Skocz do zawartości

Problem z ciśnieniem oleju na rozgrzanym silniku


Gość Rst

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, ArKos napisał:

3. widziałeś źle zrobiony rozrząd po 10-12kkm?

 

 

Arku kilka dni temu widziałem.

I to zaraz po zrobieniu.

ASO Skody 

Wymiana samego łańcucha bo koła były dobre.

Przestawiony wałek wyrównoważający .

Kolega dwa lata temu w AWY Fabia 1 miał tam to robione.

Po stwierdzeniu że silnik coś kuleje po wymianie rozrządu ,serwisant stwierdził że łańcuch sie musi ułożyć.

I układał się prawie dwa lata.

Bo kolega trochę gamoniowaty w kontaktach z magistrami w ASO.

Rozebrałem i kolegę zjebałem że nie oddał sprawy do cechu rzemiosł aby dziadowi z uprawnieniami odebrali te uprawnienia bycia mechanikiem i to jeszcze w ASO.

 

Ogólnie to masakra.

Prowadnica i napinacz  też płakały tak samo jak koła zębate.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się mądralować, ale z dobrymi fachowcami jest dzisiaj ciężko, każdy leci za pieniędzmi nie patrząc na to co robi, jak robi.

Byle zrobić, wziąć kase i papa.

Troche nie w temacie, ale tak dla uswiadomienia po tym, co się widzi :)

Swego czasu pracowałem w pewnym zakładzie gdzie bylem świadkiem cyrków jakie odwalają mechanicy, między innymi  szefo szlifował powierzchnie bloku silnika, bo nie mógł spasować uszczelki UPG z głowicą w alfie romeo.

Głowica była źle splanowana, UPG było grubsze zakładane niż powinno. Głowica sama w sobie była zdejmowana jednego dnia chyba z 5 razy, bo za każdym razem po odpaleniu wychodziły cyrki. 

W innym aucie, po remoncie silnika, szef zapomniał dokręcić koła pasowego, co skutkowało przeskokiem paska rozrządu w seacie.

W innym aucie, przez błąd spalił kompa robiąc zwarcie, ale klientowi sprzedał ścieme, że komp padł z innego powodu w mercedesie wartym 20 000.

 

W tych czasach fachowca z pasją, a nie pazernoscią do pieniędzy szukać ze świecą, więc z konieczności lepiej uczyć się samemu naprawiać.

Auto warte 4000, to nie ważna kwestia, jeżeli naprawisz sobie autko, a blacharsko jest git, to jeszcze nim pojeździsz, a nawet i sprzedaż w przyszłości.

 

ASO to też kpina, jakiś czas temu poszukiwalem filtra skrzyni automatycznej, w ASO powiedzieli mi, że coś takiego nie istnieje w  nissanie a okazało się potem, że jednak jest.

Wiec samo za siebie mówi, iz lepiej robic po swojemu

 

 

Edytowane przez Kuba142
jeżeli admin uzna, że jest to nic nie wnoszący post, proszę o usuniecie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1. masz fakturę na której wyszczególniono, jakie elementy wymieniono?


Mam fakturę na której jest jedna pozycja i napisane: "Wym. rozrządu kpl., płynu , cz. wału, komp."

 

Cytat

2. znasz producenta części?


Z tego co wiem to SKF

 

Cytat

No więc rób po swojemu, nikt nie nakazuje robić tego, co tu piszemy. Nie za bardzo teraz rozumiem, po co więc zadajesz pytania?


Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale to nie ja to pisałem tylko jakiś inny użytkownik ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rst napisał:

Wym. rozrządu kpl

To teraz patrz:

Komplet rozrządu numer 1

3013402.jpg

Komplet rozrządu numer 2

49f0a09e275d8e105ee637c262dad087.jpg

Zapewne wyczuwasz pewne różnice i nie chodzi tu o producenta...

 

8 godzin temu, Rst napisał:

to nie ja to pisałem tylko jakiś inny użytkownik

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi - przepraszam.

 

Co do sedna problemu: trzeba podjąć męską decyzję i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności