Skocz do zawartości

Astra J 1.4 sedan 2017 nie przełącza na lpg


Gość PiotrGr

Rekomendowane odpowiedzi

Powinny być czy są?

Ja specjalnie sobie przełaczyłem aby szybciej zagrzać kabinę.

Ale dużo gazowników robi jak ja zrobiłem.

Więc pytanie tylko jak to zrobiła fabryka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blażej

Witam wszystkich,
czy ktos zauwazyl takie lekkie szarpniecie jak sie przelacz na LPG po wgraniu nowego softa ? Bo kurde teraz przelacza sie ale to szarpniece mnie martwi....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LukaszB

A u mnie się pojawiło (przed wymianą nie było), nie ma go podczas kolejnych uruchomień a później przełączeń na LPG tzn kiedy silnik jest już wygrzany ale przy tym pierwszym przełączeniu po mroźnej nocy wyraźnie można odczuć moment przełączenia na gaz....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blażej

A u mnie się pojawiło (przed wymianą nie było), nie ma go podczas kolejnych uruchomień a później przełączeń na LPG tzn kiedy silnik jest już wygrzany ale przy tym pierwszym przełączeniu po mroźnej nocy wyraźnie można odczuć moment przełączenia na gaz....

Identycznie!! Co to za pech z tymi autami kuźwa....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LukaszB

Wyraźnie opel LPG nie ogarnia !!!

Zgłaszaliście znowu ten problem czy to już olewacie bo ja się zastanawiam czy jest sens, jak znam życie to będzie z tego tylko tyle że stracony czas i nerwy...

a z drugiej strony zapłaciliśmy nie małe pieniądze i dlaczego mamy się godzić na tego typu ustępstwa

ciekawi mnie jeszcze czy czasem problem nie ustąpi w najbliższych dniach bo synoptycy zapowiadają wyraźne ocieplenie i wtedy nie będzie tego jak sprawdzić....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blażej

 

 

znowu

Ja mam obsluge w kwietniu i teraz juz szykuje sie z awantura bo bylem w ASO 6 razy a mam 80 km w jedna strone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankierownik

A te szarpniecie macie gdy auto przyspiesza czy jest stała prędkość? Ja mam tylko podczas przyspieszania i mi wydaje się że to jest normalne. Gdy silnik zwiększa obroty i jest nagle inne zasilanie paliwem to musi to być chyba odczuwane, zresztą się nie znam.

Dziś ustaliłem termin mojej naprawy na przyszły poniedziałek. Miła Pani Joanna z infolinii Opla potwierdziła że będę miał wgrywany nowy soft i ma się jeszcze do mnie odzywać po serwisie. Więc polecam uderzać na infolinię jakby aso nie chcialo rozwiązać problemu przełączania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LukaszB

Nie powinno takiego szarpnięcia być mimo obciążenia, instalacja przełącza się sekwencyjnie tzn. sukcesywnie po jednym wtrysku z benzyny na gaz.

Mam okazję jeździć audi A4 z sekwencyjną instalacją LPG, nawet nie wiem kiedy się przełączy o jakimś szarpnięciu mowy nie ma a ponadto moja asterka przy mrozach -16 przełączała się po przejechaniu 10km i z szrpnięciem a audi A4 po 2 i bez jakiegokolwiek szarpnięcia... to widać jak OPEL potrafi ogarnąć LPG, jeszcze muszą się trochę pouczyć tematu LPG


Ja dziś napisałem do Opel Polska zobaczymy co odpiszą....

Będę chyba walczył :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności