Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daniel7606

Dzień dobry

A w moim autku gaz się wyłącza gdy auto jest nagrzane i nie można ponownie go załączyć. Zero wyskakujących błędów. Na zimnym silniku bezproblemowe załączenie na gaz. Po 10,15 km jak auto się rozgrzeje wyłącza mi LPG. Elektrozawór wyczyszczony...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 14.11.2017 o 17:53, ArKos napisał:

Faktycznie zbyt niskie ciśnienie może powodować problemy z przełączeniem na gaz - 1,25 kPa to za mało. Korekta została wykonana do właściwej wartości i powinno wynosić ok. 1,4-1,45 kPa.

Proponuję jeszcze raz podjechać do Wawrosza (o ile to te Gliwice a nie Kanclerz Przyszowice) - jest opcja uszkodzenia oprogramowania sterownika LPG, miałem ostatnio taki przypadek z samochodem użytkownika Pablo cars. Najprawdopodobniej usunąłem problem, ale nie mam od niego jeszcze żadnego potwierdzenia - testowałem to auto po naprawie przy temp. ok. +7/8*C i przełączał się bez zająknięcia.

Usterka z pewnością się nie pogłębi.

Mam pytanie.. 

Podpiąlem manometr pomiędzy listwą wtrysków a filtrem żeby odczytać ciśnienie w mojej astrze ( będę regenerował reduktor i chce wiedziec na ile jest usrawiony bo wszystko chodzi ok.)

I nie bardzo wiem w którym momencie mam odczytać wynik.

Na wolnych obrotach na lpg wartość to jakieś 0.65 bara a po zgaszeniu silnika wskakuje na 1.25 bar.

Czy to ciśnienie 1.45 o którym pisze ArKos to ma byc na pracujacym silniku czy na zgaszonym?  A może jeszcze inaczej? 

Dziękuję za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

u mnie też pojawił się problem z przełączaniem na gaz (pomimo, że auto garażowane, a teraz temperatury są powyżej zera). Tak, jak u wielu użytkowników tak i u mnie pomaga dopiero zgaszenie silnika i zapalenie jeszcze raz.

Astra J 1.4T, fabryczna instalacja Landi Renzo, auto wyprodukowane w 2016r, przebieg 110tyś.

 

Czy kolega ArKos podejmuje się jeszcze napraw tej usterki?

Jeśli tak, to czy nadal w MarTech Marek Oczko? Czy tę usterkę można naprawić w jeden dzień? Jestem z Krakowa i mogę podjechać gdzie trzeba, ale raczej nie mam możliwości zostawienia auta na kilka dni.

 

Chyba, że macie kogoś do polecenia z okolic Krakowa, Rzeszowa, Kielc, Lublina kto to potrafi ogarnąć?

Edytowane przez hiper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności