Skocz do zawartości

MERIVA A PRZEDNIA SZYBYA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przez noc pękła mi szyba z niewiadomych przyczyn. Mam pytanie czy ktoś wymieniał przednią szybę i określi koszt jej wymiany ? 
pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś po firmach w mojej okolicy w jednej jest chińska za 360,00 z wymianą a w innej dobrej jakości 460,00 zł z wymianą. Fachowiec powiedział że przy takich nisko budżetowych szybach niczym się nie różnią czy to prawda ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta dobrej jakości to jaka firma?

Nie jest czasem też chińska ale na potrzeby jakiejś firmy europejskiej?

Co do jakości chińskich części to juz chyba możesz się domyślić.

Ja do Pandy z montażem płaciłem 570 zł.   (Pilkington)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co miasto i co auto to inna cena bo możesz mieć podgrzewaną i płacić 1500 zł dzwoniłem po różnych firmach i "oryginalna" z montażem chodzi po 450,00 - 500,00 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rom3o napisał:

co auto to inna cena bo możesz mieć podgrzewaną i płacić 1500 zł

 

 

 

Ale mówimy o prostej jaka jest w Mery.

 

A co do reszty to na początku pisałem że ok 500

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rom3o napisał:

 "oryginalna" z montażem chodzi po 450,00 - 500,00 zł

Jeżeli Chińska za 360 - a ori 450 - to bym się nie zastanawiał tylko brał oryginał bo chińską jest kiepskiej jakości - piszę z autopsji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zależy co to znaczy "oryginalna", pewnie Pilkington, a to jednak nie to samo. Wymieniałem w styczniu 2017, bo spadł mi kamień z estakady, i nie chciałem żadnego wynalazku, więc założyli mi najleszą możliwą - Pilkington właśnie (zapłaciłem 440PLN z czego koszt szyby 280) i już nigdy tego nie kupię. Rysuje się jak plexi, raz (dosłownie RAZ) przeleciałem z rozpędu skrobaczką, taką zwykłą, plastikową, której używałem przed wymianą i cały czas do pozostałych szyb, i mam rysę jak po przejchaniu wiertłem. Od wycieraczek pełno małych rysek, jakość niczym Nordglass (te też przerabiałem), dno :/ .

Jak będę musiał jeszcze kiedyś wymieniać, to tylko na fabryczną z demontażu. Jest tego tyle, że można przebierać nawet w rocznikach jak komuś zależy, więc w dobrym stanie się znajdzie.

BTW mam też Pilkingtona w mercedesie i od wymiany nie działa sensor deszczu. Myślałem, że źle wklejony, ale nie, poczytałem i z żadną poza oryginałem MB nie będzie działał. Mimo, że może i dla MB na pierwszy montaż też robią.

A dla porównania, ojciec w corsie miał jakąś chińską i nawet ryski nie było :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie .

Jest tylko jedno małe ale.

Nie wszyscy szklarze chcą zakładać używki.

Oczywiście gdy samemu się to robi to ok.

Ale u mnie szklarz nie zgodził się na montaż używki w Pandzie.

Natomiast do tej pory Pilkington w Pandzie ( leci drugi rok) spisuje się dobrze.

Ale może ja miałem więcej szczęścia niż ty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, najpierw trzeba zapytać czy założą używaną, ale prawdę mówiąc nie sądziłem, ze to będzie problem. Jakieś garażowe półtoraosobowe firmy pewnie założą, ale uwaga (bo wydaje się, że to niby nic skomplikowanego) - montaż jest ważny i to nie tylko z powodu szczelności. Też kiedyś wymieniałem w Pandzie i po paru tygodniach pękła, oczywiscie reklamacji nie uwzgldniono (a to akurat była firma, może nie jakaś szczególnie duza, ale od lat tylko tym się zajmująca). Wg mnie poleciała dlatego, że była za głęboko wklejona - jak wiesz tam podszybie ma plastikowe, białe haczyki, które wsuwa się pod szybę i właśnie z jednego takiego miejsca poleciało pęknięcie, a wciśnięte były na chama. Kolejna szyba już przeżyła Pandę.

Samemu by mi się nie chciało bawić, wg mojej faktury to koszt 60PLN, zestaw kleju kolejne 60. pewnie dlatego nie chcą montować używanych, bo tracą marżę z szyby. Bo co innego? Oryginał przynajmniej na 100% pasuje, a z zamiennikami bywa różnie, często nie trzymają kształtu, są inaczej wygięte. Najwyżej zaproponowałbym, żeby sobie policzyli więcej za montaż, niechby i x2.

Poza tym często jest tak, że sprzedajacy szyby (sporo ich na portalach aukcyjnych) oferują też montaż, albo kierują do jakiegoś "zaprzyjaźnionego" zakładu - sprawa do ogarnięcia bez stresu.

Edytowane przez wojz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności