Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do osób którym wgrano nowy soft, kiedy odebraliscie swoje auta? Ja odbiór miałem 1 grudnia. Wczoraj byłem w ASO Żoliborz, twierdzą że mam najnowszy soft i nie przełączanie to problem z dziadowskim gazem, mogą mi coś tam wyczyścić ale to jest płatne. Mam za to inny problem, od czasu do czasu na gazie telepalo silnikiem delikatnie i brakowało mocy, pojawiał się komunikat sprawdź system ESP i migała kontrolka silnika. 2 tygodnie temu byłem z tymi samymi problemami. Poprawili tylko wężyk od wtryskow. Wczoraj już zajechalem na benzynie do nich, żeby sobie sami przełączyli na gaz, efekt taki wynalezli wypadanie zapłonu na jednym cylindrze. Chcieli żebym zostawił auto, bo muszą po robić jakieś foty i do centrali wysłać,odnośnie tych wtryskow i wezykow. Ale ja bez auta nie jestem wstanie dojeżdżać do roboty, więc się nie zgodziłem . Chyba nie wiedzą co zrobić bo mają kontaktować się z centralą Opla w tej sprawie i kazali jeździć tylko na benzynie. Ciekawe jak długo?

Witam,ja odebrałem auto 6 grudnia i dopiero po wgraniu aktualizacji softu sterownika gazu problem znikł.więc kolego nie daj się im spławić bo jak oni nie chcą wgrać aktualizacji to jedź do innego serwisu ja tak zrobiłem w Krakowie.Auto odbierałem w Euromarkecie i tam do dziś twierdzą że niema jeszcze aktualizacji,pojechałem do drugiego salonu [ Inter Auto ] i tam na pierwszy ogień oczywiście czyszczenie zaworka lecz to niepomogło,powiedzieli mi że w ciągu dwóch tygodni będą mieli aktualizację softu i się skontaktują ze mną.O dziwo po niecałych dwóch tygodniach zadzwonili żebym przyjechał do nich na aktualizację,zabieg trwał może z 20 minut i wszystko teraz przełącza się bez problemu nawet przy -15.A co do zużycia lpg to proponuję sprawdzić według licznika km.samemu zużycie,bo według mnie to średnie które wylicza komputer w samochodzie trochę odbiega od tego faktycznego.

Edytowane przez 11422v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrk7572

 

Mam pytanko do osób którym wgrano nowy soft, kiedy odebraliscie swoje auta? Ja odbiór miałem 1 grudnia. Wczoraj byłem w ASO Żoliborz, twierdzą że mam najnowszy soft i nie przełączanie to problem z dziadowskim gazem, mogą mi coś tam wyczyścić ale to jest płatne. Mam za to inny problem, od czasu do czasu na gazie telepalo silnikiem delikatnie i brakowało mocy, pojawiał się komunikat sprawdź system ESP i migała kontrolka silnika. 2 tygodnie temu byłem z tymi samymi problemami. Poprawili tylko wężyk od wtryskow. Wczoraj już zajechalem na benzynie do nich, żeby sobie sami przełączyli na gaz, efekt taki wynalezli wypadanie zapłonu na jednym cylindrze. Chcieli żebym zostawił auto, bo muszą po robić jakieś foty i do centrali wysłać,odnośnie tych wtryskow i wezykow. Ale ja bez auta nie jestem wstanie dojeżdżać do roboty, więc się nie zgodziłem . Chyba nie wiedzą co zrobić bo mają kontaktować się z centralą Opla w tej sprawie i kazali jeździć tylko na benzynie. Ciekawe jak długo?

 

witam ja kupiłem na początku listopada i miałem takie same objawy i byłem u nich co 2 dzień narobiłem hałasu postraszyłem że skieruję sprawę do sądu wymieniali wszytko co się dało i na końcu pomogła wymiana sterownika i jest ok samochód dostawałem zastępcze darmowo , i nie płać im nic na gwarancji , opel polska był zasypany @ i pomogło od 2 tygodni auto opala na gazie bez problemu mam astrę 1,4 turbo sedam 2017 z listopada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do osób którym wgrano nowy soft, kiedy odebraliscie swoje auta? Ja odbiór miałem 1 grudnia. Wczoraj byłem w ASO Żoliborz, twierdzą że mam najnowszy soft i nie przełączanie to problem z dziadowskim gazem, mogą mi coś tam wyczyścić ale to jest płatne. Mam za to inny problem, od czasu do czasu na gazie telepalo silnikiem delikatnie i brakowało mocy, pojawiał się komunikat sprawdź system ESP i migała kontrolka silnika. 2 tygodnie temu byłem z tymi samymi problemami. Poprawili tylko wężyk od wtryskow. Wczoraj już zajechalem na benzynie do nich, żeby sobie sami przełączyli na gaz, efekt taki wynalezli wypadanie zapłonu na jednym cylindrze. Chcieli żebym zostawił auto, bo muszą po robić jakieś foty i do centrali wysłać,odnośnie tych wtryskow i wezykow. Ale ja bez auta nie jestem wstanie dojeżdżać do roboty, więc się nie zgodziłem . Chyba nie wiedzą co zrobić bo mają kontaktować się z centralą Opla w tej sprawie i kazali jeździć tylko na benzynie. Ciekawe jak długo?

Kolego poczytaj trochę ten temat bo jest w nim opisane chyba wszystko o co pytasz. Po to kupiłeś nowe autko z fabrycznym LPG żeby z niego korzystać, a nie słuchać jakiegoś niedoinformowanego że jest problem z oprogramowaniem.

Ja bym nie był tak łatwowierny i ja kolega Tomjankes radzi - zrobił bym małą awanturkę.

Jakoś dziwne że inne auta tankują lpg i im się nie zanieczyszczają zawory i filtry - to typowa spychologia - jak powiesz że tankujesz lotos lpg - to powiedzą że lotos ma syfiasty gaz, orlen - to orlen to dziadostwo i tak dalej.

Arek opisał o błędach przy montażu w fabrycznej instalacji inni o wymianie softu - ale ASO zwleka bo właśnie kasuje za czyszczenie instalacji.

Nie wiem dlaczego tak to działa. Pewnie opel nie wydał odpowiednich instrukcji do ASO, lub poszczególne ASO nie zgłaszały problemów z autkami z LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yogi-27

Ja robiłem w Auto Żoliborz w Piasecznie i po zmianie softu śmiga bardzo dobrze. Polecam udać się do nich - napewno pomogą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrk7572

Kolego poczytaj trochę ten temat bo jest w nim opisane chyba wszystko o co pytasz. Po to kupiłeś nowe autko z fabrycznym LPG żeby z niego korzystać, a nie słuchać jakiegoś niedoinformowanego że jest problem z oprogramowaniem.

Ja bym nie był tak łatwowierny i ja kolega Tomjankes radzi - zrobił bym małą awanturkę.

Jakoś dziwne że inne auta tankują lpg i im się nie zanieczyszczają zawory i filtry - to typowa spychologia - jak powiesz że tankujesz lotos lpg - to powiedzą że lotos ma syfiasty gaz, orlen - to orlen to dziadostwo i tak dalej.

Arek opisał o błędach przy montażu w fabrycznej instalacji inni o wymianie softu - ale ASO zwleka bo właśnie kasuje za czyszczenie instalacji.

Nie wiem dlaczego tak to działa. Pewnie opel nie wydał odpowiednich instrukcji do ASO, lub poszczególne ASO nie zgłaszały problemów z autkami z LPG.

jak pojedziesz i będziesz grzeczny to cię oleją albo głupot nagadają ja byłem tydzień po kupnie samochodu i naświetlałem problem i też wymyślali jak powiedziałem że chce zwrotu kasy albo sąd bo auto nowe to od razu zaczynali działać tak jak pisałem wczesniej wymienili reduktor i nie pomogło , po tym trzymali auto parę dni i niby było wszytko ok po kolejnych dniach znów ten sam problem i jak podjechałem z błędem i uparłem się żeby podłączyć kompa na chodzącym silniku wyszedł błąd na sterowniku , po wymianie sterownika ( chyba już z nowym programem wszytko jest ok auto śmiga jak powinno , ale trzeba być upartym jak nowe auto to ma chodzić tak jak powinno a nie jakieś wymyślanie z ich strony !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

Ja robiłem w Auto Żoliborz w Piasecznie i po zmianie softu śmiga bardzo dobrze. Polecam udać się do nich - napewno pomogą.

Dzwoniłem do nich dzis i po sprawdzeniu czy moje auto łapie się do akcji naprawczej powiedzieli ze nie mogą wgrywać nowego softu. Kazali do Opel poland zgłaszać i dopiero po ich interwencji wgraja co trzeba. Dzwoniłem dziś też do Opla na infolinię, zgłosiłem mój problem nie przełączania. Dopytalem czy coś już wiadomo odnośnie mojej ostatniej wizyty w ASO Żoliborz która była w środę, przypomnę że chodzi dodatkowo o telepanie silnikiem na wolnych obrotach, szarpanie i wypadanie zapłonu na jednym cylindrze,gdzie serwis nie miał pomysłu na naprawę i musiał doradzić się centrali. Dopiero po moim telefonie na infolinię Opla coś się ruszylo, bo po 1h zadzwonili z ASO Żoliborz i zapraszają na naprawę,ale czy dostanę nowy soft to nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LukaszB

Ja moje autko odebrałem 2 luty 2018 i był identyczny problem...... ciekawe bo opel w tym czasie doskonale o problemie już wiedział a przy kupnie nikt nic nie pisną.

Aktualnie soft już wymieniony i wygląda że jest ok poza tym długim czasem nagrzewania...

Na to wygląda że jest jeszcze brana pod uwagę temp z listwy wtryskowej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest inna sprawa do sprawdzenia.

I może to sobie sprawdźcie w ASO.

Temp. 80 czy 90 st. C to jest na czujniku płynu na silniku czy na reduktorze LPG?

Jeżeli na silniku a np. macie płyn puszczony z silnika na nagrzewnicę i dopiero na reduktor to może być różnica nawet 20-30 st C.

Bo płyn najpierw idzie na nagrzewnicę i na niej jest studzony.

Więc do reduktora dochodzi już zimniejszy.

 

Ja w Stagu 4plus przy takim właśnie przepływie płynu mam różnicę prawie 30 st.C

Na czujniku w termostacie mam 70 a na czujniku w reduktorze mam 35 gdy przełącza na lpg.

I tak jest tylko przy minusowych temp.

Gdy jest na plusie te różnice są minimalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności