Skocz do zawartości

Meriva A luz na przegubie wewnętrznym w skrzyni


Gość Cybertom

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozpadnie się nic, łożyska wyglądają tak http://i457.photobucket.com/albums/qq292/jareklu/fotka3-1.jpg

Zrzuć najpierw opaski z osłony i cofnij ją..Odkręć amortyzator od zwrotnicy i będziesz mógł cofnąć półoś tak że trójnik z łożyskami wyjdzie z tego kielicha w którym siedzi.

Następnie zrzuć zabezpieczenie tzn pierścień przy trójniku, zdejmij go z półośki i dalej już sobie poradzisz.

Zaopatrz się wcześniej w rękawiczki jednorazowe.

 

Zrób kilka fotek dla następców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobra panowie. Będę to robił w przyszłą sobote. Porobie fotki i wstawię. Pytanie do Kacpra na pewno chodźi ci o odłączenie amortyzatora od zwrotnicy(czy będzie trzeba ustawiać geometrie) czy może chodziło Ci tylko o sworzeń wahacza aby wybić ? Wtedy też się sporo cofnie polos ale czy wystarczajaco. Plusem twojego opisu byłoby nie wyciąganie kielicha ze skrzyni oraz brak potrzeby odkrecania polosi od koła co by ułatwiło i przyspieszyło prace.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ustawiać geometrii.

Ale ja dla większego komfortu odkręciłbym tak jak Kacper pisze i dodatkowo nakrętkę od półosi w piaście i wyjął całą półoś.

Oczywiście kielich od przegubu wewnętrznego zostawić i tylko z niego wyjąć półoś z krzyżakiem.

Wtedy możesz jeszcze sobie przesmarować przegub zewnętrzny przy jednej robocie a to tylko odkręcenie jednej nakrętki dodatkowo.

 

 

Ale Kacper może coś jeszcze innego doradzi :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek przed rozpoczęciem operacji sprawdź czy możesz odkręcić nakrętki piast, Jak nie masz klucza udarowego https://www.google.ie/search?q=klucz+udarowy+elektryczny&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gws_rd=cr&dcr=0&ei=fKq9Wcj1HqjcgAbdl7HoDAto odwiedź np wulkanizatora po prośbie.

Pod autem jest to do zrobienia tylko mało komfortowo. zapewne dużo szybciej i wygodniej będzie wyjąc całkowicie półoś.

Ja w sintrze rozpinałem amorek od zwrotnicy aby wyjąc przegub. tylko że tam jest inny typ. tzn podobny do zewnętrznego.

Odchylając zwrotnicę wyciągałem przegub z skrzyni. http://s20.postimg.org/rucqwln31/BILD1154.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odkreceniem piasty mysle ze nie będzie problemu. Kiedys w golfie połamalem klucze 1/2 tzn przedłużki a też były nie byle jakie. I wtedy kupiłem na 3/4 tym kluczom się nic nie oprze. PodpowiedzCię tylko jaki tam rozmiar śruby tej piasty ?

Mój plan działania to taki:

- odkręcić srube piasty, sworznia i tego wzmicnienia

- wyjąć przegub zewnętrzny z piasty kola

- wysunąć z przegubu wewnętrznego polos razem z tym lozyskiem trojnoznym (z tego co zrozumiałem wysunię się bez problemu bo nie ma zabezpieczenia)

-zdjąć lozysko wymienić osłonę.

-złożyć w odwrotnej kolejności

 

Jakieś uwagi ?

Edytowane przez Cybertom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

klucz 30 jak się nie mylę


 

 

wysunąć z przegubu wewnętrznego polos razem z tym lozyskiem trojnoznym

 

tam nie ma czegoś takiego na 90% jest pręt wsunięty w przegub jak przy przegubie zewnętrznym oglądałem te przeguby dziś jaki masz silnik.?


jednak myliłem się masz tam łożysko trójnozne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Mój plan działania to taki: - odkręcić srube piasty, sworznia i tego wzmicnienia

 

 

Ja gdy wymieniałem kiedyś zewnętrzną osłonę w lewym kole odkręcałem samą nakrętkę przegubu w piaście i przy pełnym skręcie w prawo dało się wyciągnąć z piasty przegub bez rozkręcania czegokolwiek więcej

Ale dla ułatwienia możesz odkręcić dwie śruby mocujące Macpersona do zwrotnicy.

Wtedy dostaniesz więcej możliwości manewrownia

Klucz jak Tomek pisał 30

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.wysunąć z przegubu wewnętrznego polos razem z tym lozyskiem trojnoznym (z tego co zrozumiałem wysunię się bez problemu bo nie ma zabezpieczenia)

 

w tym punkcie łożysko trójnożne może być zabezpieczone (zaklepane) jak przegub wewnętrzny jest od nowosci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności