Skocz do zawartości

stukanie w silniku


Gość sinon2006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o odpowiedź co się zepsuło.  Zaczęło się od dziwnego stukania w silniku (2.0 dti zafka z 2003 roku przebieg 298000 km) po przekroczeniu 2000 obrotów. Żadnego spadku mocy, żadnego dymienia tylko dziwne stukanie. W końcu podczas jazdy po mocniejszym wciśnięciu gazu silnika zgasł i wogole nie chce odpalić. Szukałem wątków w tym temacie - są podobne tylko nikt nie opisał przypadku gdy silnik zgasł i nie chce odpalić. Za rady z góry dziękuję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie jak kręcisz silnikiem jakie masz wrażenie bo to idzie czujnym uchem wybadać czy normalnie jak zwykle czy coś inaczej... jak dobrze pamiętam tam jest rozrząd na łańcuchu rozrząd bym wykluczył bo raczej gdyby posypał się przy 2000 tys obrotów to napewno byś to odczuł jedynie co czy wymieniałeś olej w ostatnich czasach mógł wyciągnąć się łańcuch a może wymieniany był rozrząd ostatnio 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odstawiłam do mechanika.  Tak na szybko: przy probie odpalenia rozrusznik kręcił normalnie tylko słychać jakby coś łomotało - stwierdził że jest nie dobrze. Ma rozkręcić dół  (cokolwiek to znaczy - nie zmnam się kompetencji na mechanice) jak będzie okej to ma rozkręcić górę. Jedno co stwierdził, że jeżeli będzie bardzo źle to nie ma sensu reanimacja bo taniej jest kupić silnik i zrobić przekładkę - nadmienił, że jest ryzyko co się uda kupić.... ech....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek na busie, olej przez 2 lata nie był wymieniany tylko dolewany, aż się rozciągnął łańcuch rozrządu i delikatnie zaczął stukać jakby rolka napinacza osprzętu, słyszalny z bliska po 2-3 dniach coraz głośniej i diagnoza bez rozbierania silnika, że stuki z obudowy rozrządu, ale co jeździj dalej, aż w piątek na fajrant zgasł nagle silnik i już nawet rozrusznik nie ruszał, a Szeryf znawca wszechwiedzący, zaczął kręcić na kable aż do głuchego stuku, później tylko mechanik zbierał wszystko z miski olejowej...auto spłacone w leasing miesiąc wcześniej i już motor, góra i tłoki rozsypane. Dbajmy o to na czym jeździmy, a przynajmniej o serwis co 10-12tys olejowy a nie co 5 lat. Łańcuch lubi świeży olej. A jeśli wymiany były przeprowadzane książkowo i nie był wcześniej słyszalny jakikolwiek stukot to pech konkretny...  

 

Zejdę trochę z tematu nie ma jakiegoś problemu ze skrzynią, np jak próbujesz odpalić i wciskasz sprzęgło czy nie ma różnicy w tym stukocie.

Edytowane przez WariatPSM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniany książkowe co roku - nie przejeżdżamy nawet 10000 km rocznie ( żona lata do pracy  10 km i dwa razy w roku wyjazd w Polske) wiec to o oleju to raczej chybiona diagnoza. Co do skrzyni to rzeczywiście ostatnio są problemy z jedynką - raz wchodzi bez problemu a raz nawet na siłę nie chce wejść trzeba na dwójkę i dopiero można wcisnąć jedynkę. Tyle na teraz jutro kolo polonia mam mieć wstępna diagnozę - napisze co mechanior twierdził. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza niestety nie dobra - silnik do wymiany - pękł wał korbowodu (mam nadzieje, że nic nie przekręciłem). "Nowy" używany silnik już jedzie do mechanika - jeszcze "transplantacja" i mam nadzieję, że "przeszczep" się przyjmie i będzie można śmigać:DMoże  jakieś rady co przy okazji operacji odrazu naprawić/wymienić, żeby spać spokojnie (oleje, filtry wszelkie uszczelki mają być wymienione). Z góry dzięki za ewentualne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności