Skocz do zawartości

Częsta awaria czujnika


Gość Ewelina7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłam napisać na forum, bo już nie wiem gdzie szukać pomocy. Mam problem z kontrolka "check engine", mianowicie zapała się ona co pół roku, objawy: szarpniecie , większe obroty, spalanie. Po wyłączeniu silnika ponowne uruchomienie nie jest możliwe. I już wiem, że to czujnik położenia wału. Mam tego dosyć, czy ktoś może mi pomóc, dlaczego ten czujnik tak często ulega uszkodzeniu, co może być przyczyną. Nie wiem co mam już robić i gdzie szukać pomocy. Wymiana co pół roku koszt 300 zł. Od maja tamtego roku będzie to moja 3 wymiana - ostatnia miała miejsce w listopadzie. Boję się  dalej pojechać autem, żeby gdzieś nie stanąć. Już mam w głowie, pol roku mija, więc niedługo czeka cię wymiana. Tak się już dłużej nie da. Czy ktoś miał podobna sytuację lub mógłby mi podpowiedzieć gdzie leży przyczyna ? Będę wdzięczna za odpowiedź. 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak można ci coś poradzić jak nie wiadomo co jest namieszane w instalacji.

Sama nie pomierzyłaś czujnika?

Sama nie sprawdzałaś go?

Wiesz jaki to czujnik? Oryginał czy taniocha z Chin?

Nie  podałaś nawet kodu błędu tylko że czujnik.

Nie napisałaś skąd jesteś.

Moja rada to szukać innego mechanika który umie sobie poradzić z czujnikiem.

Tylko jakiego ci polecić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie mówi kodu błędu, po to oddaje do mechanika, który diagnozuje usterkę jako czujnik położenia wału. Sprawdzić? Jak? Nie znam się na tym, chciałam tylko prosić o poradę, gdzie może leżeć przyczyna. Uważam, że ten czujnik jest tylko chwilowym rozwiązaniem, a przyczyna jest gdzieś głębiej. Tylko ja nie wiem od czego zacząć. A mechaników wokoło tylu, że jeden lepszy od drugiego. 

Czujnik z robocizna 300 zł. Patrząc po cenach z allegro, powinnam mieć oryginał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naucz się egzekwować od nich wydruk kodu błędu dla potwierdzenia oraz paragon na część aby wiedzieć co ci włożyli.

A skoro masz dużo mechaników wkoło siebie  a sama nie umiesz nic przy aucie zmierzyć to czego oczekujesz od forum?

Ja mogę ci polecić serwis w Siemianowicach Śl.

ArKos na pewno zrobi dobrze i nie oszuka.

Innej rady nie mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelina - problem też może leżeć po stronie błędnego montażu czujnika jak też "magik" kasuje za oryginał a wstawia chiński zamiennik. Adaś już o tym pisał.

Poza tym możliwe że wina leży w kabelkach a nie w czujniku albo gdzieś głębiej.

O ile dobrze wiem a czujnik kupuje mechanik to ma 12 miesięcy na reklamacje wadliwej części - jeżeli nie da ci gwarancji to coś jest nie tak.

Prawie tysia wydałaś i boisz się autkiem jeździć, ja bym skorzystał z usługi najbliższego ASO Opla.

Chyba że jesteś ze śląska to bym do Arkosa zapukał.   http://www.opelford.pl/

Myślę że taniej by było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Bolek2501

Witam. 

Ja miałem problem z VC 2005 i też czujnik wałka. Problem leżał w połączeniu elektrycznym, wyciągając czujnik jeden z kabli był luźny. Proponuję najpierw sprawdzić stan połączeń, kabli. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteś następnym który  zaczyna poszukiwania od podstawowych sprawdzeń.

I to się chwali.

Nie wymiana pół silnika ale pomiary.

Plus dla kolegi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witajcie. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że mój silnik w Corsie C 2004 1.2 16V Z12XE pracuje nierówno. Po raz pierwszy problem zauważyłem zimą kiedy po odpaleniu auto zaczęło się całe trząś i zapaliła się jakaś kontrolka na ułamek sekundy. Musiałem wyłączyć i włączyć zapłon, po drugim odpaleniu już wszystko było okej. Kolejny raz taką sytuację miałem parę tygodni temu.

 

Dowiedziałem się, że w mojej Corsie można sprawdzić błędy licząc mignięcia diody, wypikało mi błąd 0340 - Nieprawidłowy sygnał z czujnika wałka rozrządu. Rozrząd wymieniałem rok temu, przez pół roku wszystko moim zdaniem było dobrze.

 

Co ten błąd oznacza i jak rozwiązać ten problem? W załączniku nagranie błędu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności