Skocz do zawartości

Problem z regulacją prędkości nawiewem - Sintra


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

:spoko: Tak to jest ze wystarczy tylko prześledzić wężyki. Ja zawsze jak coś robię przy silniku to niechcący rozepnę któryś.

w 2.2 mechanicy czasami zostawiają jeden z wężyków podciśnienia tak że pasek alternatora przecina go.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Mariusz67

Kolego ssn na zdjęćiu komory silnika nr.1 tuż obok zbiorniczka wyrównawczego masz kostke. Między kostką a osłoną przewodów paliwoqwych masz przewów plastikowy osłonięty charmonijką. TO jest przewód od sterowania nawiewem. połącz go tylko z wyjściem. WYJŚCIE.-lokalizacja 1)Sciągnij plastikowy kolektor dolotowy od filtra powietrza.(ten plastikowy). rure łączącą z filtrem nie musisz. 2) pokaża ci się dwa wodne przewody do nagrzewnicy.3)włóż tam ręke i jedz po dolnym przewodzie w kierunku cewki,aż dojdziesz palcami do szybkozłączki. 4) Tuż obok szybko złonczki przy nasadzie wyjścia po lewej stronie jest schowane wyjście prawdopodobnie z wężykiem połącz te dwa przewody podciśnieniowe i ciesz się pełną sterowalnością nawiewów kierunkowych. Ja mam tak połączone i hula bula. I to jest ten przewód a nie inny gdzieś koło akumulatora. Jak kiedyś miałem ten przewód rozpięty to kierunek nawiewu się nie zmieniał tylko powietrze szło na wszystkie nawiewy i kratki. Grzebałem tydzień aż go znalazłem pod tą cewką przy szybkozłączceod płynu.POwodzenia.

Witam! Wydaje mi się,że mam ten sam problem,który Ty miałeś,ponieważ nie zmienia się w mojej Sintrze kierunek nawiewu,a zauważyłem,że wężyk,który opisałeś,nie jest nigdzie podpięty (plastikowy wężyk wychodzący z ochronnego "peszla"). Następnie znalazłem jeszcze gumowy wężyk o długości około 25cm walający się w czeluściach silnika,poniżej plastikowego wężyka. Ten gumowy wężyk pasuje średnicą do tego plastikowego,nakłada się na niego,wygląda na to,że spadł właśnie z niego. Wobec tego szukałem,stosując się do Twojego opisu,miejsca,gdzie powinien być podłączony ten wężyk. Wykręciłem tą plastikową rurę idącą od filtra powietrza,wpychałem ręce, jak najgłębiej się dało, jeździłem po wężach od nagrzewnicy,pod cewką, wjechałem na kanał i prowadziłem obserwacje od dołu, jednak nie udało mi się znaleźć miejsca prawdopodobnego podpięcia wężyka. Jeśli mógłbyś dokładniej opisać, jakim cudem udało Ci się znaleźć to miejsce i podpiąć wężyk,byłbym wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz67

Witaj Kacprze! To znowu ja,nowy Sintromaniak. Oczywiście, ja też mam problem z ustawianiem kierunku nawiewu. Poszukiwałem już trochę usterki,ustaliłem,że do tego trójnika koło akumulatora dochodzi podciśnienie,choć jest dość słabe- i tu rodzi się pytanie- jakie mocne powinno być to podciśnienie-takie,że urywa palec,czy że ciężko go wyczuć na takiej cienkiej rurce? Przyłożyłem do rurki ślinę i zassało ją. Próbowałem zasięgnąć rady jednego mechanika,on po krótkich oględzinach stwierdził,że przyczyna tkwi w pompie podciśnienia-i tu rodzi się kolejne pytanie-czy w Sintrze jest w ogóle pompa podciśnienia(elektryczna),która znajduje się w dziurze przed lewym nadkolem (od strony kierowcy)? Ja śmiem wątpić-po przeczytaniu tego tematu na Forum oraz po prześledzeniu biegu przewodów podciśnieniowych,wydaje mi się,że podciśnienie jest pobierane z okolic kolektora ssącego. W takim razie,co to za urządzenie we wnęce przed lewym nadkolem,w kierunku którego też biegną przewody podciśnieniowe? I jeszcze jedna sprawa-jeden z użytkownikó pisał,że u niego przyczyną było podłączenie rurki biegnącej obok przewodów paliwowych z jakimś wężykiem w okolicy cewki-u mnie ta rurka nie jest nigdzie podłączona,nie udało mi się , jak dotąd,ustalić,gdzie powinna być podłączona.To na razie tyle.



 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na początek to nie cytuj w całości wcześniejszych wypowiedzi bo się robi niepotrzebny bałagan a nikt nie chce sprzątać w dziale sintry :-D

Odpowiadając zejdź w dół do okna odpowiedzi.

 

Wracając do pytania to w sintrach benzynowych nie ma pompki podciśnienia, a podciśnienie co jest do dużych nie należy.

Podciśnienie jest brane z kolektora ssącego, a to co jest w lewym nadkolu to pytasz chyba o pompkę powietrza wtórnego.

Tu więcej na ten temat (szkoda że fotki Sergieja uciekły) http://forum.opel24.com/topic/56570-pompy-powietrza-sintra/

 

 

 

u mnie ta rurka nie jest nigdzie podłączona,nie udało mi się , jak dotąd,ustalić,gdzie powinna być podłączona.

zrób fotkę będzie łatwiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Mariusz67

Witam po dłuższej przerwie! Teraz postaram się zamieścić zdjęcia tej tajemniczej rurki "nigdzie nie podłączonej":post-39839-0-82409000-1371664055_thumb.jpgpost-39839-0-62651300-1371664093_thumb.jpgpost-39839-0-16287700-1371664125_thumb.jpg

Pozdrawiam! Mariusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na kompie starą fotkę i zaglądałem pod maskę

 

tcm6.jpg

To co widać na Twoich fotkach to wąż zaznaczony na czerwono a brakuje tego zaznaczonego na niebiesko.

Bez lusterka trudno będzie zobaczyć gdzie to jest wpięte - strasznie ciasno.

Z tego co na szybko sprawdzałem to jest wpięty gdzieś za cewką WN.

Postaram się jutro sprawdzić gdzie dokładniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześc witam wszystkich. Podepnę się pod temat. Nie działa rozdział kierunków nawiewu. Podciśnienie pod nogami pasażera jest, odpiąłem czarny wężyk od fioletowego który tam się znajduje i jest tam podciśnienie. Co dalej robic? Rozbierac panel centralny? Ewentualnie proszę o instrukcję jak do tego się dobrac. Pozdrawiam O

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności