Skocz do zawartości

Przełącznik świateł - podświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wolf_911

Dzień dobry.

 

Mam takie pytanie, dlaczego nie gaśnie podświetlenie przełącznika świateł chociaż wyciągnę kluczyk i zamknę samochód on nigdy nie gaśnie. Zauważyłem przez przypadek jak przestał samochód zapalać, problem z akumulatorem takowo trza go wymienić (niestety nie ma na nim żadnych danych). Ale mój problem to obecnie podświetlenie przełącznika. Zauważam że raczej dużego zużycia nie ma bo jest ono na diodach. Lecz ciekawi mnie co mu dolega bądź skąd dostaje zasilanie i na jakie styki że nie gaśnie.

Jeśli ktoś wie to dziękuje za nakierowanie poszukiwań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wolf_911

Nie jak wyciągnąłem cały przełącznik świateł czyli ten od włączania swiateł to pod maskownicą przednią ( po zdemontowaniu jej) ukazały sie diody a nie żaróweczki. Diody są przylutowane do płytki dukowanej... numer elementu gm 93 394 756

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony przewód który idzie do włącznika ma stały plus.Jest na bezpieczniku F2 5 A

A zasilanie po zapłonie masz na bezpieczniku F35 5A

 

I o ile się nie mylę to tak ma być podświetlane.

Sam już nie zwracam na to uwagi ale u mnie też się świeci.

A ty sobie sprawdź pobór prądu na postoju co ci pobiera oraz ładowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie powinno świecić, żadne przełaczniki, wskaźniki czy wyświetlacze. Podświetlenie wyłącznika świeci po włączeniu zapłonu albo włączeniu świateł, w pozostałych przypadkach jest ciemne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wolf_911

Aha czyli będę grzebał za niedługo dalej, liczyłem że jakiemuś przekaźnikowi skleiły się styki, lecz nie znalazłem jeszcze schematu :D (nie mam kiedy, mała córka daje czadu ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie powinno świecić

 

Fakt .

Popieprzyło mi sie z Falicją. Ona ma fabrycznie podświetlenie ikonki włacznika.

Możliwe że masz jakieś zwarcie z plusa stałego na plus po stacyjce. musisz sobie sprawdzić we wtyczce czy masz na czarnym i na czerwonym przewodzie napiecie.

Na czerwonym jest stały plus z aku. Na czarnym masz po zapłonie(czyli powinno być dopiero gdy przekręcisz kluczyk)

Jeżeli tak jest o można podejrzewać że włącznik ma w środku zwarcie i sam zwiera plus stały z tym po zapłonie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wolf_911

Panowie

Wychodzi że macie racje, sprawdziłem na czerwonym jest stały plus a na czarny nie ma napięcia (wyciągnięty kluczyk). Napięcie pojawia się dopiero po przekręceniu kluczyka.

Jutro podjadę na szrot zapytać czy maja taki element oświetlenia a i po nowy akumulator bo ten się trochę wyeksploatował.

Edytowane przez Wolf_911

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności