Skocz do zawartości

Astra H Z16XEP Szarpnięcia


Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Z16XEP 105KM 2004 rok Astra H HB

Przy ruszaniu i podczas jazdy oraz przy dodawaniu gazu nie zależnie od temperatury silnika czuć szarpnięcie. Na każdym biegu. Brak błędów, silnik chodzi normalnie, że spalanie na jałowym 0.6-0.08l/h czyli jak należy. Przy dynamicznym przyśpieszeniu i puszczeniu gazu oraz gdy schodzi z obrotów nie jest to płynne,a taki efekt przerywania, aż odechciewa się jeździć bo miota mną do przodu i tyłu. Z jakieś 3 miesiące temu czyściłem ten kolektor i dałem nowy sylikon na te klapki i przy okazji czyściłem te kanały egr, przepustnice i pod wszystko nowe uszczelki.. Osoby mające ten sam silnik też tak macie lub jak to naprawialiście? Świece zmieniałem dzisiaj po 2 latach na GM. Egr był czyszczony. Techem nie stwierdzono żadnych błędów jedynie jakieś gówno z radia i to historyczny.

Czy może być taka sytuacja, że cewka może nie domagać, przerywać,a komputer ją uznaje za sprawną ???  Co jeszcze może pomóc lub ktoś ?

@ArKos

Edytowane przez Avernus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArKos napisał:

Trzeba by zobaczyć na techu livedata. Na odległość się nie da.

 

Yhm. Czyli może tak być że nie pokazuje błędu, a jest na wykończeniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiąłem egr i jakby lepiej auto jedzie i nie szarpie aż tak. 

Czy mogę nie mieć błędu, a egr szwankuje, a po odpięciu auto normalnie jedzie ??? 

@ArKos

 

Dam jeszcze edit. jak pojeżdżę na odpiętym dzień lub dwa i później podepne czy poczuje jakoś różnice 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArKos @adam1954

Podłączyłem ten egr usunąłem sobie błędy ( błąd że go odpiąłem) i jadąc do pracy wczoraj zapaliło mi się auto z kluczykiem i pokazał błąd 111306 później jak zgasiłem i od nowa odpaliłem auto to błąd już do końca dnia ( bo jeszcze sobie jeździłem po sklepach) się nie pokazał jest tylko na zapłonie. 

Z tego co wyczytałem błąd 111306 jest od klap wirowych czy coś takiego i zatkanych kanałów egr. Ja miałem już czyszczone te kanały, ale czemu po podpięciu egr takie coś wyskoczyło ???

To może być przez ten egr czy co ? Bo na zapiętym dalej szarpoli. 

Najlepsze że jak ten błąd się świecił  to auto nie szarpało :D

Narazie nie mam dostępu do kompa ( techa) bo przez elm327 żaden z programów nie widzi tego błędu ;/

Co robić ? Bo ja już nie wiem co to z tym opelem się dzieje bo nie miałem  nigdy wcześniej tego 111306 i dziwne że pokazał się po jakimś czasie po tym jak podpiąłem egr 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz co robić.

A co możemy pomóc na odległość ?

Nawet Arek nie może pomóc mi w pewnych pierdołach na odległość.

Zawsze podstawa to zapis  danych i szukanie anomalii.

9 godzin temu, Avernus napisał:

Narazie nie mam dostępu do kompa ( techa) bo przez elm327 żaden z programów nie widzi tego błędu ;/

Więc zainwestuj w program diagnostyczny  i sam będziesz mógł błędy odczytywać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już jestem umówiony na wyprogramowanie klap z powodu błędu  111306 i przy okazji egr. Za cenę 400zł czyli 200zł za jedno. 

Czy będzie czuć różnicę w jeździe? 

Ja wiem że mogę kupić ten potencjometr z poloneza starej corsy b i dać komuś do naprawienia tylko nikt za darmo tego mi nie ściągnie i założy, a druga sprawa czytałem wszystkie tematy i nie zawsze pomagała wymiana potencjometru po prostu loteria i uznałem że  200zł i mieć z tym spokój na zawsze to chyba najlepsze rozwiązanie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności