Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko mam już jasne :).

Zaskoczony jestem tylko jedną rzeczą, że instalacja fabryczna LPG nie pracuje w cały zakresie obrotów. Mamy dotryski benzyny przy wyższych obrotach ;/. Jeżdżąc długie trasy po autostradach rzadko ustawiałem tempomat powyżej 4000 rpm/min, głównie z powodu niewielkiej butli LPG w bagażniku ... (gdyby chociaż 48l wchodziło).

Nie zauważyłem, aby silnik wspomagał się benzyną.

 

@ArKos - mając szeroką wiedzę o Oplach, czy ta instalacja LPG, wspomaga się dotryskami benzyny tylko powyżej określonych obrotów np. powyżej 4000 rpm/min? czy też uzależnione jest to od tego jak mocno wciskamy pedał gazu?

 

Jeden z tunerów w Warszawie podkręcał Merivę B 1.4 120KM z fabrycznym LPG, uzyskał 158KM i 219Nm (fabryka 130KM i 193Nm).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomjankes

Czy w Oplach tak jak w Skodach przy dużym obciążeniu silnika na LPG silnik pracuje też na benzynie? Jeśli tak to czy jest to zauważalne? W instrukcji takiej informacji nie znalazłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość erfindung

ok. jestem po wizycie w ASO po tradycyjnej informacji, że oni nic nie mogą przeczyścili zaworek na parowniku (i tak wypięcie kostki fi 8 i fi 21 wyczyścić zakręcić i po temacie) zaworek nawet nie był brudny. Ciekawe ile przejadę do następnego czyszczenia?

Jednak ASO dziś wykazało inwencje chcą zapytać OPLA czy mogą wgrać mi nowy soft, ponadto stwierdzili, że zapytają o wymianę parownika.

Zgłoszenie do Opla usterki z mojej strony wyszło, infolinia poinformowała mnie, że wnikliwie przyjrzy się tematowi (po raz kolejny) czyli spuścili mnie po brzytwie.

Czy nie uważacie że powinniśmy zainteresować tego typu olewaniem klienta przez OPLA np. TVN Turbo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Kupiłem niedawno Astrę J LPG z 2017 ( 8500 kg przebiegu) mam ten sam problem co większość piszących, przy niskich temperaturach ( poniżej 8 stopni) i pierwszym odpaleniu gaz się nie włącza po jakimś czasie kontrolka gaśnie, trzeba auto wyłączyć i ponownie włączyć wtedy odpala gaz.

Byłem niedawno na serwisie w Tychach przeczyścili układ ale niestety nic to nie dało

Zalecili zmianę stacji ( tankowałem go dotychczas 2 razy więc trochę ich wyśmiałem)

Mam pytanie na który serwis na śląsku się udać aby wgrali nowy soft żeby to działało

Nie jest to może wielki problem ale denerwujący.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat od początku. Byś mógł coś więcej w ASO wymagać to trzeba być bardziej upierdliwym klientem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem astry 1.4 t lpg od niecałych 3 miesięcy. Na samym początku auto nie przełączało się na gaz i wyskakiwał komunikat "AWARIA POJAZDU SKONTAKTUJ SIĘ Z SERWISEM". Oczywiście w serwisie wgrali nowe oprogramowanie i stwierdzili że będzie już ok. Niestety dzisiaj rano przy wyjezdzie z garażu temp + 14 stopni, nastąpiło szarpnięcie i komunikat "AWARIA POJAZDU SKONTAKTUJ SIĘ Z SERWISEM". Gaszenie samochodu nic nie dawało niestety i jazda tylko na PB. Po około 17 km auto zostało zgaszone i ponownie odpalone i juz było wszystko ok. Co to może być tym razem ???? Auto ma przejechane 6100. Zaczynam żałować że zdecydowałem się na opla w lpg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"AWARIA POJAZDU SKONTAKTUJ SIĘ Z SERWISEM"

Ja też cos takiego miałem na samym początku ale w ASO wymienili jakas wtyczke ( nie wiem co to za wtyczka niestety ) i po tym nie pojawil sie wiecej ten komunikat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz na jakimś kwicie z ASO co to było wymieniane ?????

 

Ja też cos takiego miałem na samym początku ale w ASO wymienili jakas wtyczke ( nie wiem co to za wtyczka niestety ) i po tym nie pojawil sie wiecej ten komunikat.

 

 

 

A nie masz na jakimś kwicie z ASO co to było wymieniane :?:??

A nie masz na jakimś kwicie z ASO co to było wymieniane :?:??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności