie-dwóch milkną, bo gorący olej jest rzadszy i włazi wszędzie jak trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności