Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomasz111

Witam, u mnie wgrali kilka  miesięcy temu , po moim mailu do centrali i jest git. Jutro jadę do ASO na przegląd LPG. Powiedziano mi, że dla mego samochodu jest przewidziana kampania  w związku z nieprzełączaniem na lpg. Dać im gmerać znów czy niech nic nie ruszają?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd można wiedzieć co ci chcą wgrać.

Zróbmy tak.

Jako prekursor tej usterki dowiedz się w końcu co ci chcą wgrać i jaki to może mieć wpływ.

Daj znać na forum.

Bo na razie pytasz się laików czy komukolwiek zachciało się sprawdzić co ASO robi z waszymi autami.

Normalnie jak dzieci.

Byle zabawki jeździły.

Ludzie dorośli  a nie widać tego po nikim kto ma z tym tematem styczność. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz111

Byłem, nie wgrali mi nowego softu, bo nowy soft już miałem więc samochód nie przyjął. Nic więcej w ASO nie wiedzą. Tyle w temacie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz111

Ależ oczywiście, że nie. Nic oni nie wiedzą, wgrywają to co im producent daje. Wiedzą tylko tyle,że ma być wyeliminowana usterka braku przełączania na gaz. nic więcej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kama1986

Witam

Posiadam astrę j 2016rok (czerwiec) od około miesiąca pojawiają się u mnie problemy z przełączaniem na gaz nawet jeśli na dworze jest 25stopni po odpaleniu auto nie chce się przełączyć na gaz  dopiero po jakimś czasie kilkukrotnym wyłączeniu silnika znowu sam przełącza się na LPG. Czy to może być przyczyną słabego ciśnienia na parowniku tak jak na początku tematu jest napisane? Komputer nie pokazuje błędów w ASO twierdzą że jest ok a ja wiem że nie jest. Oczywiście wszystko zaczęło się jak mi się gwarancja skończyła. Macie pomysł jak ugryźć ten temat? Czy jest wogole możliwa jakaś pełna diagnostyka instalacji LPG w tych autach? Żeby takie rzeczy się nie pojawiały? 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

Jesteś już kolejnym użytkownikiem który ma problemy po gwarancji. Ja się zastanawiam czy jechać do nich na przegląd na 60tysi, wszystko to podejrzenie jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ,

 

Jestem od roku szczęśliwym posiadaczem Astry J 1,4 140 KM z LPG. Tak jak wy też miłem problem z nie przełaczaniem na LPG podczas niskich temperatur. Zgłosiło się do mnie Aso z Raszyna (DIXI CAR) aby przyjechac do nich na akcje serwisową związaną z LPG. Łączyło się to akurat z przeglądem więc super. Niestety po przeinstalowaniu sterownika i po przegladzie zaczeły mi się tylko wieksze problemy z LPG. Czasami się instalacja w ogóle nie uruchamia, generalnie regułą jest że podczas stania w korku się wyłaczy sama z siebie i nie uruchomi ponownie, 2 razy pojawił mi sie bład silnika, jedynym momentem kiedy instalacja działa bez zarzutu jest jazda w trasie, jeśli przychodzi do zatrzymania, powolnej jazdy od razu sie przerzuca na PB. 29.09 mam 3 wizytę w ASO w tej sprawie i mają szukać rozwiązania metoda prób i błędów. Jeśli jest niski poziom paliwa dzieje się to własciwie cały czas. Dzisiaj np podczas jazdy też się wyłaczył LPG, przycisk nawet nie migła, po czym po 3 minutach sam z siebie zaczał migotać, złapał LPG i po 400 metrach się wyłączył.  Przed akcją serwisową nie było takich problemów. Jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tmk89 napisał:

Witam ,

 

Jestem od roku szczęśliwym posiadaczem Astry J 1,4 140 KM z LPG. Tak jak wy też miłem problem z nie przełaczaniem na LPG podczas niskich temperatur. Zgłosiło się do mnie Aso z Raszyna (DIXI CAR) aby przyjechac do nich na akcje serwisową związaną z LPG. Łączyło się to akurat z przeglądem więc super. Niestety po przeinstalowaniu sterownika i po przegladzie zaczeły mi się tylko wieksze problemy z LPG. Czasami się instalacja w ogóle nie uruchamia, generalnie regułą jest że podczas stania w korku się wyłaczy sama z siebie i nie uruchomi ponownie, 2 razy pojawił mi sie bład silnika, jedynym momentem kiedy instalacja działa bez zarzutu jest jazda w trasie, jeśli przychodzi do zatrzymania, powolnej jazdy od razu sie przerzuca na PB. 29.09 mam 3 wizytę w ASO w tej sprawie i mają szukać rozwiązania metoda prób i błędów. Jeśli jest niski poziom paliwa dzieje się to własciwie cały czas. Dzisiaj np podczas jazdy też się wyłaczył LPG, przycisk nawet nie migła, po czym po 3 minutach sam z siebie zaczał migotać, złapał LPG i po 400 metrach się wyłączył.  Przed akcją serwisową nie było takich problemów. Jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam

Ja mam dokładnie to samo i czekam na odpowiedź opla w tej sprawie

W dniu 15.03.2018 o 10:50, zybcish napisał:

soft załatwił sprawę wszystko śmiga

juz nie działa wspaniały soft bubel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astra 2016

Witam.

Również jestem "szczęśliwym" posiadaczem Astry J 1.4 140KM z LPG z 2016 roku. Od początku ściągał w lewo, ale serwis twierdził, że jest ok. Po włączeniu pierwszego biegu czuć lekkie szarpnięcie, ale serwis twierdzi,że jest ok. Po 15-stu tyś. już czyściłem elektrozawór, bo zimą przy temp. ok -10 stopni nie chciał się przełączyć na gaz. Serwis stwierdził, że komputer pokazuje prawidłowe ustawienia i tak ma być. Teraz ma przejechane 44tys. i znowu jest problem z przełączaniem. Przeczyściłem elektrozawór(już sam), był sklejony faktycznie, ale dalej nie działa prawidłowo. Przełączy się, ale tak jak by jeden wtrysk nie działał prawidłowo. Pewnie czeka mnie wymiana listwy, ale muszę znaleźć fachowca, który robi takie rzeczy, a nie serwis. Kiedy po 40tyś. poszedł mi uszczelniacz na półośce kazali mi zrobić przegląd gwarancyjny za 900zł to w ramach gwarancji wymienią mi go. Nie w ASO wymiana tego uszczelniacza kosztował mnie 170zł.

Ogólnie to chciałem się podzielić refleksją po zakupie pierwszego nowego samochodu, który jak liczyłem posłuży mi kilka lat bez żadnych usterek. Teraz wiem, że nie powinien to być Opel Astra.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności