Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dziś -14 przełączenie nastąpiło przy 90 stopniach.Dziś postanowiłem zrobić podsumowanie exploatacji,i tak od początku grudnia 2017 do dziś zrobiłem 3200km więc nie dużo można powiedzieć same krótkie trasy bez autostrad i tak benzyny w tym czasie dopalił średnio 1.44 litra :dobani: na 100 km.a gazu 6.6l. :super: na 100km.Zużycie badałem według wskazań licznika,tak więc i tak wychodzi taniej jak na samej benzynie :rolleyes:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja dziś miałem wymienione oprogramowanie, zostawię dziś samochód na zewnątrz jutro zobaczymy...

Cała wizyta trwała 45 min - ASO Kraków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz111

Dziś -10 stopni przełączył się na LPG przy 90 st i po około 10 km. Kiedyś w trasie około 200 km palil mi kolo 8,8 lpg obecnie przy -10 , -15 około 10,8/100 lpg to normalne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz111

Ale czy rożnica temperatur z plus 4 do minus 15 może wpłynąć na zwiększenie spalania o 20 % ??

Edytowane przez tomasz111

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomjankes

Witam. Astra pali mi w te mrozy 9,8-9,9. Dojeżdżam do Warszawy trasą, jadę dynamicznie tj. średnio 120-140 km/h potem trochę po mieście. W lecie z włączoną klimatyzacją na "auto" schodziłem do 9,6. Kolega jeździ tylko po mieście i auto pali mu 10,5-11. Moim zdaniem nie jest źle jak na LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

Mam pytanko do osób którym wgrano nowy soft, kiedy odebraliscie swoje auta? Ja odbiór miałem 1 grudnia. Wczoraj byłem w ASO Żoliborz, twierdzą że mam najnowszy soft i nie przełączanie to problem z dziadowskim gazem, mogą mi coś tam wyczyścić ale to jest płatne. Mam za to inny problem, od czasu do czasu na gazie telepalo silnikiem delikatnie i brakowało mocy, pojawiał się komunikat sprawdź system ESP i migała kontrolka silnika. 2 tygodnie temu byłem z tymi samymi problemami. Poprawili tylko wężyk od wtryskow. Wczoraj już zajechalem na benzynie do nich, żeby sobie sami przełączyli na gaz, efekt taki wynalezli wypadanie zapłonu na jednym cylindrze. Chcieli żebym zostawił auto, bo muszą po robić jakieś foty i do centrali wysłać,odnośnie tych wtryskow i wezykow. Ale ja bez auta nie jestem wstanie dojeżdżać do roboty, więc się nie zgodziłem . Chyba nie wiedzą co zrobić bo mają kontaktować się z centralą Opla w tej sprawie i kazali jeździć tylko na benzynie. Ciekawe jak długo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu kiepska jakość gazu. Jakoś po wgraniu nowego softu problem jakości gazu przestał istnieć. Dogadaj się z ASO, że skoro masz najnowszy soft i problem jest w kiepskim gazie, to jeżeli czyszczenie nie pomoże, nie płacisz za usługę. Gdyby ASO podchodziło poważnie to sami zaproponowaliby takie rozwiązanie.

Co do spalania to zauważyłem, że jadąc po trasie w tych samych warunkach drogowych i temperaturowych, w jedną stronę mam spalanie 8, a z powrotem po tankowaniu na innej stacji wychodzi 8,8. Generalnie jeżdżąc w granicach 100-110 na drogach lokalnych mogę uzyskać nawet 7,5. Na trasie ustawione na tempomacie ok 130/h spalanie wynosi około 8-8,5. Jeżdżąc u siebie po mieście spalam około 10, jak dynamiczniej to 11.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomjankes

Mam pytanko do osób którym wgrano nowy soft, kiedy odebraliscie swoje auta? Ja odbiór miałem 1 grudnia. Wczoraj byłem w ASO Żoliborz [...]

Witam.

Swój samochód odebrałem pod koniec sierpnia 2017 r. Jeśli chodzi o ASO Żoliborz na ul. Rudnickiego w Warszawie to zła jakość gazu i płacenie za czyszczenie zaworka gazu to ich standardowa gadka. Mi problemy zaczęły się jesienią z przebiegiem około 5 ty. km. Jak wyczyścili mi zaworek to następnego dnia po przejechaniu 30 km rano był problem z przełączeniem na LPG, więc nie jest to wina brudu na zaworku. Na następnej wizycie i wciskaniu kitu o złej jakości gazu powiedziałem,że mogą mi wyczyścić zaworek, ale będę przy naprawie i jak będzie czysty to co wtedy powiedzą. Wymiękli i wymienili sterownik na nowy - to też nie pomogło. Dopiero po mailu do centrali Opla nastąpiła wymiana oprogramowania w ASO Żoliborz. Myślałem, że jak byli świadkami wymiany softu w moim samochodzie i informacji, że to pomogło to zmienią podejście do tej usterki. Z tego co wiem kolega Yogi też miał wymieniany soft, ale w ASO Żoliborz w Piasecznie, może tam ci pomogą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomaszp

Mam pytanko do osób którym wgrano nowy soft, kiedy odebraliscie swoje auta? Ja odbiór miałem 1 grudnia. Wczoraj byłem w ASO Żoliborz, twierdzą że mam najnowszy soft i nie przełączanie to problem z dziadowskim gazem, mogą mi coś tam wyczyścić ale to jest płatne. Mam za to inny problem, od czasu do czasu na gazie telepalo silnikiem delikatnie i brakowało mocy, pojawiał się komunikat sprawdź system ESP i migała kontrolka silnika. 2 tygodnie temu byłem z tymi samymi problemami. Poprawili tylko wężyk od wtryskow. Wczoraj już zajechalem na benzynie do nich, żeby sobie sami przełączyli na gaz, efekt taki wynalezli wypadanie zapłonu na jednym cylindrze. Chcieli żebym zostawił auto, bo muszą po robić jakieś foty i do centrali wysłać,odnośnie tych wtryskow i wezykow. Ale ja bez auta nie jestem wstanie dojeżdżać do roboty, więc się nie zgodziłem . Chyba nie wiedzą co zrobić bo mają kontaktować się z centralą Opla w tej sprawie i kazali jeździć tylko na benzynie. Ciekawe jak długo?

Witam ja też odbierałem auto 1 grudnia i był problem z nie przełączaniem się na LPG dodatkowo szarpanie na gazie ,wymieniono mnie soft 23 stycznia bo sie dopiero pojawiło wymieniono gumowe węże między rozdzielaczem a wtryskami i problem się skończył wszystko jest ok i nawet przy -15 pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności