Skocz do zawartości

spalanie LPG


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam! jestem posiadaczem astry F 93 1.6 52km z instalacja gazowa. chcialbym zapytac innych uzytkownikow takiego autka czy spalanie tez dochodzi im nawet do 13l/100km w cyklu mieszanym??? .czy to normalne zeby asterka miala takie spalanie??

to napewno normalne nie jest!:)!:)

mam astre dokladnie taka jak Ty, tyle ze z 96r. instalacje zalozylem w lipcu i pali mi srednio (jazda mieszana, mniejwiecej po polowie miasto i trasa) i spala mi ok 8,5l gazu...

Jedz i wyreguluj sobie gdzies... to nie jest normalne!!

kiedy miales wymieniane swiece, filtr powietrza, kable WN, termostat?? kiedy zakladana instalacja?

moze regulacja ok, ale cos nie tak z czyms innym!!

a benzyny ile i bierze??

napisz cos wiecej...

piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

u mnie wygląda, ze jest jakims nadbiegiem bo przy 100km/h licznikowych mam ok 2000 obrotów a licznik przekłamuje na poziomie 4 do 6 km

ja przy 100 licznikowych mam w okolicach 3000 obrotów, tak jak mówie mam krótką skrzynie, z tego co wiem astry F mialy dlugie, a astry G mialy krótkie (seryjnie) choć zdarzaly się wyjątki, przykladowo astry F (zwykle GSi i GT, którą mam) mialy krótkie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trasa: 6.4l

Miasto: 9.8l

 

Miasto na krótkich 5 km głównie odcinkach. Oczywiście ekonomiczna jazda w obu przypadkach. Wcześniej w mieście spalanie miałem 14l, a to przez to że ostro cisnąłem na zimnym silniku autko - ciężka noga :mrgreen:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa: 6.4l

Miasto: 9.8l

:mrgreen:

spoko, pogratulować...

u mnie:

trasa ekonomicznie: 7l

trasa dynamiczniej (120-130 i dynamiczne przyspieszanie, czyli z wyższymi obrotami): 8-9l i też zależy jak bardzo auto zaladowane, bo jak puste to ok 8, a jak 4 rosle osoby i bagaż to wychodzi wlaśnie 9

jazda mieszana: 9-11 (zależy w jakich proporcjach wymieszana i jakim typem jazdy :beer: )

jazda po mieście: 12-14 (zależy jaki styl jazdy i jakie dystanse, ostatnio same malutkie po 1-3 km temu spalanie podchodzi pod 14)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam9an, zależy to od Twojej nogi to raz, a dwa warunki pogodowe. Jak zbliża się zima i jest chłodniej na dworzu są przymrozki to więcej auto pali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy to warunki pogodowe czy moja coraz cięższa noga ale spalanie ostatnio wyszło 9,6l /100 trasa + miasto :lol:

- no u mnie też niestety ostatnio też ok. 10 l/ 100, a miesiąc temu było tak fajnie w trasie poniżej 8l a udało się zejść nawet do ok. 7,3 l/100 na długiej trasie.No i jeszcze dochodzi trochę benzyny na podgrzanie, zdecydowanie zimą LPG nie jest już tak ekonomiczny ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Wczoraj zatankowałem na Statoilu (zwykle na LukOila zajeżdżam no ale akurat gaz im się skończył), cykl mieszany: 72km miasto i 117km trasa czyli razem 189km. Do butli weszło mi ok 14,3 l gazu. Daje to 7,5 l / km. (trasa raczej ekonomicznie była ok 100km/h prędkość)

 

Natomiast ostatnio jak tylko miasto robiłem (200km) to spalił mi 12l na setke :wink: Ale 100km była robiona na bardzo krótkich odcinkach, a druga setka na długich po mieście...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności