Skocz do zawartości
ArKos

Niezależny serwis OPEL Siemianowice - rabat dla użytkowników forum O24

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Pracuję w niezależnym serwisie specjalizującym się w marce Opel i Ford.

http://www.opelford.pl/

Zakład mieści się w Siemianowicach Śląskich przy ul. Jasnej 26. Zakres usług - mechanika, elektryka, elektronika, klimatyzacja. W okolicy połowy roku geometria 3D.

Dla użytkowników forum Opel24, na hasło "z forum Opel24" albo "z forum od Arka" udzielany będzie rabat 10% na robociznę. Nie muszę dodawać, że jakość napraw stoi na wysokim poziomie? ;)

Zapraszam.

Numer kontaktowy 602765478

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję wkrótce się skontaktuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miło mi poinformować, że właśnie jedzie do nas najnowszy model geometrii 3D firmy Bosch. Niedługo uruchomienie urządzenia i poszerzenie zakresu usług :)

FWA-6620.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałem z racji lekko luźnego dnia w pracy zareklamować naszą jakość usług.

Astra H Twintop 1,9cdti z usterkami:

- stuki ze sprzęgła

- olej na łączeniu skrzyni i silnika

- olej na lewym przegubie wewnętrznym

Zostało wymienione kompletne sprzęgło, uszczelniacz tylny wału korbowego oraz uszczelniacz lewej półosi. Wszystkie elementy umyłem aby w przyszłości łatwiej było zdiagnozować jakiś wyciek - cały dół silnika i skrzynia wcześniej były zaolejone. Przed wydaniem klientowi auto zostanie jeszcze z zewnątrz umyte.

Zapraszam do korzystania z usług - warto :) ciężko jest o dobrą jakość i dbałość o szczegóły u innych mechaników :)

IMG_20180131_130715.jpg

IMG_20180131_130733.jpg

IMG_20180131_130752.jpg

IMG_20180131_130758.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Może naprawa niesprawnych hamulców?

Pan nie zaliczył swoim wozidełkiem przeglądu ze względu na niską skuteczność tylnych hamulców. Astra G leciwa :)

Widok nie był jakimś zaskoczeniem, skoro układ nie działał sprawnie. Korozja, korozja i do tego korozja. Klocki z jarzm wybijałem młotkiem. Tarcze też zbijałem młotkiem, ale takim 1,5kg. Dokładne czyszczenie piasty z rdzy, montaż nowych elementów, smar wysokotemperaturowy w jarzma i prowadnice zacisku i można jechać na przegląd. Jestem pewien, że tym razem zaliczy :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lpg też serwisujecie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co konkretnie?

Jeśli wymiana filtrów to żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Standardowa obsługa eksploatacyjna ale wiadomo nie zapeszając czasem może coś wyskoczyć niespodziewanego.Pytam bo kończę serwis w ASO z Asterką z lpg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym nie będzie problemu. Zapraszam. Fabryczne LPG Opla znam dobrze, nie będzie problemu z obsługą. Jedynym problemem będzie dostęp do części - elementy instalacji są oferowane tylko przez sieć ASO więc jeśli coś kiedyś padnie, to finansowo nie będzie zbyt miło. :) Można się posiłkować bardzo podobnymi do oryginału elementami - np. parownik nowy za ok. 750zł Landi Renzo, prawie taki sam, na pewno będzie działał poprawnie. W ASO ok. 1200zł. Wtryskiwacze (pasują Omegas) są po ok. 260zł sztuka - w ASO ponad 400. Standardowo filtry, przegląd instalacji etc. nie nastręcza żadnych trudności. Filtry są oferowane w zamienniku - najtańsza faza lotna ok. 25-30zł, faza ciekła ok. 5-10zł. Cena nieporównywalna z ASO :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej.

Mam problem z moją Astrą H stuki i jakieś zgrzyty w wymienionym silniku, wymieniony miał rozrząd ale raczej popychacze do wymiany i napinacz padł bo jakoś przy 2,5tys obrotów zgrzyta jakby tarł łańcuch.

Tutaj filmik

Ile by kosztowała wymiana napinacza najlepiej na oryginał i popychaczy jakiejś dobrej firmy u Ciebie i czy dało by rade na miejscu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to tylko efekt filmu, ale oprócz rozrządu słyszę jeszcze stuk przy ok. 2000obr. Czy tam już panewki się nie odzywają...

Sprawa 1: nie wymieniamy napinacza. Wymieniamy kompletny rozrząd, ze ślizgami, łańcuchem, i napinaczem. I dajemy gwarancję. Koszt wymiany napinacza jest równy kosztowi wymiany rozrządu.

Sprawa 2: na poczekaniu można wymienić pasek wielorowkowy. Wymiana rozrządu na łańcuchu trwa ok. 5 godzin.

Sprawa 3: koszty zależą od producenta części, a koszt części jest integralną częścią całości kosztów. Telefon w dłoń i dzwonić od 8.00-17.00 - będą znane ceny z katalogu części, będzie znana cena końcowa.

Sprawa 4: najpierw trzeba dokładnie zdiagnozować te odgłosy. Na podstawie filmu można przypuszczać i to nie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś sprawdziłem na zimnym silniku ponad 12h bez odpalania i łańcuch trzyma naciągnięty, ale to dzwonienie czy zgrzytanie przy ok 25tys.obrotów to chyba klapki w kolektorze ssącym bo jak wyciągłem wtyczke z klapek to było cicho. Doradź prosze co można z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadacze diesli wiedzą, że DPF to udręka podczas typowo miejskiej jazdy.

Captiva 2,2 diesel, silnik LNQ 184kM.

Na wyraźne życzenie właściciela DPF zdemontowałem, otwarłem, usunąłem, zamknąłem i zamontowałem. :D

Potem kolega dokonał programowej "wycinki" ze sterownika. Hula :)

IMG_20180206_083754.jpg

IMG_20180206_083713.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam z czystym sumieniem warsztat MarTech w Siemianowicach obsługa profesjonalna rzeczowa tak jak ma być.W razie problemów z autem(mam nadzieję ze teraz już ich nie będzie :D)na pewno wrócę warto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za dobre słowo i na pamiątkę wrzucę :)

Uszkodzona turbina w 1,4T - Mokka. Klapka zaworu upustowego turbiny wpadająca w wibracje i powodująca nieprzyjemny, metaliczny dźwięk. Auto zamulone, nie rozwija pełnej mocy, brak błędów. Kiedyś tam pojawiał się P0299 - niedostateczne doładowanie silnika.

Nowe uszczelki, turbina zregenerowana - posłuży troszkę smile.png To z wczoraj...

A dzisiaj: "Bez gwiazdy nie ma jazdy" :D

Zarżnięta na amen skrzynia biegów Mercedes A-klasa. Podczas jazdy odgłosy, jakby auto jechało na kołach z dorożki :D

Niestety, auto fatalne w naprawach. Wymiana rozrusznika - do demontażu silnik. Wymiana skrzyni biegów - tym bardziej do demontażu silnik... nawet paska wielorowkowego nie da się za bardzo wymienić...

Weryfikacja stanu sprzęgła, uszczelniacza tylnego wału korbowego i wszystko, co należy, żeby drugi raz badziewia nie wyciągać z auta.

Nie wiem co brał projektant, ale zdecydowanie za mocne to zioło...

IMG_20180206_121053.jpg

IMG_20180206_121102.jpg

IMG_20180206_144502.jpg

IMG_20180207_160622.jpg

IMG_20180207_160626.jpg

IMG_20180207_160635.jpg

IMG_20180207_160645.jpg

IMG_20180207_160650.jpg

IMG_20180207_164142.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapraszamy na geometrię!

Od początku tygodnia możemy działać z tematem :) Urządzenie BOSCH precyzyjne, szybkie i gwarantuje poprawną regulację geometrii.

IMG_20180214_144117.jpg

IMG_20180214_144122.jpg

IMG_20180214_144132.jpg

IMG_20180214_150729.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gruba awaria sprzęgła - odgłosy na pracującym silniku, jakby ktoś kamienie w wiadrze wytrząsał :D Wpadło nowe sprzęgło + uszczelniacze półosi + mycie skrzyni.

Już jeździ i ma się dobrze :)

IMG_20180220_085311.jpg

IMG_20180220_085318.jpg

IMG_20180220_085429.jpg

IMG_20180220_085349.jpg

IMG_20180220_085417.jpg

IMG_20180220_085333.jpg

IMG_20180220_084214.jpg

IMG_20180220_084220.jpg

IMG_20180220_084228.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ooo, tłumiczek poszedł na spacer ;)

Taka latająca sprężynka może bałaganu narobić....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zajmujecie się również alternatorami ? Astra H. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Demontujemy, dajemy do podwykonawcy i montujemy :D

A z dzisiaj... Pacjent: Zafira A z silnikiem Z22SE czyli 2.2 benzyna 144kM. Tak, to ten sławny co to rozrzady zrywa :D Tu akurat w świeżo kupionym aucie ubywało oleju tyle, co paliwa z baku. Po pomiarze kompresji lekkie przerażenie - okolice 8-9 bar więc kaplica... Demontaż silnika. Olej rzadki jak woda i śmierdzi benzyną. Już w tym momencie przypuszczałem, że silnik do piachu. Potwierdziło się. Panewki przytarte. Najgorsze jest to, że jakiś zasrany Janusz ze stodoły wypicował auto typowo pod sprzedaż. Jak najniższe koszty... Stare szpilki głowicy. Stary napinacz łańcucha. Dwie uszczelki pod kolektor wydechowy a i tak pierdziało, bo pęknięty. Uszczelka pokrywy zaworów oczywiście co? SILIKON. Tłoki latają w cylindrach jak kij w wiadrze. Sprawdziłem - beczka z tulei. Luz na zamku pierścienia u góry 0.15, w środku 0.30 a na dole 0.20... Głowica świeżo robiona, blok u góry jak nówka, łańcuch i ślizgi nowe. W kolektorze ssącym ze 2 setki oleju... Tylko nie trafił Janusz z diagnozą, bo silnik wciąga olej dołem a nie przez uszczelniacze zaworów... Szkoda obecnego właściciela - koszty remontu kosmos, pozostaje jedynie wymiana na używany silnik i nadzieja, że będzie w normalnym stanie. :)

IMG_20180222_133720.jpg

IMG_20180222_133728.jpg

IMG_20180222_133736.jpg

IMG_20180222_133759.jpg

IMG_20180222_133807.jpg

IMG_20180222_143646.jpg

IMG_20180222_143656.jpg

IMG_20180222_145327.jpg

IMG_20180222_145333.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi