Skocz do zawartości

Podłączenie kamerki.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam sprawdzonego miejsca podłączenia rejestratora. Myślałem nad wykorzystaniem zasilania lampek nad lusterkiem. Może ktoś to przeczyta i podpowie gdzie się podłączyć.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tam ci się nie uda.

Ja najpierw przerobiłem zapalniczkę, żeby była "po zapłonie" i dopiero teraz mam zasilanie kamerki jakie potrzebowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do trybu parkingowego - raczej przez adapter zasilania w skrzynce bezpieczników bym się podpiął - koszt max. kilkadziesiąt złotych, a przynajmniej akumulatora "do zera" nie wyciągnie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter zasilania? Jeśli byś mógł to coś bliżej o nim. 

Powiem że jak poprzednim moim autku myślałem, że Antara po jakim czasie się usypia. Tzn. Po upływie paru minut odcina wszystko co zbędne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maniek1111 napisał:

Adapter zasilania? Jeśli byś mógł to coś bliżej o nim. 

Powiem że jak poprzednim moim autku myślałem, że Antara po jakim czasie się usypia. Tzn. Po upływie paru minut odcina wszystko co zbędne.


no kilku producentów kamer oferuje także takie właśnie gadżety - umożliwiają "bezinwazyjne" wpięcie się w instalację samochodu /np. poprzez skrzynkę bezpieczników obok kierownicy/, zasilają kamery działające w trybie parkingowym chroniąc jednocześnie akumulator przed rozładowaniem (ustawiasz pstryczkami na skrzyneczce wartość napięcia albo czas po jakim ma odciąć zasilanie kamery na postoju), produkuje to m.in. Viofo, DOD, Mio /tu już dość drogo za swojego Smartboxa wołają/ i parę innych firm, do kupienia w lepszych sklepach z wideorejestratorami...;

jeżeli nie zależy Ci na trybie parkingowym - można po prostu pociągnąć dodatkowe kabelki od zapalniczki i gdzieś pod plastikami schować drugą "zapalniczkę" z oryginalną ładowarką od kamery, większość współczesnych aut po kilku - kilkunastu minutach od "zgaszenia" i tak odcina "wszystko" /chociaż niedawno koleżka jeżdżący nową Skodą twierdził, że ma zasilanie "na zapalniczce" przez cały czas - ale nie wiem, nie znam się ..../;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do dyskusji. Ja podłączyłem pod lampki przy lusterku no i efekt był taki, że mi aku rozładowała kamerka.

Czyli z tym usypianiem coś nie tak w Antarze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej opelkach to nie pamiętam jak jest ale vagi to mają że tak powiem rozniasto. Znaczy się auta do około 2005 roku miały po stacyjce czyli w skrzynce bezpieczników są dwa rzędy poziome, jeden stale zasilanie drugi po stacyjce. Po 2005 roku tak do 2010 miały już stałe zasilanie na stacyjkę no i powyżej 2010 roku znowu powrócili na zasilanie po stacyjce. Nie słyszałem żeby w autach europejskich robili jakieś czasowe odcinanie w zapalniczkach.  Lampki kabinowe bagażnika itp to tak mają odcięcie gdy nie jest używane auto po chyba 15 minutach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności