Skocz do zawartości

spalanie LPG


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

musisz ustawic parametry spalania u gazownika poniewaz tak bylo i u mnie jak podłączył sonde to odrazu mi powiedział ze na postoju pewnie mi smierdzi gazem i ze na luzie jak duzo jeździłem to wiecej mi palił bo na wolnych obrotach przekraczał norme spalania o 23 razy a na wyzszych było oki i właśnie ustawiał mi to tą śrubą w parowniku i mił poroblem z ustawieniem kazde przesunięcie śruby o milimetr strasznie zmioeniało wyniki i to jest u ciebie przyczyna sam sobie ustawiasz więc ci duzo pali nawet mówił ze jak gaz zmienią na zimowy to zebym tez do niego przyjechał na ustawienie a wiem ze nie naciąga mnie bo za ustawienie krzyknął 15 zł warsztat jest super w szczecinie na struga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie astra X16SZ pali ok 9 litrów na 100km. Prędkość do 120km/h, trochę miasta i średnio a nieraz bardzo zapchana trasa.... dziś byłem na regulacji i załączyli mi funkcję cut off i zobaczymy jak bedzie teraz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja astra 1,6 1993rok 8V pali 8-9litrów w trasie (100-110 km/h) i 16 w mieście. ale jeżdżąc i tu i tu to na zbiorniku 33litry robię około 280-300km.

jakiś czas temu pozbyłem się katalizatora i zauważyłem że spalanie wzrosło ale niedługo przegląd to i regulacja poczeka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sintra 2.2 16v instalacja seqent 24. spalanie w mieście 14,5przy normalnej niebardzo oszczędnej jeżdzie.10,5poza miastem 120-130km/h, 12.5-pozamiastem130-160km/h. 42litry użytkowego gazu(zbiornik55l) i przejeżdzam 400km na gazie polskim , 450-490na gazie czeskim lub słowackim, 350 na chorwackim.to wszystko mówi za siebie. W zimie spala 12,5 w mieście gdyż bieże więcej paliwa(dłużej się rozgrzewa) i bynajmniej mieszanka nie jest ustawiona oszczędna . kopa ma jak na bęzynie. tylko mieszanke trzeba ustalać podczas jazdy a nie na warsztacie. podczas normalnych przeciążeń dopiero wychodzi wszystko.lepiej moim zdaniem ustawić bogatszą mieszanke i normalnie wyprzedzać niż na ubogiej deptać non stop bo itak spali więcej bo trzeba deptać częściej i dłużej. z tego co widze to strach jeżdzić na małej pojemności Boże chroń nas od 1,4. mniej spali sintra 3.0MV6.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja astra g pali w miescie ok 11.5-12.5l/100km przy dosyc czestym odpalaniu i gaszeniu auta srednio co 2 kilometry, w trasie schodzi ponizej 8l/100km a nie wiem czy to jest dobry wynik... ale z drugiej strony asterka II troche waży a mój silnik TO 16XSZR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja astra g pali w miescie ok 11.5-12.5l/100km przy dosyc czestym odpalaniu i gaszeniu auta srednio co 2 kilometry, w trasie schodzi ponizej 8l/100km a nie wiem czy to jest dobry wynik... ale z drugiej strony asterka II troche waży a mój silnik TO 16XSZR

Ja mam Astrę F combi z silnikiem X16SZ i mi pali w mieście 10l a na trasie koło 8l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności