Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Bo ja tak właśnie mam i myślałem że jest to urok jazdy na gazie

Kolego urok jazdy na gazie to jest mniejszy koszt przejechanych kilometrów, wszelkie odstępstwa od normy są wynikiem złej pracy instalacji.

Dobrze wyregulowana instalacja przełącza się niezauważalnie i nawet nie wiesz kiedy jedziesz na LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego urok jazdy na gazie to jest mniejszy koszt przejechanych kilometrów, wszelkie odstępstwa od normy są wynikiem złej pracy instalacji.

Dobrze wyregulowana instalacja przełącza się niezauważalnie i nawet nie wiesz kiedy jedziesz na LPG.

Mam pytanie odnośnie tych zagniecionych przewodów gazowych czy jest to akcja notoryczna od jakiegoś momentu czy tylko poszczegolne modele mają problemy z tymi przewodami od wtryskiwaczy gazowych . Ja mam auto z 19.12.17r przejechane mam 6500km i nie wiem jak rozpoznać czy łapie się na ich wymiane . Po rozmowie z serwisem stwierdzili że w nowym oprogramowaniu może coś zmienią i będzie mniej szarpać . Ręce opadają , a jak nie będzie to wtedy będą szukać :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz opisać jak to szarpanie mniej wiecej wyglada ? Czy jest to w przedziale obrotów około 2 do 3 tyś na niskich biegach ? Bo ja tak właśnie mam i myślałem że jest to urok jazdy na gazie . Raz są a raz tych szarpnięć nie ma . I jeszcze czy możesz powiedzieć na co zwrócić uwage przy tych wężach , bo jak powiem w serwisie że węże do wymiany to stwierdzą że znam sie lepiej od nich i po co przyjeżdzam :)

Witam ja zauważyłem szarpanie przy prędkości 54 km/h na IV biegu ale na innych też wygląda to tak jak bym jechal na wysokim giegu za wolno i poszarpuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na gazie chodzi idealnie moment przełączenia jest absolutnie nie wyczuwalny czyli u Was jest coś jest na rzeczy (wtryski, przewody). Jedynym mankamentem jest ten brak przełączania po uruchomieniu zimnego silnika co niby ma poprawić to nowe oprogramowanie (nie wiem czy się kiedyś doczekam).

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy przypadek z LPG - dzisiaj odpalam swoją Astrę, oczywiście po rozgrzaniu silnika wyłączam silnik po ponownym odpaleniu samochód przełącza się na LPG. Zajeżdżam do kumpla zostawiam samochód odpalony (na LPG) na 5 - 8 min przychodzę do samochodu i widzę, że przełączył się na benzynę. Ruszam i niestety samochód nie przełącza się na LPG. Próbuje manualnie i też nic z tego. Dopiero ponowny rozruch silnika powoduje przełączenie na LPG. Dziwne, ponieważ samochód już działał na LPG a tu takie klocki - jednak te oprogramowanie od LPG musi nieźle być schrzanione. I tutaj mam prośbę do osób u których zostało zainstalowane przez ASO oprogramowanie testowe - spróbujcie przeprowadzić test taki sam jaki ja miałem przypadek. Miejmy nadzieję, że u Was się to nie powtórzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomjankes

Cześć. U mnie wszystko ok. Po zainstalowaniu nowego oprogramowania auto przełącza się na LPG bez problemu. Jeśli chodzi o postój na biegu jałowym na LPG pracuje ładnie i nic się nie dzieje. Dziś -4*c rano, dwa dni bez jeżdżenia i wszystko ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKa mam oprogramowanie testowe, sprawdzałem na biegu jałowym jak w opisanym przez Ciebie przypadku i jest ok. Swoja drogą, czekałem na mrozy i chyba się doczekałem bo już jutro rano ma być u mnie -12*C. Tymczasem dzisiaj rano, na komputerze w aucie było -1*C i przełączył się na LPG niestety ze znacznym szarpnięciem jakiego dotychczas nie spotkałem u siebie. Auto ma przejechane 10,5 tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

A czy te szarpniecia macie podczas przyspieszania czy jak już jedziecie ze stałą prędkością? Bo ja czuje szarpniecie gdy auto przyspiesza, zwiększa obroty. Gdy jadę ze stałą prędkością moment przełączania jest nie wyczuwalny.

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek 5480

Dziś i ja doczekałem się nowego oprogramowania do gazu. Zajeło to jakieś 5 min. od Jutra zaczynam testowanie na zimnym silniku czy samo przełączy na gaz.pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegów z nowym softem: Czy wam dalej lpg wskakuję (nawet jak odpali sie na rozgrzanym do 90 stopni silniku) dopiero jak się przegazuje ? Czy wskakuję niezależnie od tego tak jak we wszystkich instalacjach lpg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności