Skocz do zawartości

spalanie LPG


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

dam9an, jechałem kiedyś "na wariata" astrą F 1,8i 8V (90KM) i pomimo moich usilnych starań na LPG tez nie chciała wiecej niz 150km/h.... wrażenie tak jakby "pustego pedału gazu" Podejrzewam, ze zamiast prymitywnego krokowca dawkującego gaz, masz najzwyczajniejszą śrubę i stąd te problemy z V max. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Astra f 1.6i

po ostrej jeździe przy prędkości często max, czyli w moim wypadku 150km/h

no to marny ten maks...

też mam 1.6, 75 KM, na większych laciach, często z drugą osobą i bagażem, paliwo w baku i ogólnie większa masa niż puste auto a jednak 170 wyciągam też na LPG oczywiście, a jak jeszcze dlużej pojade to i 180 dochodzi (choć zwykle tak nie jeżdże, to tylko testy byly). Zwykle jeżdże ekonomicznie po 100-120 i wystarcza, a i spalanie male ???

choć twoje spalanie jak na taką prędkość też niskie, ale jak V-maks 150 na twój silnik to może instalka skręcona, żeby byla maks ekonomiczna?

Wtedy to zrozumiem niski V-maks i niskie spalanie

Niestety na benzynie tez vmax 150:/ chociaż po wymianie świec nie próbowałem na benie... grzeje max prędkość na 4 biegu gaz w podłodze, obroty 4,5 tyska przy 150 i dalej padaka :D, kapcie 195/50/15 Silnik X16SZ...

A gdzie 5 bieg.
W instrukcji napisali, ze vmax osiągalna jest na 4 biegu :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze slysze zeby na 4 biegu osiagac V-maks, no może jak mamy skrzynie 4-biegową ???

ale jeśli masz 5 biegową to na piątym osiągaj V-maks, pewnie jeszcze z 10-20km/h dobijesz do tej prędkości. Ja na 4 biegu pojade ze 160km/h potem już wysokie obroty i wrzucam 5 i dobijam do 170, a po dluższym czasie wskoczy 180. W sumie może nawet na tym 4 biegu jak bym przytrzymal, to też może bym doszedl do tych 170 albo i troche więcej.... nie wiem, w sumie nie próbowalem, bo po co jak mam 5 bieg :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......wszystko zależy od typu i przełożeń w skrzyni....Opel ma z reguły bardzo "dłuuuuugi" 5 bieg na którym ciężko, a wręcz nie możliwe jest ociągniecie granicznych obrotów silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam9an, jechałem kiedyś "na wariata" astrą F 1,8i 8V (90KM) i pomimo moich usilnych starań na LPG tez nie chciała wiecej niz 150km/h.... wrażenie tak jakby "pustego pedału gazu" Podejrzewam, ze zamiast prymitywnego krokowca dawkującego gaz, masz najzwyczajniejszą śrubę i stąd te problemy z V max. Pozdrawiam.

Nie wiem dokładnie jak to wyglada w moim przypadku, wiem tylko, że mam instalkę II gen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek możesz mieć rację. Pedał gazu reaguje do pewnego stopnia a później już jakby bardzo słabo, właśnie jest takie wrażenie pustego pedału gazu. Przypomniało mi się też, że jak byłem na regulacji to koleś podłączył pod kompa instalkę, gazował i czymś kręcił :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariovectra16v

Witam wszystkich użytkowników opelka.Moja viki 1,6 16v vmax 205.Średnie spalanie gazu to około 10-11 w cyklu mieszanym,na trasie 130-150 km/h,po mieście spokojniej.Raz sie pomęczyłem i cały zbiornik wyjeździłem z max prędkością do 90 km/h i spaliła 8,3,ale już mnie nerwy brały żeby przycisnąć :drunk: Pozdro :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w sumie to ja mam wersje GT i krótką skrzynie więc u mnie 5 nie jest nadbiegiem, u mnie ona super się sprawuje, wrzucic moge nawet przy 60 i ciągnie aż do 180 :drunk:

u mnie wygląda, ze jest jakims nadbiegiem bo przy 100km/h licznikowych mam ok 2000 obrotów a licznik przekłamuje na poziomie 4 do 6 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności