Skocz do zawartości

spalanie LPG


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Co to jest funkcja cut off

Funkcja odcięcia gazu, czyli silnik jest napędzany przez koła po puszczeniu pedału gazu i w ten sposób znacznie zmiejsza się zużycie gazu:)

 

Po ostatniej wymianie świec, kabli, regulacji instalacji i załączeniu funkcji cut off po 310 km wyszło spalanie na poziomie 8,1l/100 a jeździłem trochę ostrzej:) Teraz jeżdżę jeszcze ostrzej i zobaczymy jak wyjdzie spalanko ;)

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra G Carawan X16SZR /nedza i mul/,jezdzac spokojnie schodze do 8,1,nigdy nie udalo sie zejsc ponizej 8,jezdzac bardziej dynamicznie od 8.8 do 9.5.Co ciekawe w zimie ciut mniej ,mniej bo slisko i wolniej jezdze..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na trasie przejechałem ok 120km. Weszło mi ok 7.53 l gazu (tankowanie do pełna po trasie na tej samej stacji co przed trasą) - możecie wieżyć lub nie... Łatwo przeliczyć, że spalanie wyniosło ok. 6.275 l na 100km - średnia prędkość jazdy to tak 110 km/h. To mniej niż na benzynie - bo na PB95 bierze mi 6.5 l :) Wcześniej na trasie miałem 7.5l... Widocznie LukOil w Lublinie zmienił dostawcę gazu bo innego wytłumaczenia nie mam :) A i nie muli mi w ogóle fury - kop jest jaki ma być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bleekm, no to tylko pogratulować takiego spalania. Mi przy takiej średniej prędkości spalil 7 najmniej. Może jakbym jechal jeszcze ekonomiczniej tj w granicach 80-90 to uzyskalbym podobny wynik... kto wie, trzeba kiedyś sprubować, ale jak na średnią prędkość 110 to strasznie malo...

Może rzeczywiście super gaz, a moze źle ustawiona instalka i zaworki szybciej się wypalą...

tak czy siak gratulacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra f 1.6i

po ostrej jeździe przy prędkości często max, czyli w moim wypadku 150km/h

no to marny ten maks...

też mam 1.6, 75 KM, na większych laciach, często z drugą osobą i bagażem, paliwo w baku i ogólnie większa masa niż puste auto a jednak 170 wyciągam też na LPG oczywiście, a jak jeszcze dlużej pojade to i 180 dochodzi (choć zwykle tak nie jeżdże, to tylko testy byly). Zwykle jeżdże ekonomicznie po 100-120 i wystarcza, a i spalanie male :twisted:

choć twoje spalanie jak na taką prędkość też niskie, ale jak V-maks 150 na twój silnik to może instalka skręcona, żeby byla maks ekonomiczna?

Wtedy to zrozumiem niski V-maks i niskie spalanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra f 1.6i

po ostrej jeździe przy prędkości często max, czyli w moim wypadku 150km/h

no to marny ten maks...

też mam 1.6, 75 KM, na większych laciach, często z drugą osobą i bagażem, paliwo w baku i ogólnie większa masa niż puste auto a jednak 170 wyciągam też na LPG oczywiście, a jak jeszcze dlużej pojade to i 180 dochodzi (choć zwykle tak nie jeżdże, to tylko testy byly). Zwykle jeżdże ekonomicznie po 100-120 i wystarcza, a i spalanie male 8)

choć twoje spalanie jak na taką prędkość też niskie, ale jak V-maks 150 na twój silnik to może instalka skręcona, żeby byla maks ekonomiczna?

Wtedy to zrozumiem niski V-maks i niskie spalanie

Niestety na benzynie tez vmax 150:/ chociaż po wymianie świec nie próbowałem na benie... grzeje max prędkość na 4 biegu gaz w podłodze, obroty 4,5 tyska przy 150 i dalej padaka :twisted:, kapcie 195/50/15 Silnik X16SZ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra f 1.6i

po ostrej jeździe przy prędkości często max, czyli w moim wypadku 150km/h

no to marny ten maks...

też mam 1.6, 75 KM, na większych laciach, często z drugą osobą i bagażem, paliwo w baku i ogólnie większa masa niż puste auto a jednak 170 wyciągam też na LPG oczywiście, a jak jeszcze dlużej pojade to i 180 dochodzi (choć zwykle tak nie jeżdże, to tylko testy byly). Zwykle jeżdże ekonomicznie po 100-120 i wystarcza, a i spalanie male 8)

choć twoje spalanie jak na taką prędkość też niskie, ale jak V-maks 150 na twój silnik to może instalka skręcona, żeby byla maks ekonomiczna?

Wtedy to zrozumiem niski V-maks i niskie spalanie

Niestety na benzynie tez vmax 150:/ chociaż po wymianie świec nie próbowałem na benie... grzeje max prędkość na 4 biegu gaz w podłodze, obroty 4,5 tyska przy 150 i dalej padaka :twisted:, kapcie 195/50/15 Silnik X16SZ...

A gdzie 5 bieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności