Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Homologację zbiornika dołączają do samochodu. Podczas dokonywania przeglądu przedsprzedażnego, mechanik winien zabezpieczyć białą kopertę zawierającą TDT zbiornika tak samo, jak carpass i dołączyć do dokumentów z przeglądu.

Winę ponosi dealer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario330

A co zrobić ja od stycznia walczę z salonem o świadectwo homologacji. Jak narazie twierdzą że urząd ma na to nawet rok. Orientuje się ktoś jak to wygląda???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem kopię TDT otrzymuje się do 30 dni od złożenia wniosku - wymaga chyba jakiejś opłaty, ale nie jestem pewien.

 

EDIT

http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna-tdt/zbiorniki-stanowiace-wyposazenie-pojazdow-samochodowych-lpgcnglng/duplikat-poswiadczen-zbiornikow-lpg.html

65 złotych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario330

Ale akurat to oninpowonni mi to załatwić a nie ja sam. Zobaczymy napisałem do Opel Polska jaka będzie odpowiedź .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz88

Witam panowie ,mam podobny problem opel astra j ,1.4 ,byla juz wymieniana cewka ,czyszczenie elektro zaworow i nic nie pomaga ,raz przełącza sie na gaz raz nie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homologację zbiornika dołączają do samochodu. Podczas dokonywania przeglądu przedsprzedażnego, mechanik winien zabezpieczyć białą kopertę zawierającą TDT zbiornika tak samo, jak carpass i dołączyć do dokumentów z przeglądu.

Winę ponosi dealer.

U mnie również przy odbiorze auta, salon nie dołączył świadectwa homologacji. Na szczęście dealer je po roku u siebie odszukał i mi przekazał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukaszo11

ja także odebrałem - używaną Astrę J 1,4 turbo LPG 2016r - raz jedzie ok - raz wywala błąd : awaria pojazdu - i już nie da się przełączyć na GAZ - chyba ,że postoi jakiś czas - wtedy albo przejade z 60 km bez problemu - albo po paru km wywali błąd.....


ja także odebrałem - używaną Astrę J 1,4 turbo LPG 2016r - raz jedzie ok - raz wywala błąd : awaria pojazdu - i już nie da się przełączyć na GAZ - chyba ,że postoi jakiś czas - wtedy albo przejade z 60 km bez problemu - albo po paru km wywali błąd.....

 

dziś zrobiłem mały test - odpaliłem rano auto - OK - bez błędów - wyłączyłem Gaz , przejechałem jakies 7km , wjechałem na autostradę - włączyłem gaz - 150 - 180 km/h - wszystko gra i tak przez 20 km , dojechałem do bramek zwalniając przed nimi - wrzuciłem na luz - błąd "awaria pojazdu" - gaz sie wyłączył - nie da się już włączyć - pewnie do czasu aż nie postoi na parkingu jakiś czas......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pepedealer

Ja już jestem po wizycie. Niestety aktualizacji oprogramowania nie było. Pan stwierdził że nie ma na auto kampanii a oprogramowanie samochód ma aktualne. Wyczyścili elektrozawór (usługa płatna).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukaszo11

Ja już jestem po wizycie. Niestety aktualizacji oprogramowania nie było. Pan stwierdził że nie ma na auto kampanii a oprogramowanie samochód ma aktualne. Wyczyścili elektrozawór (usługa płatna).

 

powiedz Kolego - czy Twój problem był cykliczny ? Tz. u mnie przejadę czasem 2 km - czasem 20km - popracuje lekko nierówno na gazie i od razu błąd " awaria pjazdu" i już nie przełączę na LPG - dopiero jak auto postoi na parkingu - wtedy odpalę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności