Skocz do zawartości

Zapach paliwa w kabinie


Gość przemyslawk7@gmail.com

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, [email protected] napisał:

Tam jest wiazka elektryczna do tego zaworka tam jest jakis slinik czy co?

Zaworek to zwykła cewka (elektrozaworek ) który się otwiera i zamyka.

 

 

Ale jest jeszcze opcja że samym zaworkiem uchodzi zapach.

Może spróbuj skrócić wężyk i do nie go dochodzące o 1 cm.

Może sa już za luźne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

zapach jest ewidentny z tego otworu spod nadkola...stamtad sie przedostaje...z zaworka nie ma zadnego zapachu...

 

nad filtrem weglowym jest otwor gdzie ida jakies zyly elektryczne. I stamtad leci zapach...

Edytowane przez [email protected]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do filtra ida 2 wezyki. Sa ok. Filtr raczej tez. On nie smierdzi. Idzie zapach z otworu kontrukcyjnego gdzie sa wpuszczone 2 elektryczne przewody. Nie wiem gdzie prowadzą po co są. Moze do baku...Jak wpuszcze tam silikon nie sadze ze cos to da. Szmata wsadzilem i nic. To woń i sie niesie. Nie wiem...ja myslalem ze ten zawor to ciagnie powietrze opary z filtra weglowego...w sumie trzeba chyba sprawdzic czy prad dochodzi do wiazki od zaworka...

 

nad tym otworem kontrukcyjnym jest tez wiatrak do nawiew i ciagnie ten zapach do kabiny/...

 

Adam a jak odpalisz auto to ten zaworek slyszysz ze pracuje? 

Edytowane przez [email protected]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak .

U mnie słychać ciche klepanie.

Ale Arek pisał na innym forum jak go obejść

http://forum.samnaprawiam.com/filtr-par-paliwa-filtr-weglowy-vt1394.htm

Spróbuj może się uda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odłacze od niego prawy węzyk który prowadzi do górnej części głowicy silnika to motor dostaję bujankę, bo z wężyka ciągnie powietrze. Nie wiem co będzie jak go zatkam. NIe wiem czy czasem nie jest uwalona wiązka elektryczna. Żadnego cykania nie słyszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam! jednak filtr węglowy był powodem tego zapachu. To on jest winny. Opary tak się unoszą, że nie wiadomo było gdzie szukać. 

Rozkręciłem osłonę nadkola i dostałem się do niego. Stwierdziłem, że go wymontuję. Wymontowałem zdjąłem rurki i stwierdziłem, że ten filtr jest zużyty i lipa. Z rurki prawej wydobywały się oparyktóy szły do filtra  stwierdziłem, że wymontuje definitywnie filtr i rurkę zaślepię. Lewa rurka stwierdziłem, że odbiera opary które przechodzą przez filtr węglowy. Czyli prawa wlot oparów, lewa odnderanie  ale przed filtracja oparów przez filtr. Na początku zaślepiłem zrobiłem malutki otwór bo stwierdziłem , że opar musi gdzieś wylatywać. Izolacja i mały otwór  do wylotu same rurki. Poźniej stwierdziłem, że może nadal śmierdzieć aczkolwiek jak się przejechałem już nie śmierdziało. To filtr jest zapchany na amen. Zrobiłem taki motyw. Rurka paliwowa zagięta i jeden krucieć wezyka z lecącymi oparami do drugiego jak na foto. Uznałem, że te opary bedą nie filtrowane tylko bezpośrednio będą lecieć do przepustnicy aby sie dopaliły. Nie wiem czy dobrze rozumuję  proszę o korektę analizy. Jeśi jednka tak by mogło być to po co ten filtr?

 

Auto jeździ normalnie nic się nie dzieje. 

 

IMG_4566.JPG

IMG_4567.JPG

IMG_4569.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności