Skocz do zawartości

spalanie LPG


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Jeśli zamierzasz jeżdzić tym opelkiem i jej stan techniczny jest dobry to warto poświęcić trochę grosza na regulację a zawsze powinna palić trochę mniej niż przed a i satysfakcja będzie że autko poprawnie chodzi :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja mam vectre `92 2.0 aut z nowiutkim gazem. po przejechanych 100km spalanie na gazie wynioslo 8.9l. czy to mozliwe bo auto palilo na benzynie 10l w trasie prosze o odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pawcio ja mam omege 1,8 z 88 roku z 2letnia instalacja i pali max 10l a astra z silnikiem 1,4 z 93 pali mi nawet 12l! wiec to jest wszystko mozliwe! nie znam sie na tym i wlasnie na forum szukam odpowiedzi na nurtujace mnie pytania;) pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

astra gsi mojego brata z silnikiem 1,8 16v (seryjnie 125KM) z instalacja sekwencyjna pali tylko o 2-3 litry wiecej niz moja z silnikiem c16nz (75KM) - odpowiednio 13 i 10/11 litrow na 100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

co ciekawe moj znajomy ma viki 1.8 na manualnej skrzyni ktora pali tyle samo! powinienem sie cieszyc ale to jest co najmniej dziwne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Jeśli instalacja jest dobrze dobrana i wyregulowana spalanie w duzym stopniu powinno zależeć od stylu jazdy. Mój leciwy juz kadett przy normalnej, ale nie ślamazarnej jezdzie średnio mieści sie w 8-8,5l/100km. Ale przy typowej "ciężkiej nodze" czyli częste redukcje biegu, przytrzymywanie silnika na wysokich obrotach i gdzie sie tylko da z uporem maniaka wygniatanie dziury w podłodze pedałem gazu.... spalane ok. 14l/100km (zaznaczam silnik 1,4i) Przymierzam sie do zakonczenia mojej przygody z kadettem (3 lata bez wiekszych problemów) kuzyn ma na niego chęć, właśnie odebrał prawo jazdy i poszukuje swoich pierwszych tanich czterech kółek. Namierzyłem w internecie Astre F 1,8i 8V w ogłoszeniu wszystko super: zadbana, bez korozji, instalacja LPG i do tego dosyć atrakcyjna cena.... pojechałem zobaczyc to autko. Faktycznie przynajmniej wizualnie było zadbane, ale jada próbna na LPG to porażka..... silnik pracował równo i cicho, ale strasznie ospale, wrazenie tak jakby na pokładzie było z 5osób postury zawodników sumo. Na długim prostym odcinku, przy wzdychaniu własciciela z trudnoscią udało mi sie rozbujać to autko do 150km/h...... i zrezygnowałem z zakupu. Własciciel z irytacja stwierdził, ze czego ja w końcu oczekuje, przecież to nie samochód sportowy, a z instalacja gazową na pewno wszystko jest O.K. Po "zagazowanych" 90KM w 1.8i w porównaniu do moich 60KM w 1,4i, spodziewałem sie na prawdę niezłej dynamiki...... a tu kupa. Jak ktoś chce zeby samochod jezdził na LPG porównywalnie tak jak na benzynie, nie ma co oszczędzać na instalacji i omijac takich magików, którzy do niby instalacji II generacji zakładaja zwykła śrubę. Powoli rozgladam sie dalej za kolejna "okazja" w mojej okolicy.... oczywiscie jak coś kupie zaraz pochwale sie na forum. POZDRAWIAM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja corsa 1.4i z 1995 spalila mi na ostatnich 1000km (w tym ok 150km w pradze, jazda zasadniczo na 2-3 biegu tylko :) ) srednio ok 8litrow/100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności