Skocz do zawartości

spalanie LPG


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ja w astrze f X16SZ (BingoM) mam spalanie lpg na poziomie 9,4l do 10l w warunkach 50/50 przy kapciach 195/50/15. Nie wiem czy to raczej normalne spalanie czy da się je zmniejszyć...

Raz jak jeździłem spokojnie udało mi sie zejść ze spalaniem gazu do 8,9l gdzie co tankowanie normalnie wychodzi koło 9,5l....

Jazda w większości samemu, dystans w większości po ok 35km, mało krótkich dystansów...

 

Dodam, że silnik grzeje do ok 16st na benzynie na postoju po czym przełączam na gaz i jadę - stąd być może trochę wyższy wynik spalania niż u innych, bo cały przebieg jest zrobiony wyłącznie na lpg

 

Eksperymentuje troszeczkę z ustawiniami: na trybie sportowym wyraxnie lepiej ciągnie w okolicach 5 tys ale spalanie raz mi wyszło 10,3, chociaż trochę korków zaliczyłem wtedy

Teraz jeżdzę na trybie ekonomicznym zobaczymy co wyjdzie przy tankowaniu...

Tankuję wcześniej na D&D, póxniej Shell a ostatnio Lukoil....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Mam Astre f 1,6i z LPG 75 KM i powiem że spalanie jest dosyć rózne

w lecie w cyklu mieszanym wychodzi od 7 do max 8 8,5 litra na 100

zaś w zimie mieszczę się w 10 litrach, czasami nawet dochodzi do 11 ale to żadkość

I też od czasu do czasu daję po garach. Myślę że możesz mieć przestawiony zapłon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
kyoko1, Nie wiem po czym wywnioskowałeś, że może być przestawiony zapłon :drunk::drunk: :drunk: :drunk: spalanie w okolicach 10l/100mk samego LPG w warunkach mieszanych przy silniku 1,6 jest całkowicie normalne.... choć wiem, że zaraz ktoś napisze, że jemu to spalił 6,5l :D:drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokładnie Leszek masz rację: ludzie robią przebieg 400km z tego 50 na benie i piszą, że mają spalanie 7l...

 

Dobrze by było dopisywać spalanie beny do tego...

 

W moim przypadku jak nieraz jeszcze śmigałem na benzynie ( mając już lpg) średnie spalanie beny mam na poziomie niecałe 0,5l /100

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogerek01

ja miałem na samym lpg bez używania benzyny na trasie Lublin-Koszalin spalanie 6,5-7/100km więc nie uważajcie,że to nie jest możliwe.Jeśli auto jest wyregulowane dobrze,rowno się jedzie na trasie,to potrafi się mało palic, kwestia oczywiście jak cisniecie w gaz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja miałem na samym lpg bez używania benzyny na trasie Lublin-Koszalin spalanie 6,5-7/100km więc nie uważajcie,że to nie jest możliwe.Jeśli auto jest wyregulowane dobrze,rowno się jedzie na trasie,to potrafi się mało palic, kwestia oczywiście jak cisniecie w gaz.

widzisz miałeś 6,5- 7 litrów ale to było latem, gdzie spalanie jest mniejsze...

ale z fizyki gazu silnik zuzywa o 20% więcej więc jak w obecnych warunkach ludziom palą gazu po 6 litrów to co będzie latem? 5? a beny to chyba ze 4 ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak w obecnych warunkach ludziom palą gazu po 6 litrów to co będzie latem? 5? a beny to chyba ze 4 ???

dam9an, czytałem kiedyś wypowiedz jednego z użytkowników tego forum, który twierdził, że jego Corsa 1.2 8V spala mu 4l benzyny, a 5l LPG ???:):drunk: niektórzy to mają fantazję ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mój rekord na gazie w trasie to 6.23l. Raz mi się tak udało osiągnać taki wynik (jazda ekonomiczna). Jakoś nie chce mi się wierzyć w te 5l corsą ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wczoraj robiłem trasę 450km, 1+2 osoby na pokładzie i spalanie wyszło mi na poziomie 8,5l lpg... fakt, że było trochę dróg ośnieżonych, na których jechałem na 3 biegu... Prędkość jak się dało ok 100-110 chwilami do 130kmh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności