Skocz do zawartości

spalanie LPG


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Asterka jak ostatni policzyłem spaliła mi ok 7 l gazu na 100 km. Mam silnik 1.4 16v. Byłem bardzo mile zaskoczony. Na pełnym zbiorniku zrobiłem 500 km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mój samochód jak siadłem do niego pierwszy raz to spalił ponad 13/100, po drugim tankowaniu było już 11/100, ciekawe ile będzie teraz...

Nie uważacie, że 11 (jazda mieszana) to i tak dużo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ja sie pochwale :wino: mam 2 Asconki w gazie: jedna 1.6S 86rok produkcji na gazniku- spalanie w jezdzie mieszanej 8L!! i nie zdziwi mnie kiedy ktos napisze "to nie mozliwe" bo juz do tego sie przyzwyczailem ze ludzie mi nie wierza t te 8. (ostatnio sasiad sie ze mna klucil ze nie mozliwe bo jego astra 1,4 bierze mu 14L ale to nie moj problem :wino: jak sie jest oslem to sie buli :wino: aha on jezdzi jak 80-cio letni dziadzio, mi zdarza sie czesto deptac, redukowac itd., moja srednia predkosc w trasie miesci sie w granicach 100-120, jego zas 80-90... bez komentarza)

 

druga moja Asia z silnikiem C20NE zjada srednio 13,5L ale widze po niej ze wymaga regulacji wiec spalanie spadnie (podobno czuc za mna gazem jak mocno depne wiec raczej nie przepala wszystkiego a nadmiar idzie w rure). mysle ze 11L uda mi sie osiagnac spokojnie, jezdzac normalnie- po regulacji ofc. :twisted:

 

P.S. moj tato ma nexie 1.5 (silnik bardzo zblizony do asterki "jedynki" 1,4) i pali mu w trybie mieszanym 7,5L, przekladajac to na wmiare normalna jazde to mysle ze w 8,5L by sie zmiescila bo on jezdzi troche "zolwim tempem". jak widac- da sie :mrgreen:

 

lepiej zaplacic za regulacje 30-40zl niz przeplacac x00 PLN w skali roku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja się przyłączę do tematu i powiem że u mnie dodatkowy wyznacznikiem spalania (poza stylem jazdy) okazało się miejsce tankowania. od momentu spięcia z właścicielem małej i teoretycznie tańszej stacyjki :wink: (facet który przyszedł zatankować był wstawiony i gdy mu pokazałem korek wlewu gazu bo nie bardzo mógł sobie z tym poradzić, uniósł się dumą że "guwniarzeria nie będzie mu mówić gdzie ma rurę włożyć" :D przy czym odjął mi tak z 6 lat ??? rzucał ostro mięchem i po tym zdarzeniu zacząłem tankować LPG na pobliskim orlenie dzięki czemu zauważyłem że mój opel jest w stanie przejechać około 30-40 km więcej http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/shocking.gif http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/shocking.gif :D - i tu się pytam fachowców jak to możliwe? http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/cool.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz LPG to mieszanina propanu i butanu + jakieś śmieszne dodatki.

Wszystko zależy jakie są proporcje.... Spalanie (sprawność) też jest inne, w zależy od jakości gazu czyli tychże proporcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Mam problem z moimi oplem Kadettem 1,6i z LPG, kupilem go z prawie juz rozlatujacym sie parownikiem, wymienilem go, nastepnie poszedl do regulacji, palil malo,natapilo rozszlelnienie instalacji,wymienilem czesci,niby mialo byc ok,znow duzo palilpojechalem znow do regulacji i mialo byc ok,tymczasem w mieszanym cyklu pali mi ok 11 :P ...nie mam juz pomyslu co to moze byc:/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymczasem w mieszanym cyklu pali mi ok 11 :wesoly:

To jest normalne, nie przejmuj się. U mnie aktualnie przy starym parowniku (ale mam nadzieję, że jeszcze długo pochodzi) pali 11-13 w cyklu mieszanym, a w zasadzie w mieście, bo tu jeżdżę w 80%. Ostatnio jak jechałem na trasie Lublin-Warszawa to spalił mi dokładnie 7,31/100. Za całą podróż w tą i z powrotem zapłaciłem tylko niecałe 60 zł, gdzie na benzynie na tej samej trasie Hyundaiem Accentem 1,3 wychodziło 100-110 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem ale przed rozszczelnieniem na trasie palil mi niecale 7 litrow,w miescie ok gora 8,cos sie zepsulo i wcale mi sie to nie podoba;),parownik napewno nie bo ma przejechane jakies gora 10000...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

moja asterka 1,6 94r jak ją kupowałem to sprzedający mówił ze do baku wchodzi 33litry i przejedzie sie 300 to trzeba tankowac 320 staje czyli 10.3l na a ja pojechałem do mechanika na przegląd mała regulacja wymian filtrów teraz robie 415 8 l/100 i on mi nie wierzy stwierdzili tylko ze parownik mi po zimie siądzie bo strasznie ciężko go ustawic i jest juz duzy przebieg na nim zrobione 130000 acha jest to spalanie na trasie codziennie do pracy 80 km średnio jadąc 110-130km/h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to spalanie na normalnym poziomie. 8 litrów na trasie przy takich prędkościach, to ja też mam podobny wynik, no wlaśnie w sumie to mialem podobne wyniki a teraz zonk, ostatnio mi spalanie uroslo ;)

Pytanie tylko od czego? Gazu zimowego raczej jeszcze nie leją, więc podejrzewam dwie sprawy: ostatnio co wzroslo spalanie, to jeździlem na wlączonym wentylatorze i się grzalem, bo już zimno jest, więc praktycznie co chwile idzie na pierwszym biegu wentylatorek, to się grzeje, to sie chlodze, to puszczam bo szyby zaczynają parować, itd. - czy to może być przyczyna większego spalania o ok litr?

Druga sprawa to parownik. Po wymianie membran, niedawno regulowany, wsio jest ok, wcześniej (już po wymianach membran i ustawieniach, itd) potrafil palić znacznie mniej. No ale na mocnym zakręcie troche przygasal, a raz zgasną, pozatym po przegazówce i przejściu na gaz potrafil zgasnąć, więc lekko (gdzieś 1/3 obrotu) wykręcilem śrubke z parownika zwiększającą ciśnienie gazu. Od tego czasu nie gaśnie po przejściu na gaz ani na zakrętach. Teraz wsio jest ok, tylko co podnioslo spalanie aż o litr, może nawet z drobnymi...

Moglo to mieć aż taki wplyw? Dodam że pozatym wsio jest ok, filtry świeże i wszystko good.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności