Skocz do zawartości

Problem losowy z odpalaniem


Gość rybitwarob

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rybitwarob

Witam. Mam taki oto problem z Merivą 1.4 140 koni (2010r). Auto co kilka razy nie chce odpalić tzn. podczas próby rozruchu rozrusznik kręci, auto nie odpala, cofam kluczyk o jedną pozycję (właściwie to cofa go stacyjka)-rozrusznik cały czas kręci, auto nie odpala. Wyłączam całkowicie zapłon. Podejmuję kolejną próbę-auto odpala normalnie. Dzieje się to bez znaczenia czy silnik jest ciepły czy zimny, co kilka odpaleń. Ww objawy występują na kluczyku głównym i zapasowym. Nie pokazuje żadnych błędów, auto jeździ normalnie. Proszę o ewentualne sugestie przyczyn problemu. Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będzie to bendiks w rozruszniku. Dzięki niemu rozrusznik kręci kołem zamachowym. Przy odpalaniu wysuwa się by zakręcić kołem zamachowym, a jeśli słychać że rozrusznik kręci, a nie odpala to raczej jego wina. Też jest tak czasem, że się zawiesza i jest charakterystyczny stuk w rozruszniku, ale to wtedy już kwestia kresu szczotek, bądź wyrobienia łożysk czy innej usterki. Lepiej się zabrać za wymianę, czy regeneracje bo może w każdej chwili przestać całkowicie odpalać. 

 

Jeśli planujesz wymianę/naprawę samodzielną to pamiętaj żeby odłączyć akumulator, bo jak zrobisz zwarcie kablami z rozrusznika to mogą być nieoczekiwane efekty w postaci przeróżnych problemów z elektryką w aucie.

Edytowane przez WariatPSM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rybitwarob napisał:

cofam kluczyk o jedną pozycję (właściwie to cofa go stacyjka)-rozrusznik cały czas kręci, auto nie odpala

Cofasz kluczyk na pozycję zapłonu i rozrusznik kręci?

Pytanie jak wyżej kolega zadał.

Rozrusznik kręci silnikiem czy tylko sam rozrusznik się kręci.?

Jak były czytane błędy?

Sprawdzone czy immo nie odcina.?

Czy alarm nie odcina?

 

Może być problem z paliwem lub zapłonem.

Sprawdź jakie jest ciśnienie paliwa.

Sprawdź czujnik wału.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rybitwarob

Dzięki za wasze odpowiedzi .

Tak właśnie jest - cofam kluczyk w pozycję zapłonu i rozrusznik kręci dopóki nie przekręcę kluczyka dalej w lewą stronę. Nie wiem niestety jak były czytane błędy, bo nie ja to robiłem. W każdym bądź razie nie pokazały się żadne błędy związane z immobiliserem. Będę diagnozował pod kątem waszych przypuszczeń. Jak się pojawi problem znowu , spróbuję zaobserwować czy kręci sam rozrusznik. Jeszcze raz wielkie dzięki .

Edytowane przez rybitwarob

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rybitwarob

Rozrusznik kręci w pozycji zapłonu. Jak tylko problem pojawi się znowu zobaczę czy kręci silnikiem czy sam się kręci. Ale wydaje mi się że kręci silnikiem.

Edytowane przez rybitwarob

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj , to ty nie pamiętasz czy w  twoim aucie podczas kręcenia rozrusznikiem kręcił się też wał korbowy w silniku?

Przecież to słychać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kręci silnikiem a nie odpala to trzeba szukać jak pisałem wcześniej.

 

Ale wycofanie kluczyka w pozycję zapłon powinno go wyłączyć.

Więc zostaje sprawa problemu z kostką od stacyjki lub rozrusznik(automat ) się nie cofa i przez to rozrusznik dalej kręci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam ten sam problem, ale...jeśli chodzi o kręcenie silnikiem po puszczaniu kluczyka to najprawdopodobniej jest to normalne z uwagi na to że ten model był już przygotowywany do systemu start-stop, więc tak się właśnie ten zapłon zachowuje. Też o tym nie wiedziałem, ale mój mechanik przy rozwiązywaniu problemu z podwójnym zapalaniem to stwierdził. A jeśli chodzi o zapłon to najprawdopodobniej to wina pompy paliwa, która jest w zbiorniku paliwa i daje za małe ciśnienie. Piotr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności